Pompka zamka centralnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Daniel84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob lut 24, 2007 00:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Pompka zamka centralnego

Post autor: Daniel84 » pn kwie 30, 2007 14:29

Witam
Mam kilka pytań dotyczących tej pompki bądź centralki która znajduje się w bagażniku potocznie chyba wszyscy na to mówią "czarna skrzynka" :P Chciałem zapytać co jest nią sterowane centralny zamek na drzwi, wlew paliwa i czy zamykanie szyberdachu tez jest sterowane tą pompką ?? Czym jest ten centralny zemek sterowany przez ta pompke cieczą czy jakimś gazem ?? U mnie to niestety nie działa i ostatnio to postanowiłem wyciągnąć i zobaczyć co tam się zepsuło i okazało się, że praktycznie cała płytka była zielona musiało ją coś zalać i zaszła patyną mam nadzieje, że uda mi się to jakoś wszystko doprowadzić do porządku i chciałem zapytać czy może posiada ktoś schemat pompki i płytki która się w niej znajduje ??
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn kwie 30, 2007 14:39

Daniel84 pisze:Chciałem zapytać co jest nią sterowane
Zamki drzwi i bagażnika oraz rygiel we wlwwie paliwa.
Daniel84 pisze: Czym jest ten centralny zemek sterowany przez ta pompke cieczą czy jakimś gazem ??
To jest pompka podciśnieniowa - zasysa powietrze i tyle


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » pn kwie 30, 2007 14:41

Zamek jest pneumatyczny, tzn. pompka tłoczy powietrze, bądź je zasysa przy otwieraniu. Dostaje sygnał elektryczny przy zamykaniu / otwieraniu drzwi i dmucha... Obsługuje siłowniki w drzwiach, przy klapce wlewu paliwa i w klapie tylnej.

Za domykanie szyberdachu odpowiada tzw. moduł komfortu, ale nie wiem, czy w każdym aucie z C.Z. i szybrem to występuje, prędzej z elektryką szyb.

PS. Na allegro widziałem, że ktoś świadczy usługi w naprawianiu tej pompki, a używaną sprawną kupisz za ok 100-150 zł.



Awatar użytkownika
Daniel84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob lut 24, 2007 00:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Daniel84 » pn kwie 30, 2007 15:37

dzięki za pomoc czyli szyberdach nie jst sterowany przez tą pompke czyli jak jej narazie nie będe miał to mi się będzie normalnie po włożeniu kluczyka do drzwi zamykał. Czy ma ktoś może dostęp do schematu tej płytki w pompce?? Bardzo by mi się przydał



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 30, 2007 18:19

Napisz co nie działa. Pompka jest powiązana z dachem i szybami. Jeśli wszystko działa ok to przytrzymanie kluczyka w drzwiach w pozycji zamykania najpierw zamknie CZ, potem domknie szyby a na końcu dach. W tej sekwencji. Ale wypięcie pompki nie spowoduje problemów z szybami i dachem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn kwie 30, 2007 21:07

GSOWIEC pisze:Za domykanie szyberdachu odpowiada tzw. moduł komfortu, ale nie wiem, czy w każdym aucie z C.Z. i szybrem to występuje, prędzej z elektryką szyb.
W Mk3 nie ma zadnego modulu komfortu. Wszystko jest w sterownikach przy silnikach szyb, szybra...
Paweł Marek pisze:Ale wypięcie pompki nie spowoduje problemów z szybami i dachem.
Dokladnie, wszystko bedzie dalej banglac.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Daniel84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob lut 24, 2007 00:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Daniel84 » pn kwie 30, 2007 23:51

no nie działa zamykanie drzwi a szyberdach działa



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt maja 01, 2007 10:17

Daniel84 pisze:no nie działa zamykanie drzwi a szyberdach działa
Nic dziwnego. Tak jak napisal Paweł Marek, centralka nie ma nic do domykania szybra. Domykanie jest realizowane oddzielnym przewodem polaczonym z szarym przewodem z wlacznikow dzwiowych...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 423 gości