Golf MK3 1.8 B - silnik sie dławi i gaśnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Robso11

Golf MK3 1.8 B - silnik sie dławi i gaśnie

Post autor: Robso11 » pt gru 24, 2004 05:25

Odkad kupilem auto, czyli 4 miesiace temu, mam z nim jeden ale powazny problem. Mianowicie gdy silnik jest calkiem zimny ( np. pierwsza jazda danego dnia) auto odpala normalnie i jedzie elegancko. Jednak gdy zaparkuje go na okolo godzine i dziesiec minut (+- 15 minut) wowczas zapala normalnie, jedzie okolo 500 metrow po czym zaczyna sie dusic i silnik gasnie ( dzieje sie to na dowolnym biegu i nic nie daje wkrecanie wysokich obrotow). Przez kolejne okolo 30 minut silnik zapala na kilka sekund i gasnie. Po tym czasie auto zapala i jedzie jakby nigdy nic. Problem ten nie pojawia sie gdy odpalam auto po czasie krotszym niz te 50 min lub dluzszym niz poltorej godz.
Do tej pory wymienilem juz na nowiutkie: czujnik temp. plynu chlodniczego, kopulke, palec rozdzielacza, cewke zaplonowa wraz z modulem. Ponadto swiece sa dosyc nowe, wtryskiwarka podaje paliwo, przy odlaczanej sondzie Lambda tez syf, mechanik wykluczyl aparat zaplonowy czyli rowniez w tym czujnik Halla. W serwisie na komputerze pokazal sie tylko jeden blad ( wlasnie czujnik Halla) ale to podobno moze czasami bez przyczyny sie pojawic.
Prosze doradzcie cos bo juz mi rece opadaja i mechanikowi zreszta tez ;)
Dodam ze jest to golf z 94 roku, 1.8 benzyna 90KM (180 tys.km) (bez inst. gazowej) silnik ABS, wtryskiwarka BOSCH monotronic.
Z gory dziekuje za wszelkie rady.
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2004 23:24 przez Robso11, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » pt gru 24, 2004 10:51

no ja niestety mam podobny problem ktory poruszałem tu na forum kilkakrotnie!!! wszyscy radzili wymienic filtr paliwa, filtr powietrza, swiece, przewody wn, kopułke, palec rozdzielacza no i sprawdzic go VAG-iem!!! Niestey fundusze pozwolily mi na nowe filtry a swiece mam tez dosyc nowe i ........ problem wciaz ten sam!!!!moze woda w paliwie, moze zasyfiony bak??? ja mam o tyle ten komfort ze mi szarpnie pare razy na 100km a tak chodzi idealnie!!! przyłączam sie do prosby kolegi i prosze o jakas pomoc!!! dzieki pozdro



Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » pt gru 24, 2004 21:22

Rozwiazania sa dwa:pompa paliwa lub wlasnie czujnik halla w aparacie zaplonowym.



Awatar użytkownika
AREKCT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 18:36
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: AREKCT » ndz gru 26, 2004 01:29

HALLA!!!!


>>>DO SPRZEDANIA GRATY sterownik do GX1.8 8V<<
sq5haw@poczta.onet.pl
gg5087815

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » pn gru 27, 2004 23:22

wyjechałem w trase i zauwazylem ze po przejechaniu około 30 km zaczyna szarpac a po kolejnych 30 nie da sie w ogóle ujechac, gasnie za kazdym razem gdy schodzi na wolne obroty a jazda jes popsrostu niemozliwa bo tak mocno szarpie!!!! byłem u mechanika i powiedział ze najpierw posprawdza swiece,kable WN, kopułke palec itd., a moze to pompa paliwa?? Jesli nic nie znajdzie podłączy go pod kompa i sparwdzi!!! Juz teraz odrzucił możliwosc padnietej sondy lambda bo jak twierdzi sonde mozna wymontowac i auto powinno chodzic normalnie!!! jak macie jeszcze jakies uwagi to bardzo prosze piszcie!!! w srode oddaje auto do mechanika moze jeszcze cos poradzicie pomozecie!!! z gory dzieki narx



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » wt sty 11, 2005 22:00

Ok zaczynam prosze nie smiejcie sie!!! Wymieniłem : świece, przewody WN, kopułke palec rozdzielacza, aparat zapłonowy, cewke z modułem, sterownik (komputer), monowtrysk, potencjometr przepustnicy, czujnik temperatury silnika, rozrząd, filtr powietrza, filtr paliwa, olej, płyn chłodniczy,paliwo... i to chyba wszystko!!! i NIC!!! Komp nic nie wskazuje a objawy caly czas takie same!!! Jutro sprawdzam pompe paliwa ale najgorsze ze to ostatnia rzecz jaka moze chodzic wadliwie!!! LUDZIE POMOZCIE!!!!



Robso11

Post autor: Robso11 » śr sty 12, 2005 04:44

Witam. wlasnie od wczoraj testuje mojego golfa. wkoncu po 4 miesiacach zrobiony. po 3 mechanikach i jednym profesionalnym ( niby) servisie samochodowym i wydanych 500 zl na nowe (niepotrzebne) podzespoly . Kolega polecil mi takiego mlodego mechanika. Facet wsiadl do samochodu, odpalil go kilka razy i powiedzial ze za godz. zrobi mi to na 100%. po godzinie oddal mi samochod. Niestety za nic nie chcial mi powiedziec co zrobil, poniewaz zainkasowal odemne tylko 30 zl, powiedzial ze jezeli chce wiedziec co zrobil musze zaplacic 200 zl., bo to byla taka *#cenzura#* ze nikt wiecej z tym nie przyjedzie do niego tylko sam sobie kazdy zrobi w domu. Napewno nie byl to aparat zaplonowy i czujnik Halla. Jednak z tego co podsluchalem to bylo cos ze sterownikiem pompy paliwa. nawet podobno gosc nic nie wymienil !!! pozdro



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » czw kwie 21, 2005 15:08

heh golf zrobiony!!!! okazalo sie ze mam poprostu zaje....... mechanika!!!! zle ustawil zaplon, zle zalozyl rozrzad i zle ustawil potencjometr przepustnicy!!!! poprostu wszystko rozregulowal!!! w ASO VW tez mi tego nie wykryli........ 300zl zwineli!!!! Servis Bosch dopiero........ i tam to sa profesjonalisci wszystko wychwycili perfekcyjnie zrobili!!! Golfik pomyka jak nic i tylko 183 zl no moze nie tylko ale............... Pzdr dzieki za wszystkie rady



Roco

Post autor: Roco » czw kwie 21, 2005 19:37

ahoj chlopcy!Mam ten sam problem,co to bylo prosze?Dzienkuje



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » czw kwie 21, 2005 21:40

Stary ja o tym pisalem chyba ze 100 postow!!! poszukaj w moich tam jest wszystko........ a i sprawdz najpierw to co mozesz samemu bo ja wymienialem czesci i nic a koszty zaje.........



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 382 gości