Problem ze Światłami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
major147
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 14, 2007 12:19
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Problem ze Światłami

Post autor: major147 » ndz kwie 22, 2007 09:53

Witam

W swoim golfie 2 mam nastepujący problem

Chodzi mi o światła przednie mijania . Lewe Światło mijania nie działa ale długie działa poprawnie nie jest to napewo wina żarówki ani bezpieczników bo sa sprawne w 101% , . Nie mam większego doświadczenia w tych sprawach i to jest mój problem . Wszystkie inne światła działają .

Dzieki i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz kwie 22, 2007 10:00

major147, zapewne przełącznik mijania/drogowe w dźwigni kierunkowskazu. Czy jeździłeś może na żarówkach 100W? Wtedy tak się dzieje.



TOM - K-Jetronic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 12, 2005 13:40
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: TOM - K-Jetronic » ndz kwie 22, 2007 10:12

Witam mogę doradzić żebyś sprawdził czy przewody dochodzące do lampy są nie przerwane, zobacz jeszcze włącznik świateł czy jest dobry. Przeczyścił bym jeszcze styki.



Awatar użytkownika
major147
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr mar 14, 2007 12:19
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: major147 » ndz kwie 22, 2007 13:09

Grzesiekk1982 pisze:major147, zapewne przełącznik mijania/drogowe w dźwigni kierunkowskazu. Czy jeździłeś może na żarówkach 100W? Wtedy tak się dzieje.
Tak są to żarówki 100W ale to mi sie dzieje z jedną lampą a nie z dwoma .

TOM - K-Jetronic pisze:Witam mogę doradzić żebyś sprawdził czy przewody dochodzące do lampy są nie przerwane, zobacz jeszcze włącznik świateł czy jest dobry. Przeczyścił bym jeszcze styki.
Gdyby przewody były przerwane to by mi niedziałały również światla długie ale one działają



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz kwie 22, 2007 13:16

Sam sobie odpowiedziałeś -100W żarówki to zabójstwo dla przełączników. W przełączniku są 2 styki osobne dla lewej i prawej strony. Dlatego mogła paść najpierw jedna, druga niebawem także może przestać świecić. Ratunkiem(dla wszystkich posiadaczy VW-AUDI) jest instalacja przekaźników do świateł. Nie dość, że zabezpieczają przełączniki(doś kosztowne) przed uszkodzeniem(wypaleniem lub wytopieniem), znacząco poprawiają jakość oświetlenia. Na metrach tych cienkich przewodów i niezbyt dobrych przełącznikach występują duże spadki napięcia, przez co drastycznie spada jasność żarówek. A co do przewodów, osobne idą do mijania i osone do długich. Wspólny jest masowy.
1.Wymień przełącznik(po sprawdzeniu czy główny czy też od krótkie/długie)
2.Zamontuj przekaźniki
3. Ciesz się nowymi, jaśnejszymi światełkami :bigok:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz kwie 22, 2007 13:42

GRIZLI pisze:1.Wymień przełącznik(po sprawdzeniu czy główny czy też od krótkie/długie)
To będzie ten krótkie/długie (ten od kierunków) skoro mówi, że długie są (i świecą ciągle po przełączeniu). Mnie też się w Audi przełącznik przepalił.
Pozdrawiam.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » ndz kwie 22, 2007 13:54

Racja, nie doczytałem. Przy żarówkach 100W płynie znacznie większy prąd a materiał z którego zrobiono przełącznik, po prostu topi się . Styki to 2 malutkie blaszki, które nie mają szans przetrwać (są za małe i jest za słaby docisk). W chwili, gdy styki nagrzewają się od płynącego prądu, materiał w którym są zamontowane wraz ze sprężynkami zaczyna się topic. W takim przypadku wszystko przestaje współpracować. Lekarstwo jest w mojej porzedniej odpowiedzi. Porada - przełączniki,,podróbki" są bardzo marnej jakości. Niektóre wytrzymuja krócej, niż używane ale sprawne orginały. Przekaźniki to koszt max 50 zł za wsztskie materiały. Wstawiałem to w wielu samochodach i wszystcy są zadowoleni. Robię zawsze na 4 przekaźnikach w osobnej skrzynce w komorze silnika. 1 bezpiecznik na zasilaniu bezpośrednio od akumulatora + 4 bezpieczniki na odejściach z przekaźników do lamp.Stara instalacja jest tylko do sterowania przekaźników - praktycznie bezprądowo w porównaniu do prądu pobieranego przez żarówki.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości