mam pytanko odnosnie diesla ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bielik

mam pytanko odnosnie diesla ?

Post autor: bielik » wt kwie 19, 2005 19:57

mam pytanko na ile powinna wychylac sie wskazowka od temperatury na wskazniku bo u mnie wychyla sie na 3/4 wskaznika czyli jest za polowa czy tak powinno byc w dieselku i dodam ze jezdze spokojnie :kac:



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » wt kwie 19, 2005 20:04

U mnie wskaźnik wychyla za połowę, u mego kumpla, który ma diesla także wychyla się za połowę, czyli jest dobrze.



marcin503
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 05, 2005 23:42
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: marcin503 » wt kwie 19, 2005 21:46

u mnie zawsze jest na srodku ! A kiedy włancza sie wiartak przy chłodnicy ? bo jeszcze nigdy mi sie nie załonczył nawet gdy miałem wskazowke na przed ostatniej kresce ! jak jest u was?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » wt kwie 19, 2005 21:48

wskazowka powinna byc rowno na srodku , jak macie na 3/4 to wam sie przegzewa silnik...



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » wt kwie 19, 2005 21:52

No chyba nie dokonca jest tak jak piszecie.Ja ostanio wymienialem chlodnice, ta stara byla mniejsza od tej co mam teraz i jak na tej starej jedzilem spokojnie to wsakzowka byla na polowie, jak go deptalem to wychodzila na 3/4 wskaznika i tak powinno byc, tak mi sie wydaje jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi.Teraz na tej wiekszej chlodnicy jak jezdze spokojnie to wskazowke mam na pierwszej czarnej kresce, a jak mu depne to dochodzi do polowy.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt kwie 19, 2005 22:02

umnie jest na polowie caly czas
jak mu depne to sie wychyli troche
jak stoje w korku to wychyli sie na 3/4 i zaraz sie włacza wiatrak i wskazowka wraca na swoje miejsce

jeszcze jedno szybko ci sie nagrzewa auto????
czy trzeba przejechac pare km zeby sie nagrzal silnik???
umnie jest tak ze conajmniej 6km musze jechac
zeby sie rozgrzal do normalnej temperatury
no i jaki olej lejesz do auta???
wymien płyn chodzacy bo moze byc stary i zuzyty



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » wt kwie 19, 2005 22:12

Też muszę przejechać kilka km, żeby silnik nabrał tem. Ale u mnie jest tak, że wskazówka nie zmienia swojego położenia bez względu na to czy stoję w korku, jadę w trasie lub gdy noga robi się cięższa. Może to wina czujnika tem. Jutro przeczyszczę styki i zobaczę czy jest różnica.



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » wt kwie 19, 2005 22:38

u mnie w TD pzry spokojnej jezdie wychyla sie do polowy ale ze zaturbionym furakiem jezdzic sie spokojnie nie da to wychyla mi sie na 3/4 skali zalacza sie wiatreczek i wraca do polowy ale musze troche dac odpczac motorowi ........... ostatnio jednak zauwazylem ze nawet przy wmiare spokojnej jezdzie wskazowka wychyla sie troszek ponad polowe co to moze byc ( dodam ze wuatrak wlacza sie plyny jest oki a wiec co ???)
P.S. BIELIK wlasnie maielm pisac temat z tym samym pytaniem ale poszperlaem na forum ni i jest a swoja droga duzo szperac eni musialem temacik nowka funkiel


POZDRO


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » śr kwie 20, 2005 09:21

Jest tak. Za to jak daleko wychyla sie wskaźnik odpowiedzialny jest czujnik temp w chłodnicy. Ma od oznaczone wewnątrz dwie temp. załączenia wiatraka I i II bieg. Z tym, że tych wskaźników są dwa rodzaje. Jeden otwiera się już przy mniejszej temp a drugi przy większej. Nie pamiętam teraz dokładnie przy jakich temp. Ogólnie jest taka tendencja do wymiany czujników na te załączające szybciej. Sprawdzcie w sklepach są dwa rodzaje czujnikow. Koszt okolo 50 -60 zł. Kiedys przegrzewala mi sie MK II 1.8 i wymienilem czujnik na taki ktory właczał sie cos okolo 82 stopni a ten co był właczał sie gdzies powyzej 90 stopni.

Wydaje mi sie, że nawet 110 stopni to nie jest jeszcze dużo dla motoru, przez pewien czas oczywiscie. A jakie jest wasze zdanie ?



stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » śr kwie 20, 2005 11:21

Wg mnie 110 stopni to juz lekkie przegiecie.
Silnk ma pracowac w temperaturze ok. 90 stopni. W silnikach przemysłowych ustawia sie ok 95 stopni jako wyłączenie awaryjne z powodu zbyt dużej temepratury.
Co do połozenia strzałki temp. płynu to u mnie stoi na środku, jak trochę dostanie w rurę to przesuwa się lekko w prawo, ale nie przechodzi za diodę.


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

bielik

Post autor: bielik » śr kwie 20, 2005 19:48

no widzicie jak jest na 3/4 to mi sie wiatrak nie wlancza ale zauwazylem ze wskaznik roznie pokazuje czasami nawet przy spokojnej jezdzie wychyla sie prawie na maxa a wiatrak sie nie zalancza choc jest sprawny po sprawdzalem na krutko co wy na to czy moze wymienic ten czujnik czy moze wina plynu chlodniczego ile go wchodzi w caly uklad :kac:

pozdro i dzieki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr kwie 20, 2005 19:59

Dmuchawa powinna zalaczac sie przy 95 stopniach.
Temperatura pracy auta to 90stopni.

Prawidlowa instalacja powinna zadzialac chlodzaco gdy silnik osiagnie temp 95 stopni i powinna schlodzic plyn chlodzacy do 80stopni.
W bardziej zaawansowanych ukladach dolaczona jest jeszcze druga instalacja, zalaczajaca druga dmuchawe jak jedna nie daje rady.

Zrob koniecznie porzadek z dmuchawa. Idzie gorace lato. Pierwszy lepszy korek i moze ci sie woda zagotowac, wywali przewod i jeszcze zatrzesz silnik.
Jak silnik bedzie pracowal za dlugo w wysokiej temp. to zuzycie jego bedzie kilkukrotnie szybsze. Zacznie ci nagle brac olej, glosno chodzic, itp


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr kwie 20, 2005 20:16

Zaopatrz sie w termometr taki do 150 stopni.
Zalacz autko i niech pochodzi na wyzszych obrotach. Mierz temperature, czekaj spokojnie az zalaczy sie dmuchawa.
Jak silnik osiagnie temp. 100 stopni, nie czekaj dluzej.

1. Kup w samochodowym czujnik temperatury (moze byc nawet do poloneza, ten sam gwint). Temp zalaczenia 95 stopni, wylaczenia 80 stopni.
2. Wkrec go w miejsce starego. Jak zrobisz to zrecznie i szybko, to ci nawet duzo plynu nie wyleci.
3. A teraz robimy instalacje
a) Podlacz mase do dmuchawy
b) Plus podlacz przez przekaznik, a po drodze wmontuj bezpiecznik
c) trzeba teraz zalaczyc przekaznik(maly szescianik z 4 nozkami, kup od razu z czujnikiem temp.)
- do jednej nozki przekaznika podlacz plus z akumulatora, moze byc ten sam co podlaczales do dmuchawy za bezpiecznikiem
- do drugiej nozki podlacz kabelek ktory idzie z czujnika temperatury.
GOTWE!!!

Koszt, jakies 10 zl i 15 minut roboty dla wprawnego rzemieslnika

WAZNE UWAGI !!!
- nie mozna puszczac pradu przez czujnik temp. bo go spali, do tego sluzy przekaznik, ktory troche wzbogacil nasza instalacje.

- zawsze wykonaj probe polegajaca na 3-krotnym zalaczeniu ukladu chlodzacego. To zapewni poprawnosc dzialania ukladu i zwiekszy jego niezawodnosc. Zawsze jak sie nie zapali mozna zareagowac


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr kwie 20, 2005 20:18

Ja taka instalacje zamontowalem w swoim starym Peugeocie, dziala niezawodnie.
Oryginalna sie przy niej nie umywa. Nawet w najwiekszym korku sie nie spocisz ze strachu ze ci silnik sie zagrzeje.


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości