Podczas jazdy gasnie mi samochod

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

filos6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 01, 2007 12:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Podczas jazdy gasnie mi samochod

Post autor: filos6 » sob kwie 21, 2007 16:27

nie wiem co jest ale jade z predkoscia np 80 km i samochod gasnie musze poczekac chwilke i dopiero zapala i jedzie dalej mam silnik 1.6 mono-wtrysk, moze jest to przyczyna paliwa



TEO21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 28, 2006 16:08
Lokalizacja: stargard szczecinski

Post autor: TEO21 » sob kwie 21, 2007 16:41

witam tez tak mialem tego typu problem tylko czasami jak mi zgasl to moglem go odrazu zapalic wydalem kupe kasy na warsztaty wymienilem czujnnik halla i nic ,wreszcie po wymianie pompki paliwa wszystko gra do dzis



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz kwie 22, 2007 09:42

filos6, czu silnik jest wtedy ciepły czy zimny, czy to dzieje się przy zmianie biegów, czy na biegu jałowym? - napisz coś więcej


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz kwie 22, 2007 10:46

Obstawiał bym czujnik Halla na przerwszy rzut oka ale Adamtd ma racje napisz wiecej informacji kidys ei to dokładnie dzieje gdy silnik juz osiągnie tem pracy itp.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Biala gwiazda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 14:00
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Biala gwiazda » ndz kwie 22, 2007 22:43

Witam mam pytanko jakby ktos zoriebtowany moglby odpowiedziec bylbym wdziezny. Mam golfa 3 i mam taki problem mianowicie podczas jazdy na wysokim biegu podczas redukcji na nizski bieg np z 4 na 2 auto gwaltownie traci na mocy mimo wciskania pedalu gazu az po chwili calkowicie gasnie tak samosprawa sie ma jak gwaltownie puszcze noge z gazu. Bylem w kilku warsztatach ale nie wiedza co ejst przyczyna w ostatnimn warsztacie mowili ze to moze klopoty ze elektronika ale cos mi sie nie chce w to wierzyc chyba to powiedzieli na odczepnego zebynie wyjsc na niekompetentnych. Z gory dziekuje za info :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn kwie 23, 2007 20:44

Biala gwiazda pisze:w ostatnimn warsztacie mowili ze to moze klopoty ze elektronika
No pewnie tak, ale Biala gwiazda, napisz jaki masz silnik bo ciężko coś pisać nie wiedząc o czym (diesel benzyna, gaz itp). A tak na marginesie czemu to z 4 na dwa odrazu 2???


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

andy94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podczas jazdy gasnie mi samochod

Post autor: andy94 » pn kwie 23, 2007 21:35

filos6 pisze:nie wiem co jest ale jade z predkoscia np 80 km i samochod gasnie musze poczekac chwilke i dopiero zapala i jedzie dalej mam silnik 1.6 mono-wtrysk, moze jest to przyczyna paliwa
Jeśli jeszcze chwilę po odpaleniu jedzie normalnie, a później zaczyna zamulać to sprawdź filtr paliwa.



Biala gwiazda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 14:00
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Biala gwiazda » pn kwie 23, 2007 23:19

ano tak nic nie napisalem o silniku zamulilo mnie sorki to benzyna 1,8 z 91 r mialo byc z 4 na 3 nizauwazylem sorki no ogolnie chodzi ze przy redukcji biegu zlbo przy gwaltownym odpuszczeniu pedalu przyspieszenia dzieja sie takie cuda



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn kwie 23, 2007 23:32

Z całym szacunkiem dla użytkownika Biala gwiazda ale podłączasz się już pod drugi temat i ciągle piszesz magiczne 1.8 z 91 roku. To nam nic nie daje. Podaj kod silnika to Ci ktoś pomoże. NIe rozumiem też troszke twojego wyjaśnienia: jak redukujesz bieg to zdecyduj się czy samochód gaśnie w tym momencie czy traci moc. Napisz czy chodzi Ci o to, że jak po zmianie biegu dajesz mu gazu to on wówczas słabnie czy jak wciskasz sprzęgło kiedy redukujesz bieg to on gaśnie. Jeśli miałbym się odnieść do pierwszej opisanej przeze mnie sytuacji (redukcja i gaz a on słabnie) to wówczas mozesz równie dobrze sprowadzic go do niższych obrotów i na tym samym biegu dać mu po gazie i powinien zesłabnąć. Jesli zaś twój problem dotyczy drugiej sytuacji, że wciskasz sprzęgło a on gaśnie to może być związane z odcięciem paliwa podczas hamowania silnikiem albo po prostu z silniczkiem krokowym, który nie działa tak jak powinien i nie podtrzymuje odpowiednio przepustnicy.



filos6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 01, 2007 12:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Podczas jazdy gasnie mi samochod

Post autor: filos6 » wt kwie 24, 2007 17:21

andy94 pisze:
filos6 pisze:nie wiem co jest ale jade z predkoscia np 80 km i samochod gasnie musze poczekac chwilke i dopiero zapala i jedzie dalej mam silnik 1.6 mono-wtrysk, moze jest to przyczyna paliwa
własnie jak jest zimny to jedzie normalnie a jak chwilke pochodzi to zaraz zaczyna gasnąc kiedy wyłacze i włacze zapłon to dalej jedzie normlanie i tak cały czas



niunioit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lip 19, 2006 21:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: niunioit » wt kwie 24, 2007 21:12

siemka.mialem to samo.wymienilem czujnik halla i smiga:).pozdrawiam! :bigok:



filos6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 01, 2007 12:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: filos6 » sob kwie 28, 2007 20:09

drodzy koledzy a gdzie znajduje sie ten czujnik halla i do czego on słuzy .



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn kwie 30, 2007 14:12

rodzy koledzy a gdzie znajduje sie ten czujnik halla i do czego on słuzy
Jaki masz typ silnika napisz to Ci powiemy gdzie.
Czujnik ten, że tak powiem w skrócie daje sygnał do układu zapłonowego kiedy ma się pojawić iskra


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Re: Podczas jazdy gasnie mi samochod

Post autor: jungu » pn kwie 30, 2007 15:52

filos6 pisze:nie wiem co jest ale jade z predkoscia np 80 km i samochod gasnie musze poczekac chwilke i dopiero zapala i jedzie dalej mam silnik 1.6 mono-wtrysk, moze jest to przyczyna paliwa
A ja strzelam że to będzie cewka zapłonowa też tak miałem bo była u mnie nieszczelna i iskra przeskakiwała gdzieś na obudowe. na kopułce niby iskra była ale nie pełna. odkąd wymieniłem cewke wszystko chodzi elegancko.

spróbuj podskoczyć gdzieś na szrocik i zamienić na chwile cewke przejedź sie troche i bedziesz miał odpowiedź czy to cewka czy czujnik halla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości