Podczas jazdy zaczely skakac obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jajaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 23:43
Lokalizacja: z Polski

Podczas jazdy zaczely skakac obroty

Post autor: jajaja » pt kwie 20, 2007 23:49

Mam golfa 3 z 93 roku, 1.6 benzyna i wszystko chodzilo ladnie az tu nagle podczas jazdy zaczely dziwnie chodzic obroty raz spadaly raz rosly,zapalala sie lampka oleju i akumulatora. No wiec sie zatrzymalem, zgasilem silnik i chcialem uruchomic to sie nie dalo:/.Odczekalem z 5 minut i wszystko bylo ok.Dzisiaj znowu mi sie to przytrafilo na swiatlach, oborty i zgasl po chwili. Moze sie ktos orientuje co to moze byc? Zaznaczam ze olej byl wymieniony z 2 tygodnie temu. BYlem u mechanika ten nic nie stwierdzil i kazal przyprowadzic auto jak sie znowu zgasi (holowac by trzeba...)Prosze pomocy bo ja nie mam zielonego pojecia :( z gory dzieki
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2007 15:08 przez jajaja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » pt kwie 20, 2007 23:53

Może brak (czasowy) masy na silniku sprawdź przewód masowy (i styki na śrubach) od karoserii do silnika


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » sob kwie 21, 2007 09:38

sprawdz bezpieczniki ja tak kiedys mialem koles mi wyjol jakis bezpiecznik i gasl mi samochod podczas jazdy i apala sie lampak akumulatora


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Biala gwiazda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 14:00
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Biala gwiazda » sob kwie 21, 2007 14:08

Witam mam pytanko jakby ktos zoriebtowany moglby odpowiedziec bylbym wdziezny. Mam golfa 3 i mam taki problem mianowicie podczas jazdy na wysokim biegu podczas redukcji na nizski bieg np z 4 na 2 auto gwaltownie traci na mocy mimo wciskania pedalu gazu az po chwili calkowicie gasnie tak samosprawa sie ma jak gwaltownie puszcze noge z gazu. Bylem w kilku warsztatach ale nie wiedza co ejst przyczyna w ostatnimn warsztacie mowili ze to moze klopoty ze elektronika ale cos mi sie nie chce w to wierzyc chyba to powiedzieli na odczepnego zebynie wyjsc na niekompetentnych. Z gory dziekuje za info :)



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob kwie 21, 2007 23:44

Do kol. jajaja. Zacznij od pierdół i sprawdź układ zapłonowy. Czasem kiedy kable wysokiego napiecia lub cewka mają przebicie dzieje się takie coś. Iskra ucieka lub "idzie" na inne elementy elektryczne i powoduje takie efekty. Jeśli uznasz ze to nie kabelki całkiem możliwe że czujnik halla w aparacie zapłonowym siada. Jak zgaśnie możesz sprawdzić czy jest iskra. Najlepiej robić to lampą lub testerem stroboskopowym. Na allegro do kupienia za 30 zł :). Jeśli nie ma iskry po rozgrzaniu to zacznij od halla.

Do kol. Biała gwiazda. Napisz co masz za silnik albo pojemność i rok produkcji to może coś się wymysli a tak nikt Ci nic nie powie.



Biala gwiazda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 14:00
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Biala gwiazda » pn kwie 23, 2007 11:46

Silnik 1,8 z 91 roku nie mam pojecia co to jest zapala normalnie do pewnego momentu wszystko dziala az nie stad nizowad w czasie popuszczania gazu (hamwania silnikiem) lub redukcji biegu stopniowo traci moc jakby odcinal sie doplyw mieszanki i wylacza sie silnik. Prosze o jakiekolwiek wskazowki z gory dziekuje pozdro



radzaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 18:18
Lokalizacja: warm-maz

Post autor: radzaj » pn kwie 30, 2007 12:10

jajaja mam identyczny problem w golfie III 1.4. Napisz prosze czy wymieniałeś czujnik halla i czy coś pomogło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 166 gości