filtr powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz85uki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 19:12
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

filtr powietrza

Post autor: lukasz85uki » śr kwie 25, 2007 20:00

Mam pytanie odnośnie filtra powietrza. Co daje założenie filtra stożkowego powietrza zamiast tego seryjnego w obudowie??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 25, 2007 20:04

lukasz85uki pisze:. Co daje założenie filtra stożkowego powietrza
inne brzmienie silnika kucyków raczej nie przybedzie !jeśli ci oto chodzi



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » śr kwie 25, 2007 20:08

Jest cos takiego jak szukajka!!! Temat sie wiele razy powtarzal!!!



Awatar użytkownika
Arek-Magis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 19:25
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Arek-Magis » śr kwie 25, 2007 20:11

Witam,
Tak jak kolega wyżej napisał raczej tylko inne brzmienie (bo mocy raczej nie) dodam też że fajnie to wygląda... jak ktoś podniesie maskę i zamiast ogromnej obskórnej plastikowej puchy jest mały sprytny filterek (zazwyczaj troszkę pochromowany i kolorowy).
Pozdrawiam!!!

[ Dodano: 25 Kwi 2007 20:13 ]
ps Zresztą ten temat pare razy był na forum tak więc poszukaj w wyszukiwarce. Napewno znajdziesz sporo infornmacji.
PZDR



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » śr kwie 25, 2007 21:00

silnik na wyższych obrotach staje się dynamiczniejszy, po za tym zyskuje się na momencie obrotowym, co daje bardziej zrywne auto, pod warunkiem że filter jest odpowiedni zamontowany, tzn, możliwie jak najbliżej wlotu chłodnego powietrza i jak najdalej kolektora wydechowego. Jeżeli nie ma możliwości oddalenia stożka od kolektora należy zastosować osłonę przeciwżarową, tzn blaszke która osłoni filter przed zasysaniem ciepłego powietrza z kolektora.


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr kwie 25, 2007 21:09

Red Erik pisze:silnik na wyższych obrotach staje się dynamiczniejszy, po za tym zyskuje się na momencie obrotowym, co daje bardziej zrywne auto, pod warunkiem że filter jest odpowiedni zamontowany, tzn, możliwie jak najbliżej wlotu chłodnego powietrza i jak najdalej kolektora wydechowego. Jeżeli nie ma możliwości oddalenia stożka od kolektora należy zastosować osłonę przeciwżarową, tzn blaszke która osłoni filter przed zasysaniem ciepłego powietrza z kolektora.
nie wiem kto ci takich glupot nawkladal do glowy owszem zgodze sie ze silnik staje sie dynamiczniejszy na wyzszych obrotach(ale momentu to mu nie przybywa) ale kto jezdzi w okolicach 4500-5500
pozatym stozek seryjne auto muli mialem wyrzucilem zalozylem puszke i jest o niebo lepiej i zadne oslony rury z powietrzem ze zderzaka nic nie daja jest mul i tyle !!!!!!

stozek daje cos przy silnikach doladowanych i pokombinowanych mechanicznie
Ostatnio zmieniony śr kwie 25, 2007 22:20 przez zajac, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » śr kwie 25, 2007 21:28

zajac pisze:ale kto jezdzi w okolicach 4500-5500
Ja



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » czw kwie 26, 2007 15:18

Ryba266 pisze:
zajac pisze:ale kto jezdzi w okolicach 4500-5500
Ja
mi też się nie raz zdarzy ;)

[ Dodano: 2007-04-26 ]
zajac pisze:
nie wiem kto ci takich glupot nawkladal do glowy owszem zgodze sie ze silnik staje sie dynamiczniejszy na wyzszych obrotach(ale momentu to mu nie przybywa) ale kto jezdzi w okolicach 4500-5500
pozatym stozek seryjne auto muli mialem wyrzucilem zalozylem puszke i jest o niebo lepiej i zadne oslony rury z powietrzem ze zderzaka nic nie daja jest mul i tyle !!!!!!

stozek daje cos przy silnikach doladowanych i pokombinowanych mechanicznie
Nie tyle o moment co o jego odczucie chodzi, stożek muli gdy zasysa ciepłe powietrze !! źle go założyłeś i tyle, prawidłowo założony stożek poprawia prace silnika, może nie w ogromnym stopniu ale zawsze :)


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 26, 2007 17:07

uzyj opcji SZUKAJ


Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw kwie 26, 2007 17:52

red erik moze nie jestem mechanikiem i w sumie nie wydaje mi sie zeby do tego potrzebna byla fachowa wiedza ale mialem stozek 7 cm od lampy na nim oslone termiczna i do tego rure z zimnym powietrzem z pod zderzaka i otwarty otwor w blotniku i jakos nie zauwazylem zadnych przyrostow niczego ,a kiedy zlozylem orgialana puszke z wkladka silnik duzo latwiej i chetniej wkreca sie na obroty

owszem mi tez sie zdaza ze obroty dochodza do 5000 ale nikt mi nie powie ze np po miescie lata tak caly czas bo nie uwierze no chyba ze ktos jest niepelnosprytny i daje w palnik do konca tylko po to zeby zaraz zahamowac

a zreszta chce ktos niech zaklada ja napisalem o swoich doswiadzeniach i osobiscie nie polecam kazdy ma swoj rozum i kase i jak bedzie chcial sprobowac to nie widze przeszkod



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » czw kwie 26, 2007 18:58

zajac pisze:jakos nie zauwazylem zadnych przyrostow niczego ,a kiedy zlozylem orgialana puszke z wkladka silnik duzo latwiej i chetniej wkreca sie na obroty
To ze miales zrobione to tak jak powinno wygladac to nie znaczy ze miales zrobione to dobrze a zreszta karzdy silnik reaguje inaczej na zadane mu mody



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw kwie 26, 2007 19:18

Red Erik pisze:Nie tyle o moment co o jego odczucie chodzi, stożek muli gdy zasysa ciepłe powietrze !! źle go założyłeś i tyle, prawidłowo założony stożek poprawia prace silnika, może nie w ogromnym stopniu ale zawsze
stozek muli gdy dostaje za duzo powietrza, mialem stozek i tak załozony jak bozia kaze, daleko od ciepłego kolektora, i dodatkowo jeszszcze miałem ladnie odzdzielone od komory silnika i nic oprocz zmiany dzwieku nie zauwazylem , na niskich obrotach po wcisnieciu gazu silnik sie zastanawial chwile i dopiero sie zbieral ale tak troszke bardziej ospale. Zdjałem bo denerwowala mnie taka opozniona reakcja, co z tego ze dzwiek byl taki jak z prawie z V6 jak to nie było V6 i tylko na dzwieku sie konczyło.

Ryba266 pisze:To ze miales zrobione to tak jak powinno wygladac to nie znaczy ze miales zrobione to dobrze
mozesz wyjasnic jak ma wygladac prawidłowe załozenie stozka ? bo moze ja tez mialem zle ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » czw kwie 26, 2007 19:55

guti pisze:mozesz wyjasnic jak ma wygladac prawidłowe załozenie stozka ? bo moze ja tez mialem zle ?
Wyjasnic troche ciezko bedzie przyjedz do mnie to zrobimy to tak jak powinno byc

[ Dodano: 26 Kwi 2007 19:58 ]
ale sam storzek i tak rakiety Ci nie zrobi



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw kwie 26, 2007 20:51

Ryba266 pisze:Wyjasnic troche ciezko bedzie przyjedz do mnie to zrobimy to tak jak powinno byc
no szkoda , a przyjechac na pewno nie przyjade , no chyba ze w wakacje :P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 311 gości