Prosba o ocene silnika 1.4 w tym modelu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Prosba o ocene silnika 1.4 w tym modelu

Post autor: guti » pt kwie 27, 2007 19:34

dzwoni do mnie kolega i prosił o wskazania plusów i minusów tegoz autka z takim silnikiem, Widocznie jego Mk2 GX przebrał miarke i juz nie ma do niego sił. Dzieki za pomoc w swoim i kolegi imieniu. Punckiki czekaja,
Ostatnio zmieniony pt kwie 27, 2007 20:14 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pt kwie 27, 2007 19:57

Plus to niskie opłaty OC ( ja płace 400)


one loVWe

Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » pt kwie 27, 2007 19:59

z minusow to napewno :
- klekotanie zimnego silnika
- lubi połknąc olej
- nierówna praca silnika po odpaleniu np. rano
- brudząca się przepustnica przez co sa problemy z obrotami
- duże zainteresowanie amatorów cudzej własności :)
z plusów :
- dobra blacha
- tanie cześci zamienne i ich bardzo dobra dostępnośc(oryginaly jak i zamienniki)
- dobre wykonanie(jedyne co moze wkurzać to shodzące ogumowanie z plastików wewnątrz)
- umiarkowane spalanie

Oczywiście nie w każdym egzemplarzu wystepują te minusy to chyba zależy od auta :) ale sa to chyba najczesciej wypisywane usterki na forum.



vr6*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 09, 2007 08:18
Lokalizacja: wschowa

Post autor: vr6* » pt kwie 27, 2007 20:08

nie radzil bym kupowac golfa IV silnikiem 1.4 , lepiej kupic z silnikiem 1.6 jest w miare dynamiczny,pali tyle co 1.4 i idzie nim jechac. wiadomo 1.4 jest tanszy w zakupie, ale jest go trudno sprzedac, bo to jednak za slaby silnik do IV



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt kwie 27, 2007 20:19

witam! Może się myle, ale uważam że największym wrogiem tych silników jest czas i niedbałość...no tak, takie coś można powiedzić w stosunku do każdego silnika ale osobiście uważam że te silniki troche bardziej reagują na takie powody. Osobiście nie kupiłbym 1.4 16V o przebiegu dochodzącym do 200 tysięcy...no chyba, że ten przebieg nabity był "normalnie" a poprzedni właściciel nie skąpił na zamienniki. Jeśli miałbym wymienić jakies większe wady to pewnie powtórzyłbym się za Thug77. Czasem dochodzą do tego jeszcze problemy z cewkami. Przepustnice lubią nie przyjmować nowych nastawów :) . Branie oleju...nie wiem osobiście nie mam tego problemu ale czasem pojawia się ten problem. Jeśli kolega ma kupować to niech nie patrzy na wymieniane wady tylko niech dokładnie obsłucha silnik. Jeśli nie "stuka", nie cieknie, nie faluje, płynnie przyspiesza i nie ma błędów w kompie to powinien mu jeszcze troche posłużyć.



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » pt kwie 27, 2007 20:20

z tego co czytam i się orientuję na forum 1.6 jest dużo bardziej awaryjny i ma więcej dolegliwości niż 1.4 16V(osobiście miałem 1.6 w A3 to ten sam silnik i niebylem z niego zbyt zadowolony :) fakt moze był silniejszy ale nie byla to jakaś kolosalna różnica,jeżeli ktoś szuka auta do poruszania się po miescie a nie do szaleństwa to 1.4 to nie jest zlym wyborem,sam nie chcialem kupowac IV z tym silnikiem szukalem długooo i kupiłem dlatego bo wszystkie 1.8 i 2,3 V5 które oglądalem miały duże przebiegi i były po niezlych przejsciach(wolalem slabsze w idealnym stanie 1.4 niż przytyrane mocniejsze wyposażone bez potwierdzonej przeszłości 1.8 chociaż było w tej samej cenie)oczywiście wszystko zależy jak ktoś jezdził i szanował auto :)
Przychylam się też do tego co napisał Jacenty85 :) dla mnie tez w poszukiwaniach auta jedną z wazniejszych rzeczy jest oryginalny przebieg i kto był wczesniejszym włascicielem(w moim przypadku kropkę przy zakupie postawił przebieg auta w dniu zakupu 68000 od 1szego wlasciciela kupiony w salonie(własciciel mial ponad 60lat) i sprzedawał golfa tylko dlatego bo kupil identycznego tylko TDI(w większosci przypadków zakupu takiego auta po kosztach z niemiec od handlarza w polsce nie ma raczej takiej możliwości i do końca nigdy się nie wie co i od kogo się kupuje)
Ostatnio zmieniony pt kwie 27, 2007 20:32 przez Thug77, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt kwie 27, 2007 20:31

Też nie widze powodu, żeby bać sie dobrego, zadbanego 1.4 16V. Nie wiem czy 1.6 jest bardziej awaryjny ale to raczej zależy od modelu. Jakbym miał kupić 1.6 z "dziurami" w przyspieszeniu lub cieknącym olejem wolałbym zdecydowanie idealne 1.4. Tylko uwaga na zużyte 1.4...



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » pt kwie 27, 2007 20:38

jawel pisze:Plus to niskie opłaty OC ( ja płace 400)
to prawda ja 285zł
Thug77 pisze:z minusow to napewno :
- klekotanie zimnego silnika
to tak troche wkurza jak tak klekocze po odpaleniu zimnego silnika
Thug77 pisze:- lubi połknąc olej
nie kazdy, zalezy od jazdy, u mnie 1L na 10000tys km
Thug77 pisze:- brudząca się przepustnica przez co sa problemy z obrotami
Tak
Thug77 pisze:- duże zainteresowanie amatorów cudzej własności
jak najbardziej trzeba sie pilnowac gdzie sie parkuje.
Dodam jeszcze:
wysiada sonda lambda
wycieraczki z przodu odmawiaja posłuszenstwa
czujnik stopu pada
Thug77 pisze:z plusów :
- dobra blacha
- tanie cześci zamienne i ich bardzo dobra dostępnośc(oryginaly jak i zamienniki)
jak najbardziej sie zgadzam.
Thug77 pisze:- dobre wykonanie(jedyne co moze wkurzać to shodzące ogumowanie z plastików wewnątrz)
a ja myslałem ze to tylko umnie
Thug77 pisze:- umiarkowane spalanie
takie sobie nie wiecej niz 8 po miescie nie spali.

kazde auto ma jakie wady, zalezy ile sie ma szczescia i na co sie trafi. Co do mocy to nie narzekam, kupujacy to auto z tym silnikiem musi sie liczyc z tym ze nie poszaleje za bardzo po naszych polskich drogach, na poruszanie sie po miescie z punktu A do punktu B polecam, na podróze w dalekie codzienne trasy niepolecam, brakuje mu wtedy mocy i niema czym wyprzedzic pod górke. Zalezy co kto lubi. Dla mnie autko na +. Decyzja nalezy do Ciebie.
Co do porównywania spalania z silnikiem 1.6 to bym tak nie powiedzał, chyba jest różnica jak Ci spali po miescie 8 a 10l paliwa na 100km.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt kwie 27, 2007 21:00

dzieki Panowie , przedstaie za i przeciw kumplowi, osobiscie to uwazam ze na takie ciezkie autko jak mk to 1,4 silniczek to chyba troszke za mało , spalanie bedzie podejrzewam jak w 1,6 no ale jak sie uparł to ja nic nie poradze. Jeszcze raz dzieki za pomoc, punckiki rozadane


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

greg

Post autor: greg » sob kwie 28, 2007 09:20

guti pisze:osobiscie to uwazam ze na takie ciezkie autko jak mk to 1,4 silniczek to chyba troszke za mało
no nie zgodzę się - 170km/h wyciąga spokojnie i jeszcze jest pod gazem - pewnie ze przy komplecie pasażerów to jednak za mały silnik ale jeśli jeźdisz najczęściej 2 lub 3 osoby to spoko - ja jestem zadowolony, chociaż i tak wrócę kiedyś do dieselka

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 9:21 am ]
co do brania oleju - mój jak na razie nie bierze (110tys. przebiegu)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob kwie 28, 2007 10:54

greg pisze:no nie zgodzę się - 170km/h wyciąga spokojnie i jeszcze jest pod gazem - pewnie ze przy komplecie pasażerów to jednak za mały silnik ale jeśli jeźdisz najczęściej 2 lub 3 osoby to spoko - ja jestem zadowolony, chociaż i tak wrócę kiedyś do dieselka

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 9:21 am ]
co do brania oleju - mój jak na razie nie bierze (110tys. przebiegu)
ja VW foxem 1.1 wyciagam 160 w dwie osoby, co prawda trzeba zdrowo bujac ale pojedzie :) a co do tego co napisalem wczesniej to chodziło mi o to ze takie autko co prawada troszke wazace podczas przyspieszanie w celu wyprzedzenia , ominiecia , zmieszczenia sie gdzies tudziez schowania lub szybkiego przeskoczenia przez skrzyzowanie to moze sie czasem okazac za mały, no ale nie takie cuda swiat widzial wiec nie wypowiadam sie dalej , musialbym sie przejechac i sam ocenic a tak na razie zbieram informacje dla kolegi.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob kwie 28, 2007 11:10

Ja jednak uważam że na swą masę auta to ten silniczek jest ciut przymały. Odczuwalne to jest szczególnie przy ruszaniu np. ze świateł. Zawsze zostaję w tyle :( Mnie osobiście to specjalnie nie przeszkadza bo preferuję tzw. „kulturalną” jazdę, ale taki jest fakt i nie ma co jemu zaprzeczać. Po prostu nie da się poszaleć. Gdybym miał jeszcze raz wybierać to na pewno minimum 1.6
Za to pochwalić go mogę za bezawaryjną pracę, zerowy pobór oleju (140 tys), nieduże zużycie paliwa (w trasie przy średniej prędk. 100-120 wyszło mi 6 l.)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt maja 01, 2007 16:06

no i stało sie , golfik zakupiony . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

greg

Post autor: greg » wt maja 01, 2007 16:11

guti, patrz - kazdy moi gada że 1,4 nie ma osłony namasce klapy a ja mam tak samo jak ty



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości