Domykanie szyb i szyberdachu - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sołtys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 12:51
Lokalizacja: Przasnysz

Domykanie szyb i szyberdachu - problem

Post autor: sołtys » pt kwie 27, 2007 11:49

Wiem, że ten temat był już wałkowany na forum ale nie moge już się połapać w tych wszystkich wypowiedziach.
Problem jest taki, ze jak otwieram auto z kluczyka to otwierają się szyby od strony pasażera przednia i tylnia ( 15cm ) lewa strona nawet nie drgnie. tylne szyby są popsute Prawa opuszcza się z 15cm i dalej nie idzie lewa tylnia nawet nie drgnie. Przednie szyby opuszczają się normalnie. Szyba od kierowcy działa nawet po wyjęciu kluczyka. Guzik na konsoli do otwierania szyb nie działa.
W sprawach elektryki jestem zielony. Jeżdze po elektrykach i każdy mówi co innego. Jeden że trzeba wymienić wszystkie mechanizmy od opuszczania szyb, drugi że trzeba rozebrać pół samochodu żeby to zrobić. Proszę o jakieś wskazówki bo ci elektrycy chcą mnie chyba nabić w butelke. Może ktoś zna jakiegoś elektryka w okolicach Ciechanowa albo Ostrołęki. Dzięki za wszelkie wskazówki.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 27, 2007 17:58

Opisz czy ta szyba co idzie 15 cm działa normalnie z przycisku na dzrwiach cz też idzie po kawałku i trzeba kilka razy nacisnąć przycisk żeby się całkiem odemknęła lub zamknęła. Co do tej szyby co nie działa to trudno powiedzieć bez przyjrzenia się. Częstą usterką jest przełamywanie się kabelków w gumowej harmonijce którą dochodzą do drzwi. Tam możesz sam popatrzeć.
W każdym razie ta co idzie 15 cm jest na pewno do naprawienia, ta co nie działa wcale nie wiadomo. Włączniki w konsoli to zwykłe przełączniki bez cudów zadnych. Schemat mogę podesłać (daj znać na priv jak chcesz).
A z elektrykami tak bywa. Jak do czegoś dochodzi więcej niż dwa kabelki to jest już dla wielu za trudne.
W każdym razie najgorsza opcja dla Ciebie to kupno jednego mechanizmu z używek, po sprawdzeniu kabli jak napisałem i włącznika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sołtys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 12:51
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: sołtys » pt kwie 27, 2007 22:16

Paweł Marek pisze:Opisz czy ta szyba co idzie 15 cm działa normalnie z przycisku na dzrwiach cz też idzie po kawałku i trzeba kilka razy nacisnąć przycisk żeby się całkiem odemknęła lub zamknęła.
Trzeba kilka razy nacisnąć żeby się zamknęła



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 27, 2007 22:23

To masz z niej uszkodzony czujnik obrotów silniczka. Rzecz jest łatwa do zrobienia, w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53280 opisałem jak to zrobić, zwykle to załatwia sprawę. Schemat zaraz poślę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości