domykanie szyb w nowych vw

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

domykanie szyb w nowych vw

Post autor: grzybeks » pn kwie 18, 2005 09:48

mam pytanie chodzi mi domykanie 4 szyb przy zamykani auta z alarmem w np golfie boze a nawet skodzie octawi bo i nstalacja tam jest taka sama robil to ktos moze ??
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 10:01 przez grzybeks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn kwie 18, 2005 12:08

w sklepach elektronicznych moze kupic takie dodatke do alarmu chyba...


Obrazek

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Re: domykanie szyb w nowych vw

Post autor: MaLiBU » pn kwie 18, 2005 12:14

grzybeks pisze:mam pytanie chodzi mi domykanie 4 szyb przy zamykani auta z alarmem w np golfie boze a nawet skodzie octawi bo i nstalacja tam jest taka sama robil to ktos moze ??
sa 2 opcje,
1. Specjalny modul do alarmu odpowiadajacy za to (emulujacy przyciski), ja mam u siebie takie cos w mk2
2. W wiekszosci nowych ale rowniez w mk3 chyba tez jest tzw. modul komfortu. Polega toi na tym ze zamykajac samochod kluczykiem i przytrzymujac go w pozycji zamkniete domyka sie wsazystkie okna etc.., Przy istnieniu modulu komfortu mozna to pod alarm bez problemy podlaczyc, wystarczy w odpowiednie kabelki sie wpiac (u szwagra w B5 tak elektryk zrobil)


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kasieńka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 25, 2005 01:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kasieńka » pn kwie 18, 2005 12:37

A ja mam takie pytanko male... wczoraj testowalam zamykanie szyb w moim golfiku 5. Zostawilam otwarta szybke, wysiadlam z autka, zamknelam je, a szybka zamiast sama sie zamknac wraz z zalaczeniem alarmu, pozostala nadal otwara. Dlaczego tak sie dzieje, ze w momencie kiedy zalaczam alarm szyby sie nie zamykaja (tak jak to jest w przypadku np. Audi A6) ? :chytry: Ktos moze wie od czego to zalezy ??


Zawsze celuj w Księżyc bo... nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn kwie 18, 2005 12:43

Kasieńka pisze:A ja mam takie pytanko male... wczoraj testowalam zamykanie szyb w moim golfiku 5. Zostawilam otwarta szybke, wysiadlam z autka, zamknelam je, a szybka zamiast sama sie zamknac wraz z zalaczeniem alarmu, pozostala nadal otwara. Dlaczego tak sie dzieje, ze w momencie kiedy zalaczam alarm szyby sie nie zamykaja (tak jak to jest w przypadku np. Audi A6) ? :chytry: Ktos moze wie od czego to zalezy ??
jezeli masz u siebie modul komfortu to sporbuj zamknac kluczykiem drzwi i przytrzymac w tej pozycji kluczyk i zobacz co wtedy. Jak sie zamkna znaczy ze masz (podejzewam ze tak). A alarm fabryczny jakis? czy dorabiany? albo cos nie podpiete albo bez takiej opcji ewentulanie moze jakos pilota trzeba zaprogramowac...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn kwie 18, 2005 12:43

Od modułu, normalnie domykając kluczykiem musisz go trzymać aż szyby się domkną. Z pilota leci tylko impuls do zamykana zamków - na szyby nie wystarczy czasu - odpowiada za to dodatkowy moduł który wydłuza ten czas potrzebny na domknięcie szyb - moduł kosztuje pewnie ze 30 zeta i mozna go dołaczyć do instalacji.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Kasieńka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 25, 2005 01:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kasieńka » pn kwie 18, 2005 12:56

MaLiBU pisze:
Kasieńka pisze:A ja mam takie pytanko male... wczoraj testowalam zamykanie szyb w moim golfiku 5. Zostawilam otwarta szybke, wysiadlam z autka, zamknelam je, a szybka zamiast sama sie zamknac wraz z zalaczeniem alarmu, pozostala nadal otwara. Dlaczego tak sie dzieje, ze w momencie kiedy zalaczam alarm szyby sie nie zamykaja (tak jak to jest w przypadku np. Audi A6) ? :chytry: Ktos moze wie od czego to zalezy ??
jezeli masz u siebie modul komfortu to sporbuj zamknac kluczykiem drzwi i przytrzymac w tej pozycji kluczyk i zobacz co wtedy. Jak sie zamkna znaczy ze masz (podejzewam ze tak). A alarm fabryczny jakis? czy dorabiany? albo cos nie podpiete albo bez takiej opcji ewentulanie moze jakos pilota trzeba zaprogramowac...
Dzieki Panowie za odpowiedzi. W odpowiedzi na pytanie MaLiBu - alarm zostal zamontowany fabrycznie.

A co do tego modulu - to sama mialabym go dolaczyc?? I na czym to polega?? :chytry:


Zawsze celuj w Księżyc bo... nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn kwie 18, 2005 13:52

Moduł złoży Ci każdy magik od alarmów.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » pn kwie 18, 2005 14:24

to wystarczy na tym przewodzie co jest od zamykania centralki przyczymac dlozej mase to powinno zamknac dzwi i szyby ?? bo jeden krotki impuls zamyka tylko dzwi. ZAraz sprobuje i sie podziele informacja



Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » pn kwie 18, 2005 15:46

dziala bede teraz musial p omyslec na ukladem ktory podczymuje napipecie wsumie w alarmie jest ustawianie czasu ale jakos nie idzie tego zaprogramowac moze tylko to jest jakas sciema



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn kwie 18, 2005 19:22

Sam alarm tego nie załatwi - nie znam się na elektronice, ale koles jak mi montował alarm mówił coś o zmianie polaryzacji czy coś tam. Jeśli to obejdziesz to wystarczy układ podtrzymujący, a czas dobierzesz sprawdzając jak długo podnosi się szyba. Inna sprawa to to że te moduły są dość tanie.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » pn kwie 18, 2005 19:41

juz nad tym myslalem to pare kondensatorow podkowka tranzystor i maly przekaznik ktory bedzxie przedlozal impuls masy ten ktory jest na centralke centralnego zamka



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn kwie 18, 2005 20:27

W nowych autach koncernu VW&Audi jak na pilocie w np.scyzoryku przytrzyma się guzik od otwierania to razem z drzwiami po chwili otwrzą się okna i jak są otwarte drzwi z oknami to przy wciśnięciu zamykania i przytrzymaniu go wszystko się zamknie, a okna chwilę póżniej, tylko trzeba trzymać przycisk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości