Pompka od zamykania bagażnika!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JohnnyBravo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 21, 2007 20:29
Lokalizacja: Opole

Pompka od zamykania bagażnika!

Post autor: JohnnyBravo » śr maja 02, 2007 23:09

Witam!
Mam taki nietypowy problem..Jak otwieram zamek z kluczyka to otwieraja sie wszytskie zamki..lecz trzeba czekać jakąś minute aż dopompuje powietrze do klapy bagażnika żeby ja otworzyc..w miedzy czasie oczywiście słuchać jak elektryka chodzi..zamyka normalnie
W związku z tym moje pytanie...jakiś węzyk sie przerwał ze nie otwiera od razu tylko po chwili??I jak sie do tego zabrać???Z góry dziękuje za wszelką pomoc;-)



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » śr maja 02, 2007 23:54

Czesc... Prawdopodobnie węzyk od otwierania klapy masz częściowo zatkany (przecięty) albo dzieje się coś z pneumatycznym siłownikiem. Jeśli zdemontujesz tapicerkę z klapy to będziesz miał dostęp do węzyka i siłownika.


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Pompka od zamykania bagażnika!

Post autor: JayT » czw maja 03, 2007 00:44

JohnnyBravo pisze:Jak otwieram zamek z kluczyka to otwieraja sie wszytskie zamki..lecz trzeba czekać jakąś minute aż dopompuje powietrze do klapy bagażnika żeby ja otworzyc..w miedzy czasie oczywiście słuchać jak elektryka chodzi..
Tak najczęściej objawia się nieszczelność układu - pompka długo pracuje. Najprawdopodobniej wężyk od siłownika klapy ma nieszczelność - przysłuchaj się, czy jakieś syczenie nie dochodzi z tamtych okolic. tak, jak radzi kolega rooboo - zdemontuj tapicerkę klapy (1 wkręt krzyżakowy przy uchwycie do zamykania, po odkręceniu ciągniesz do siebie - całość trzyma się na zatrzaskach) i będziesz miał wszystko jak na dłoni. Gorzej, jeśli nieszczelność znajduje się nie w samej klapie, a gdzieś po drodze - musisz wtedy iść "po nitce do kłębka" aż znajdziesz przyczynę.
Druga opcja to uszkodzenie siłownika pneumatycznego w tylnej klapie - ale to się o wiele rzadziej zdarza, więc sprawdź najpierw nieszczelności.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

JohnnyBravo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 21, 2007 20:29
Lokalizacja: Opole

Post autor: JohnnyBravo » pt maja 04, 2007 18:26

zrobione!okazało się że sam siłownik przepuszczał powietrze..zdemontowałem go,nadlałem plastykiem i działa;-)



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » pt maja 04, 2007 20:13

No widzisz nie taki diabeł straszny... Pozdro...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 474 gości