Malowanie zderzaków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Malowanie zderzaków

Post autor: jeanks5t » pn kwie 23, 2007 17:26

Witam !!!
Mam takie pytanko czy ktoś z was malował kiedyś zderzaki. Kupiłem nowy zderzak tylko tyle że czarny, a drugi mam w kolorze nadwozia. Zastanawiam się jak go dobrze pomalować. Wiem że jest specjalny podkład pod lakier na części plastikowe. tylko nie wiem co potem położyć na ten podkład przed lakierem. Prosze o wasze sugestie



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn kwie 23, 2007 20:24

Jak najbardziej w róźnich firmach są dostępne podkłady na plastik, właściwie płyn który umożliwia złapanie przyczepności przez właściwy podkład.
Lakierownia plastiku, element nowy;
1. Na odtłuszczony plastik natruskujesz podkład na plastik polecam z firmy PPG
2. Czekasz aż wyschnie następnie pakujesz na to normalny podkład. w zależności jaki kupisz będą to 1,5 lub 2 warstwy. Czekasz do wsychniecia, czas w zależności od produktu
3. Matujesz podkład chyba że kupiłeś który można stosować w technologii mokro na mokro więc ten punkt odpuszczasz.
4.kładziesz lakier w zależności od produktu 2 pełne lub 2,5 warstwy
5 jak masz lakier na autku tzw bazowy (metalik) to musisz jeszcze położyć lakier bezbarwny i w tym miejscu do lakieru dodał bym uelastyczniach tak by przy odkształceniach lub udeżeniach kamyczków nie odpruskiwał.

Miłej zabawy ale ja bym na twoim miejscu i tak oddał element do lakiernika

Aha i są w obrocie takie plastiki których nie można lakierować i nawet usilne próby skończą się tym iż lakier bezczelnie zleżie w golach 3 nie da się pomalować dobrze górmnych listew zdesia



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pn kwie 23, 2007 20:52

zobacz w dziale VWStyle podwieszony temat abc malowania
duzy_przemo pisze:Miłej zabawy ale ja bym na twoim miejscu i tak oddał element do lakiernika
dokładnie około 200 za element cena elastyczna a pewnie lepiej wyjdzie, jeżeli specjalista pomaluje :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt kwie 24, 2007 20:46

dokładnie około 200 za element cena elastyczna a pewnie lepiej wyjdzie, jeżeli specjalista pomaluje :bigok:[/quote]

Dobra cena a to z materiałami czy bez ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości