szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PITer27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:32
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

szyby

Post autor: PITer27 » pn kwie 30, 2007 17:28

Witam...
Ostatnio pojawił mi się problem z el. szybami. Majstrowalem przy tylnych drzwiach i chciałem naprawic szyby ale sie nie udało, złozylem wszystko do kupy, zamknalem drzwi na kluczyk a tu mi szyby poszły do dołu. Nieraz jest tak ze otworze je przyciskiem a póżniej już nie moge zamknąć i nie słychac zadnego silniczka to ratuje mnie tylko zamnąc z kluczyka i modlic sie zeby sie nie otworzyły. POMOCY!!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2007 18:02

Jaki rocznik auta i co było nie tak zanim zacząłeś majstrować, oraz na czym polegało Twoje majstrowanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » pn kwie 30, 2007 18:41

No fakt niektóre wersje mają możliwość domykania i otwierania szyb z klucza (mój golfik z 1995 taką opcję posiada) ale wtedy działa to tak, że przy zamykaniu zamka przytrzymując dłużej w pozycji zamykania domykają się wszystkie szyby i oczywiście odwrotnie - co jest bardzo przydatne latem. Natomiast z tego co widzę u Ciebie jest sytuacja odwrotna i nie standartowa - a nie podmieniłeś gdzieś jakichś kabelków przy majsterkowaniu??


Wober

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2007 19:10

Wober pisze:No fakt niektóre wersje mają możliwość domykania i otwierania szyb z klucza
nie niektóre tylko wszystkie trójki to mają, chyba że się zepsuło :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » pn kwie 30, 2007 19:29

Paweł Marek pisze:Wober napisał/a:
No fakt niektóre wersje mają możliwość domykania i otwierania szyb z klucza
nie niektóre tylko wszystkie trójki to mają, chyba że się zepsuło :)
oj miałem taką trójkę z 1992 gdzie tego wynalazku nie było a zamek i szybu działały bez zarzutu


Wober

PITer27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:32
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: PITer27 » pn kwie 30, 2007 19:40

Paweł Marek pisze:Jaki rocznik auta i co było nie tak zanim zacząłeś majstrować, oraz na czym polegało Twoje majstrowanie.
Jest to rocznik 92 1.8GT. Szyba poprostu do dołu zjeżdza a do góry juz nie, linka jest cała i tez działa. No i cos chcaiłem coś z tym zrobić ale sie nie udało:-( Czy może to być jakieś zwarcie na mase czy cos takiego, bo przy jednym głośniku ,,syczku" spaliła mi sie kostka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2007 20:27

A oebjrzałeś wszystkie przewody zwłaszcza w harmonijce? Może tam nastąpiło zwarcie, albo w innym miejscu na przewodach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kluuzi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 06:35
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: kluuzi » pn kwie 30, 2007 21:41

bo po prostu niestety 1gen mk3 tych bajerow byla pozbawiona :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2007 22:01

kluuzi pisze:bo po prostu niestety 1gen mk3 tych bajerow byla pozbawiona
jakich bajerów? Dwa były rodzaje orginalnych modułów do szyb. Starsze nie cofały szyby przy przypadkowym wsadzeniu ręki tylko ja zatrzymywały. Nowsze cofały i trzeba je "zaprogramować" tzn otworzyć do końća i zamknąć do końca po jakiejś robocie z nimi i tyle.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BODEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 30, 2007 22:10
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: BODEK » pn kwie 30, 2007 22:21

Witam,mam problem i prosze o jakąs porade,mechanizm elektrycznej szyby od strony kierowcy sie sypnął, zakupilem nowy i po chwili tez sie zepsol, linka w srodku w tym mechanizmie sie skręca, plącze, nie wiem o co chodzi??Drzwi krzywe czy co??Nawet na sucho bez szyby pojezdzi w gore i w dol pare razy i w koncu staje w polowie??Moze ktos wie o co chodzi??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości