Przepustnica silnik:AEE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tstrzala
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:12
Lokalizacja: Radom

Przepustnica silnik:AEE

Post autor: tstrzala » sob kwie 28, 2007 10:41

Witam
Jestem posiadaczem Mk3 1,6 silnik AEE na wielopunktcie.
Miałem problem co jakiś czas z obrotami , spadały mi do 400 i po chwili się podnosily.
Więc wyczyściłem przepustnice poprzez wytarcie klapki i komina. Po tym obroty już mi nie spadają.
I przedwczoraj byłem u mechanika podłączył komputer i próbował adaptować przepustnice. Za pierwszym i drugim razem nie mógł, coś nie wychodziło(nie wiem). Jak zapytałem co się dzieje to powiedzial że "komputer nie przyjmował nastawów". Za którymś razem przyjął nastawy. Teraz jest wszystko ok.
Mechanik stwierdził ze przepustnica jest na wykończeniu ponieważ ma problemy z przyjmowaniem nastawów i zauważył że jak przekręce stacyjkę w pozycje zapłon (bez zapalania samochodu) to przepustnica chodzi cały czas, a mechanik powiedział że powinna się wyłączyć po pewnym czasie (ale nie wiem po jakim czasie). Czy mechanik ma racje??
Po ile sekundach powinna sie wyłączyć przepustnica, jeżeli wogóle powinna??

Dzięki za rady
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » sob kwie 28, 2007 13:21

dziwny ten mechanik , u mojej matki w polo przepustnica pracuje caly czas od kupna auta czyli 4 lata to jest takie charakterystyczne bzyczenie, a co do wykonczenia przepustnicy to nie mozliwe ,najwyzej morzesz ja rozebrac i wymyc wsrodku benzynka extracyjna ,mo mogy sie sciezki weglowe przybrudzic



Awatar użytkownika
tstrzala
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:12
Lokalizacja: Radom

Post autor: tstrzala » sob kwie 28, 2007 15:32

8-[ Przepraszam ale utworzyłem dwa takie same tematy przez pomyłkę. Jeżeli macie jakieś rady to piszczie w tym temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1097983#1097983



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 239 gości