zapłon

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

zapłon

Post autor: wieczor15 » czw kwie 19, 2007 23:00

witam ostatnio przeczysscilem przepustnice bo byla zasyfiona i efekt jest bo przed czyszczeniem dziwnie stopniowo przyspieszal a teraz jest lepiej, jest tlko male pyatinie bo jak odpalam go na zimnym silniku to w momencie rozruchu tak jakby przez chwile wczesniej chcial chwycic i rozruszni zakreci jeszcze troche i dopiero odpala , a przed czysczeniem tak nie bylo - coz to za objaw?? :kac:



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt kwie 20, 2007 13:43

A po odpaleniu obroty masz prawidłowe na poziomie 950obr/min? Czy jak czyściłeś przepustnicę, wyczyściłeś też kanał biegu jałowego? To dziwne odpalanie możesz mieć z powodu źle ustawionego zapłonu.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » ndz kwie 22, 2007 13:19

czyscilem wszystko dokladnie wszystkie te "kanaliki" na a przedtem sie tak nie robilo, ale czemu zaplon mialby sie przez to czyszczenie przestawic??



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pn kwie 23, 2007 20:08

Sprawdz przewody podciśnieniowe i układ przyśpieszenia zapłonu. Zakładam, że nie pomyliłeś przewodów podciśnieniowych. Ja jednak bym wykręcił pierwszą świecę i sprawdził czy zapłon jest w prawidłowej pozycji. Jeśli ci tak dziwnie pali, to albo zapłon (świece, palec, kopułka, przewody w.n. ), albo coś z układem paliwowym. Sprawdz zapłon. A kanalik od podciśnienia do wyprzedzenia konta zapłonu napewno masz drożny? Ja w swoim musiałem przewiercać, bo był tak zapchany, ale raczej to nie to. Zapłon sprawdz!!!


VWpower Golf

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » wt kwie 24, 2007 01:16

hmmm, tak po jakims czasie zaczoelm to dziwne odpalanie na zimnym olewac i dzis sluchalem chyba wrocilo do normy bo jest ok, jeszcze jutro poslucham, nie wiem co to bylo , ale dzieki za podpowiedzi.
pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości