Ile oleju wlać przy wymianie do silnika 1,6 benzyna ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Ile oleju wlać przy wymianie do silnika 1,6 benzyna ?

Post autor: endoen » pn kwie 23, 2007 20:46

Rocznik 1991? Mam też pytanie oprócz tego jedno: dziś odebrałem golfa2 z komisu, na początku jechał mój ojciec, wszystko ok. Potem wsiadłem ja i po paru minutach kontrolka oleju zaczęła wyć, zjechaliśmy na pobocze. Silnik goprący, woda sie zagotowała prawie, jak otworzyłem pojemnik ciśnienie wyrzuciło jej troche. Potem wsiadł ojciec jechał pare minut i nic. Znów wsiadłem ja i po jakimś czasie ta sama opcja. Dojechaliśmy do chaty, ojciec wsiadł pojechał nim do warsztatu i nic mu się nie zaświeciło. Jutro sprawdzimy dokładnie. Bagnet jest troche ułamany i nie wiemy czy pokazuje precyzyjnie. Poza tym sprzęgło wysoko bierze strasznie, ale czy ja nie umiem prowadzić? czekam na sugestie jakieś.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pn kwie 23, 2007 20:50

oleju zalej ok 3.8 litra - ilośc łącznie z filtrem oleju.. 4 litry to ponad max dla tego silnika. Pamiętam, bo w tą sobotę wymieniałem....aha..i kup najpierw bagnet oleju...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » pn kwie 23, 2007 22:59

dzięki tak zrobię, mam nie tyle bagnet pęknięty co obudowę od niego, więc będzie trudniej



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn kwie 23, 2007 23:07

endoen pisze:Silnik goprący, woda sie zagotowała prawie, jak otworzyłem pojemnik ciśnienie wyrzuciło jej troche.

NIGDY TEGO NIE ROB !! nie wolno otwierac pojemnika z goracym plynem bo sie poparzysz. Jest to normalne ze wylatuje jak jest goracy.

W koncu nie napisales jaki jest poziom oleju, jaka byla temperatura silnika :) Kontrolka oleju w mk2 miga z wielu powodow, czasem nawet nie zwiazanych z tym do czego zostala stworzona, czyli z olejem. (u mnie tak bylo, dwie przyczyny, zadna z winy oleju czy silnika)

A i oleju to miesci sie ok 3,5 litra :)



Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » wt kwie 24, 2007 00:49

otworzyłem tak by się nie poparzyć w sumie ale fakt, było ryzyko. co do temperatury silnika, jak go dotykaliśmy był gorący dosyć, kontrolki natomiast tego nie pokazywały. Tylko od oleju mi brzęczała i się paliła. Poziom oleju niby ok ale obudowa bagnetu jest pęknieta i możliwe że źle wskazuje. jutro się okaże.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt kwie 24, 2007 08:55

endoen pisze:co do temperatury silnika, jak go dotykaliśmy był gorący dosyć,

jest to normalne, jeszcze dla perwnosci napisz jak szybko sie nagrzal, ale pewnie nie masz sie czym przejmowac,
endoen pisze:kontrolki natomiast tego nie pokazywały.
ile wskazywaly ? Mozesz miec uszkodzona ale niekoniecznie.
endoen pisze:Tylko od oleju mi brzęczała i się paliła.
Przejrzyj te tematy

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... +oleju+mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... +oleju+mk2

i jeszcze sobie przejrzyj zasoby forum :)

Od siebie moge dodac, ze u mnie byl walniety czujnik oleju i jego zmasowanie tzn jak jest deszczowa pora, czyli bardzo wilgotno, co pewien czas musze odkrecic czujnik i benzynka odtluscic i wtedy jest cisza :) ot taki kaprys mojego golfa.
endoen pisze:ale obudowa bagnetu jest pęknieta

jezeli sie dobrze rozumiemy mowisz o takim plastikowym kolnierzyku, do ktorego si ewklada bagnet, on nie ma wplywu na wskazywanie poziomu oleju, ALE musi byc szczelny aby nie zasyfic silnika w srodku

Napisz jeszcze oznaczenie silnika.



Awatar użytkownika
endoen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: endoen » wt kwie 24, 2007 10:30

dzięki za rady i tamte linki, już wiem o czym gadać z mechanikiem. Co do obudowy bagnetu, to myślałem że jak jest pęknieta to bagnet głębiej wchodzi i pokazuje zakłamany wynik, na tej zasadzie.

[ Dodano: 24 Kwi 2007 17:45 ]
jeszcze mam pytanko, jaki filtr do niego kupić jest silnik 1,6 benzyna rok 1991, oznaczeń nie znam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości