Opony po wymianie + kierownica ciezko chodzaca ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Techniacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt mar 16, 2007 01:41
Lokalizacja: Prawie Słupsk
Kontakt:

Opony po wymianie + kierownica ciezko chodzaca ?

Post autor: Techniacz » pn kwie 30, 2007 12:37

Witam. Mam pytanko, jakis czas temu zmienilem opony na letnie z zimowych. Sa na tych samych felgach. Sa ta 14 calowe oponki 185/60. Zimowki byly takie same. Lecz po wymianie kierownica chodzi mi z 2 razy ciezej jak nie lepiej. Normalnie ciezej sie kreci niz w passacie 3 kombi bez wspomagania rowniez. I z tym nie przesadzam, bo mam porownanie akurat. Cisnienie z przodu w oponach mam 2.3 - wiecej pompowac juz raczej nie bede bo to juz raczej max... Dodam, ze na jakiejs powierzchni typu piasek, szutr kierownica chodzi lekko bez problemow. Przed wymiana w zakretach sobie jezdzilem jedna reka, teraz moge zapomniec o tym... Kola byly wywazane po zmianie opon.

I tu moje pytanie, czy opony o takiej samej szerokosci maja az tak duzy wplyw na krecenie kierownica ? Czy cos sie moglo spsuc w jakis sposob ? Ahha po wymianie zrobilem juz jakies 1kkm i nic sie nie zmienilo.

Pzdr


[img]http://images20.fotosik.pl/187/f9e74c258eaf6dce.jpg[/img]

Nie wazne czym, wazne jak.

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » pn kwie 30, 2007 15:28

Witam. Ja mam takie same spostrzerzenia tylko ze zimówki miałem 175 a letnie 185
mnie sie wydaje ze to ma związek z tym ze zimówki przy dodatniej temp. są miekkie i przez to maja gorszą przyczepnosc- (stwierdzam tak bo szybciej wpadały w poślizg podczas hamowania ).
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » pn kwie 30, 2007 19:37

ja mysle podobnie zimowka jest mieksza opona a letnie sa twardsze prez to jest tak a nie innaczej



Gery34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gery34 » pn kwie 30, 2007 22:30

jeśli masz te letnie gumy continental to możesz mieć problem z kręceniem fajerką Spóbuj założyć jakieś inne kapcie, problem powinien ustąpić. Zimówki powyżej 10 stopni zaczynają się kleić do asfaltu i też będzie się ciężko kręciło kierownicą. pozdrawiam


Gery

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » pn kwie 30, 2007 22:57

Techniacz pisze: I tu moje pytanie, czy opony o takiej samej szerokosci maja az tak duzy wplyw na krecenie kierownica ?
Mają .
- i należy się z tego cieszyć , masz "mocniej trzymające" opony , lepsza przyczepność , lepsze hamulce.
Nie wybrzydzaj , niejeden Ci zazdrości :bigok:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości