Pękający lakier - rysy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Pękający lakier - rysy

Post autor: Icicle » wt kwie 24, 2007 19:38

Witajcie,

Golfa mam od niedawna, dokładnie od lutego. Jest cudowny. Ale mniejsza z tym.

Problem jest w zasadzie kosmetyczny, niemniej denerwujący. Z tyłu (próg poniżej klapy bagażnika) golfi zaczął mi dosłownie obłazić z lakieru. No, może nie tyle obłazić, bo lakier mocno trzyma, ale pojawiają się na nim rysy. Wygląda to jak pajęczynka.

Nie jestem pierwszym właścicielem, samochód pod koniec roku będzie miał 8 lat. Zjawisko jest o tyle zastanawiające, że auto nie miało nigdy dzwona, nie jest w tym miejscu prostowane ani szpachlowane, lakier niczym (oprócz rys) nie różni się od tego na reszcie auta. Kawalątek lakieru odpadł, pod spodem ładna blacha ocynkowana :|

Co może być przyczyną? Czy to wada fabryczna i moje auto po prostu tak ma (może całe oblezie :shock: :shock: ?) Co mam z tym zrobić (pokochać...)?

Poradźcie głupiej babie!
Ostatnio zmieniony wt kwie 24, 2007 19:39 przez Icicle, łącznie zmieniany 1 raz.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt kwie 24, 2007 20:28

Icicle pisze:Z tyłu (próg poniżej klapy bagażnika)
czyli chodzi o zderzal, tak?

jesli chodzi o zderzak to ja stawiam ze przyczyna tego byl moze nie o tyle co dzwon ale dzwoneczek:]. Jakies w miare lekkie zderzenie.
Ja mam tak na przednim zderzaku. Walnolem w Saxo. Powyginalo tak ten samochod ze klapy tylniej nie mogl zamknac, a u mnie tylko lakier popekal na zderzaku.

Co mozna zrobic? chyba tylko dac do pomalowania albo polubic.



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Post autor: Icicle » wt kwie 24, 2007 20:36

manieczek111 pisze:
Icicle pisze:Z tyłu (próg poniżej klapy bagażnika)
czyli chodzi o zderzal, tak?

jesli chodzi o zderzak to ja stawiam ze przyczyna tego byl moze nie o tyle co dzwon ale dzwoneczek:]. Jakies w miare lekkie zderzenie.
Ja mam tak na przednim zderzaku. Walnolem w Saxo. Powyginalo tak ten samochod ze klapy tylniej nie mogl zamknac, a u mnie tylko lakier popekal na zderzaku.

Co mozna zrobic? chyba tylko dac do pomalowania albo polubic.
Dzięki. Teraz zgłupiałam, bo nie wiem gdzie zderzak :blush: . Pęka dokładnie poniżej klapy bagażnika, na tej "półeczce", a dziś zauważyłam, że zaczęło "przechodzić" na górę tylnego błotnika, więc założyłam temat, bo mnie to martwi.
Czyli efekt "podzwonny". Czy pojawiło Ci się to od razu po stłuczce? Mnie nikt nie walnął, a to się pojawiło niedawno i narasta.



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt kwie 24, 2007 20:54

na 80% auto było malowane nie musiało mieć dzwona czasem nawet nowe auta które sprzedawane są w salonach były lakierowane,
A taki efekt jak opiosałeś powstaje gdy:
1. Zła proporcja utwardzacza i rozcieńczalnika w przypaku lakierów akrylowych
2. Zastosowanie nieorginalnych utwardzaczy rozcieńczalników.
3. Lub jeśli został zostsowana niskiej jakości podkład który nie trzyma przyczepności na stali,

Resumując elementy masz do lakierowania ale u dobrego lakiernika który poważnie podejdzie do tematu tak by sytuacja się nie odnowiła



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Post autor: Icicle » wt kwie 24, 2007 21:10

Dziękuję :D Czyli tak czy siak do lakierowania. To jeszcze głupie pytanie: czy muszę lakierować cały samochód, czy tylko tam, gdzie obłazi? Ile to może kosztować, orientacyjnie - nigdy nic nie dawałam do lakierowania, oprócz paznokci :D



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » wt kwie 24, 2007 21:18

Icicle pisze:Dziękuję :D Czyli tak czy siak do lakierowania. To jeszcze głupie pytanie: czy muszę lakierować cały samochód, czy tylko tam, gdzie obłazi? Ile to może kosztować, orientacyjnie - nigdy nic nie dawałam do lakierowania, oprócz paznokci :D
Jezeli oblazi tylko zderzak, to zderzak do lakiernika.Taka przyjemnosc bedzie kosztowala z materialem ok 300 zl


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt kwie 24, 2007 22:32

Jasne że można lakierować pojedyncze elementy, nawet części tych elemntów trzeba tylko wykonać tzw przejście, czyli zniwelować róźnice między starym a nowym lakierem.
Ale w twoim przypadku lakierowałbym całe elemnty.
Powodzenia



Icicle
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 17:15
Lokalizacja: Lublin/Katowice/Nijmegen

Post autor: Icicle » śr kwie 25, 2007 09:03

No to zderzak pod pachę i szukam lakiernika :chytry: Dziękuję za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości