TEMPERATURA CO ROBIĆ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

TEMPERATURA CO ROBIĆ?

Post autor: leviticus_1 » czw maja 03, 2007 12:57

Witam koledzy..Ja co prawda śmigam JETTA 1.6 RF MK2 ale ta sama stajnia...Problem następujący: za wysoka temperatura, dochodzi do przedostatniej kreski, wtedy włącza się went i spada około 2 mm za połowę, za chwilę to samo..Nie wiem co jest powodem..Nowa chłodnica, termostaty chyba ze 4 wymieniłem, uszczelka pod głowicą też wymieniona, już nie wiem co mam robić..POMOCY!!! Czy żle ustawiony zapłon może mieć na to wpływ??



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » czw maja 03, 2007 13:07

czujniki temp. posprawdzaj

[ Dodano: 03 Maj 2007 13:08 ]
zapłon nie


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » czw maja 03, 2007 13:12

Koledzy bez urazy ale w którymś poście już napisałem..nie bardzo znacie się na danej kwesti( bo przecież nie musicie) to nie wypowiadajcie się..ja naprawde potrzebuje pomocy a nie gdybania..Koledzy podkreślam że piszę to z całym szzcunkiem dla kolegów i bez złośliwości.
Jaki wpływ na temperature ma czujnik, czujni co najwyżej może włączyć wentylator wcześniej lub później, i jak mówi sama nazwa pokazuje temperature a nie ją reguluję. Skoro gotuje i wywala mi wodę to znaczy ze czujniki nie oszukują...



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » czw maja 03, 2007 14:08

leviticus_1 pisze:Koledzy bez urazy ale w którymś poście już napisałem..nie bardzo znacie się na danej kwesti( bo przecież nie musicie) to nie wypowiadajcie się..ja naprawde potrzebuje pomocy a nie gdybania..Koledzy podkreślam że piszę to z całym szzcunkiem dla kolegów i bez złośliwości.
Jaki wpływ na temperature ma czujnik, czujni co najwyżej może włączyć wentylator wcześniej lub później, i jak mówi sama nazwa pokazuje temperature a nie ją reguluję. Skoro gotuje i wywala mi wodę to znaczy ze czujniki nie oszukują...

kolego też z całym szacunkiem ale jeśli :"
leviticus_1 pisze:za wysoka temperatura, dochodzi do przedostatniej kreski, wtedy włącza się went
to może oznaczać że czujnik jest walnięty i za późno włancza wentylator i stad masz za wysoką temp . ale jeśli to dla Ciebie nie powaźne to sory

[ Dodano: 03 Maj 2007 14:11 ]
leviticus_1 pisze:Koledzy bez urazy ale w którymś poście już napisałem..nie bardzo znacie się na danej kwesti( bo przecież nie musicie) to nie wypowiadajcie się..
acha i już sie nie wypowiadam w Twojej kwestiii...bo0 widze że kolega omibus wien najlepiej.... acha miałem identyczny przypadek...ale co tam widze że wypowiadanie się w tej kwestii nie ma okurat sensu

[ Dodano: 03 Maj 2007 14:12 ]
leviticus_1 pisze: i jak mówi sama nazwa pokazuje temperature a nie ją reguluję.
to dobre ...pisz wiencej takie rzeczy :)

[ Dodano: 03 Maj 2007 14:15 ]
czujnik daje sygnał kiedy zostanie przekroczona temp i wtedy załancza się wentylator :jezor: a że nie wiem ile jest czujników w 1.6 RF to nie powiem Ci który...


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » czw maja 03, 2007 14:21

przyjacielu drogi po 8 minutach chodzenia silnika nie powinien miec az takiej temperatury zeby musial sie wlaczac went. wiec jest definitywnie jakis problem w ukladzie chlodzenia a ja proboje dojsc gdzie..dlatego wentylator nie ma tu istotnego znaczenia. bo zebym jechal z godzine i wtedy sie zagotowal to byloby jasne zeby zainteresowac sie wentylatorem ale nie po kilku minutach..ale i tak dzieki za dobre checi



Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » czw maja 03, 2007 14:39

leviticus_1 pisze:przyjacielu drogi po 8 minutach chodzenia silnika nie powinien miec az takiej temperatury zeby musial sie wlaczac went. wiec jest definitywnie jakis problem w ukladzie chlodzenia
po ośmiu minutach jazdy po wrocławiu też mi się włancza wentylator (np. dziś, czyli wtedy kiedy jest ciepło) ale wskazówka stoi na 90 stopniach. problem jest u Ciebie że idzie za daleko w góre. dlatego napisałem co myślę ( i nie są to przemyślenia, tylko przerabiałem temat sam u siebie) i u mnie był to czujnik, a że przerabiałeś już
leviticus_1 pisze:Nowa chłodnica, termostaty chyba ze 4 wymieniłem, uszczelka pod głowicą też wymieniona
czyli prawie wszystko więc...ale działaj


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
PiTTer99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 18:08
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: PiTTer99 » czw maja 03, 2007 15:06

Kiedykolwiek czysciles chlodnice od zewnatrz??? Mialem ten sam objaw co Ty grzal sie tak ze w cieplesze dni musialem jezdzic na wlaczonym ogrzewaniu kabiny , zeby troche wyminil ciepla przez nagrzewnice, ale itak sie grzal. Jak wyjalem chlodnice i wyczyscilem karcherem z much, ciem, motyli i innych smieci , wszystko wrocilo do normy , a wczesniej tez nawymienialem sie termostatow , czujnikow, nawet zbiorniczek wyrownawczy mi pekl.....



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw maja 03, 2007 15:14

lol



Awatar użytkownika
bambi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 17:51
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bambi » czw maja 03, 2007 15:16

leviticus_1 pisze:przyjacielu drogi po 8 minutach chodzenia silnika nie powinien miec az takiej temperatury zeby musial sie wlaczac went..
wlasnie jest dobrz to nie opel ze temperatury 90 nie osiaga
zrob co ci piszemy
1-sprawdzilbym czujnik wlaczajacy wentylator nie wiem czy masz 2 biegowy a nastepnie do 2-sprawdzenia jest termostat wymieniles ale czy jest on taki jak orginal tzn w jakie temperaturze sie otwiera i czy wogole sie otwiera jesli kupiles uzywke to powodzenia



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » czw maja 03, 2007 15:31

koledzy z tego co wyczytałem w tym silniku went powinien zalaczyc sie przy ok 98-102 stopniach. czyli wydaje mi się ze wlacza sie prawidlowo. tym bardziej ze czujnik tez byl wymieniany.caly czas podkreslam za szybko silnik nabiera zbyt wysokiej. temperatury...a nie za słabo lub zapoxno jest chlodzony. Błagam pomóźcie bo silnik zaraz do konca w dupe dostanie..



Awatar użytkownika
bambi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 17:51
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bambi » czw maja 03, 2007 15:50

jesli silnik pracuje prawidlowo to powinien miec chlodzenie prawidolwy poziom plynu chlodzacego --zchladzanie cieczy zalezy to od termostatu ktory otwiera dozy obieg wody -sprawdzales wyszystkie weze maja byc gorace jesli termostat pracuje prawidlowo i czujnika ktory reguluje wetylator i wlacza go u mnie temperatura osiaga 90 tez w bardzo szybkim czasie ale zeby nie przkroczyc tego musisz miec sprawne te 2 wyzej wymienione elementy casem jest tak ze kupowana czesc nowa jest zjeee.. i na sile szukasz innej bo myslisz ze ta wymieniona jest dobra .



Awatar użytkownika
forest_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:56
Lokalizacja: Świdnica/Marcinowice/Wrocław
Kontakt:

Post autor: forest_86 » pt maja 04, 2007 13:56

sprobuj odlaczyc akumulator na jakies 30 minut :) u mnie takie rozwiazanie pomoglo.

pozdro


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images29.fotosik.pl/39/220b5806f35bb32a.gif[/img][/url]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt maja 04, 2007 14:36

leviticus_1, czy silnik nagrzewa się tak w czasie jazdy, w czasie postoju czy w czasie jazdy? Jeśli na postoju to wygląda na to,że wszystko jest ok.Płyn nie bardzo ma się jak schłodzić w chłodnicy (nie ma przepływu powietrza) i tę rolę spełnia wiatrak, podczas jazdy (nawet godzinnej, wiatrak nie musi się włączyć, to zależy od warunków. Na postoju silnik grzeje się bardzo szybko.



korki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 04, 2007 15:15
Lokalizacja: Mońki

Post autor: korki » pt maja 04, 2007 15:19

witam:) a ja mam inną skaskę z temp w moim aucie. w czasie jazdy po mieście wskaźnik temp stoji na 90 stopniach jak powinien, ale w czasie szybszej jazdy powoli opada, a w dłużysz trasach lezy sobie jak z wyłączonym zapłonem. czujnik był wymieniany i przewody też są wporządku. ktoś spotkał się z takim przypadkiem:> prosiłbym o radę:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 232 gości