Po wymianie termostatu gotuje się po dwóch kilometrach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Po wymianie termostatu gotuje się po dwóch kilometrach.

Post autor: Darayavahus » ndz kwie 22, 2007 12:48

Wymieniłem właśnie termostat, podjechałem 2 km na stację i jak wracałem to silnik mi się już gotował. To może być wina termostatu czy może mam zapowietrzony układ? Dolny wąż do chłodnicy jest zupełnie zimny. Wszystkich pozostałych węży nie można dotknąć. Nowy termostat to Whaller. Mogłem go źle założyć? Zanim go wyjmę chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz kwie 22, 2007 13:09

Bardzo prawdopodobne, że układ jest jednak zapowietrzony. Nowy i uszkodzony termostat(zwłaszcza tej firmy)-mało prawdopodobne. Spróbuj na odpalonym silniku energicznie uciskać oburącz gruby wąż idący od głowicy do chłodnicy. Jeśli będzie bardzo bulgotało w zbiorniczku wyrównawczym, oznacza to zapowietrzenie układu. Układ sam powinien się odpowietrzyć. No chyba, że od razu po wlaniu cieczy wsiadłeś i pojechałeś. Wtedy może nie zdążył. Po zalaniu cieczy silnik powinien pracować na wolnych obrotach aż do uzyskania właściwej temperatury. Można ,,pomóc" w odpowietrzeniu poprzez uciskanie tego górnego grubego węża od chłodnicy.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » ndz kwie 22, 2007 13:20

A ile płynu powinno się zmieścić w SB? Wlałem 5,5 litra.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz kwie 22, 2007 13:23

Jeśli dobrze pamiętam, około 6.5-7 litrów. Mam jeszcze Golfa II 1.6TD bez intercolera a tam wchodzi 6.5l.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » ndz kwie 22, 2007 13:38

hmmm
ale poziom w zbiorniczku się utrzymuje lekko ponad max. Dolałem jeszcze 0.5 litra. W zasadzie bez zmiany. Jeśli tam się faktycznie jeszcze litr może zmieścić to z tym zbiorniczkiem to jakaś ściema.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz kwie 22, 2007 13:45

Jeśli układ jest zapowietrzony, w zbiorniczku będziesz miał max i nic to nie zmieni. Uciskaj górny gruby przewód, wyczujesz czy jest w nim płyn(twardy czy miękki).Jeśli uciska się bez oporu, zgniata cały, w układdzie prawdopodobnie jest powietrze i dlatego występują takie efekty. Raz zdarzyło mi się, że ciężko było mi odpowietrzyć układ, z reguły sam odpowietrza się.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz kwie 22, 2007 14:54

spróbuj odpowietrzyć tak jak kolega GRIZLI, napisał
z tego co pamiętam to termostatu nie da się źle założyć


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Gery34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gery34 » ndz kwie 22, 2007 16:39

raczej mało prawdopodobne,źe jest zapowietrzony. jeśli dolny wąź jest zimny to jest ewidentna wina termostatu.chyba źe Ci dmuchnęło uszczelkę pod głowicą wtedy będzie się gotował po krótkich odcinkach. pozdrawiam


Gery

greg

Post autor: greg » ndz kwie 22, 2007 16:45

Darayavahus, pewnikiem źle wsadziłeś termostat tj nie kierunkowo

wieszaki termostatu muszą być zamontowane pionowo - przynajniej tak jest opisane przy wymianie termostatu w silnikach vw w golfach 3 i 4

to samo jest opisane naprawie audi 80 Obrazek



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » ndz kwie 22, 2007 20:34

Wieszaki? A które to? No nie ważne. Wydawało mi się, że wsadzam dobrą stroną.W zasadzie jestem tego pewny ale ponieważ objawy ewidentnie na to wskazują to jutro jeszcze raz go rozbiorę, wsadzę do garnka i zagotuję. Jak się otworzy to 5 razy się upewnię zanim go zamontuję spowrotem.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

greg

Post autor: greg » ndz kwie 22, 2007 21:25

Darayavahus pisze:Wydawało mi się, że wsadzam dobrą stroną
tu nie chodzi zę wkłądasz tyłem na przód tylko o to że termostat ma taki jak kabłąk i jak go dasz w poziomie to on blokuje dopływ wodu do termoastatu - więc on się za późno otwiera



Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » ndz kwie 22, 2007 23:39

co to jest ten kabłąk i po czym to ustrojstwo poznać po pewnie ja tez mam źle go założonego i za późno mi otwiera



greg

Post autor: greg » ndz kwie 22, 2007 23:40

KUSTO pisze:co to jest ten kabłąk i po czym to ustrojstwo poznać po pewnie ja tez mam źle go założonego i za późno mi otwiera
widzisz na rysunku sprężynę? a poziomo idzie łącznik pomiędzy blachą n aktórej zamyka się termostat? to jest ten kabłąk



Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » ndz kwie 22, 2007 23:43

aha i on musi być poziomo z boku ani na górze ani na dole poprostu jeden z lewej i drugi z prawej możliwe bo ja na to nie zwróciłem uwagi ok poprawie to przy okazji. dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości