Pedal sprzegla skrzypi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Pedal sprzegla skrzypi

Post autor: h2o » pn kwie 30, 2007 17:15

Witam

Kiedys na forum pisałem, że mam problem ze sprzęgłem - skrzypiało po wciśnięciu pedału i robiło się twarde po przejechaniu dłuższej trasy :grrr: . Diagnozy były rózne - od łożyska oporowego po docisk. Wymieniłem więc całe sprzęgło :bigok: . Niestety prawie nic to nie dało. Pedał nie twardnieje teraz tak jak kiedyś, jednak skrzypienienie pozostało :grrr: . Nie wiem co to może być, ale jest strasznie irytujące. Obawiam sie, że w końcu trzasnie mi linka, która de facto niedawno tez wymieniłem.
Co o tym myślicie? Może to coś z samym pedałem się dzieje. Ktos może mi wytłumaczyć co tam może sie zepsuć, albo jak tam zajżeć. Może mocowanie linki do pedału jest jakieś wyrobione już? Inne rzeczy mi do głowy już nie przychodzą. Pomocy!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2007 14:03 przez h2o, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » pn kwie 30, 2007 18:48

Ja miałem też takie objawy - skrzypiącego pedału - tulejka na której kręci się pedał była sucha jak pustynia i dlatego skrzypiało. Zadałem sobie trochę trudu, żeby się do niej dostać - demontaż obudowy bezpieczników oraz samych bezpieczników jak również i paru innych plastików i naładowałem tam smaru - o dziwo :bajer: pomogło i przestało skrzypieć. W Twoim przypadku jeżeli wymieniałeś już sprzęgło i linkę no to pozostaje tylko mechanizm pedału w kabinie.


Wober

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn kwie 30, 2007 18:56

ja miałem to samo , i zrobiłem co kolega WOBER , ale pomogło na miesiąc dopiero jak oske pedału przetarłem papierem ściernym a otwór w pedale podskrobałem skrobakiem i dałem jeszcze raz smaru to do dziś mam spokój



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt cze 01, 2007 15:10

Witam ponownie

Kurcze starałem się dośtać do mocowania pedału, ale to jest poracha z tym. Bezpieczniki, jakieś blachy - nie moge tam nawet ręki wepchnąć. Jak wy koledzy to zdemontowaliście. Wkurzyłem się i polałem wszystko WD-40, troche pomogło, ale tylko przez tydzień. Teraz znowu skrzypi i robi sie twardy po kilku kilometrach. Poradźcie jak to dziadostwo zdemontować. Czy lepiej oddać do mechaniora?

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt cze 01, 2007 15:43

A może to linka u mnie było podobnie i wymiana linki pomogła podobno czesto siada samoregulacja linek w MK3


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pt cze 01, 2007 16:50

Linkę mam bez samoregulatora - bo ten już dawno padł.



Awatar użytkownika
Wober
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt gru 26, 2006 19:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wober » pt cze 01, 2007 19:28

a więc tak:
Ja zdemontowałem plastiki a następnie tablicę z bezpiecznikami, potem kawalek plastików przed pedałami - oj niebezpieczne obecnie słowo - i dalej co tylko można.
Faktycznie dostać się tam nie jest łatwo i wymaga to trochę cierpliwości w wykręcaniu poszczególnych śrubek ale ostatecznie można się dostać.
Jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenie w rozbieraniu i składaniu to faktycznie może mechanik będzie wskazany a jeżeli nie to powodzenia............. :bigok:


Wober

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości