problem z olejem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

atos44a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt mar 25, 2005 20:51
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z olejem

Post autor: atos44a » śr maja 02, 2007 12:30

Witam. Mam problem poniewaz czas juz na zmiane oleju i teraz nie wiem jaki wlac. Wiem ze temat o olejach juz byl ale u mnie powstal problem poniewaz ostatnio mialem olej mineralny castrol high milage i w zimie bylo wszytsko ok ale ostatniego lata i przez te kilka goracych dni ostatnio zaczyna sie piszczec i migac kontrolka oleju. Wczesniej gdy mialem polsyntetyk nic takiego sie nie dzialo a mineralny wlalem bo autko juz ma 250 000km i na forum wyczytalem ze lepiej wlac mineralny. Pytanie to czy wlaczanie sie czujnika w cieple dni jest wina zlego oleju? i czy moge podczas wymiany wlac polsyntetyk?
Pozdrawiam



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr maja 02, 2007 12:38

Tudno ocenić czy to wina oleju czy czujnika lub w najgorszym przypadku silnika albo pompy
Jeżeli olej jest już mocno wyeksploatowany to w wysokich temperaturach może się zdarzyć że ciśnienie spada poniżej normy. To czy olej jest mineralny czy półsyntetyczny nie ma wpływu na ciśnienie w silniku, raczej jego lepkość ma wpływ. Myślę że narzaie powinieneś po prostu wymienić olej na ten który masz i zaobserwować co będzie się działo. Jeżeli kontrolka dalej będzie się zapalać trzeba będzie sprawdzić czujnik ciśnienia oleju



atos44a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt mar 25, 2005 20:51
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: atos44a » śr maja 02, 2007 12:43

to moze jakis inny wlac ten olej mineralny? ja mysle ze castrol jest dobry ale nawet castrole sa rozne wiec jakis moze polecicie?



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

olej

Post autor: finek » śr maja 02, 2007 15:06

Słuchaj najlepiej jak byś wlał Max Life to jest ValVoline firma to jest zajebisty olej i wymień czujnik na orginalny. Ja u siebie tak zrobiłem i ćiszej chodzi i jest dobrze :bajer:



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » śr maja 02, 2007 16:09

atos44a pisze:to moze jakis inny wlac ten olej mineralny? ja mysle ze castrol jest dobry ale nawet castrole sa rozne wiec jakis moze polecicie
Zanim zmienisz ten olej najpierw jedź do pierwszego lepszego mechanika ,niech ci wkręci manometr i zmierzy jakie naprawdę masz ciśnienie oleju - będzie wiadomo czy pompa siadła czy czujnik padł.. A High Milleage może być..



atos44a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt mar 25, 2005 20:51
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: atos44a » śr maja 02, 2007 17:21

zapomnielem dodac ze gdy juz zacznie migac kontrolka i dodam troche gazu (tak do 3500 obrotow) to wszystko jest ok i kontrolka gasnie. Nie wiem czy to cos zmienia ale wolalem napisac



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » śr maja 02, 2007 18:53

wygląda na to że masz zbyt słabe cisnienie oleju jak po przygazowaniu wraca do normy


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 200 gości