Co wymienić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Co wymienić?

Post autor: Tominator » śr kwie 18, 2007 18:29

Hej
Byłem dzisiaj na sprawdzeniu amortyzatorów i wyszło mi tak:LP 68% PP 60% LT 48% PT 11% , dodam że strasznie rzuca na zakretach a jak są nierówności na drodze to już całkiem - doradźcie co wymienić? Jaka firma byłaby dobra? Myślałem nad Kayaba gazowe, czy wymieniać przód i tył czy tylko tył, czy wymienic takze sprężyny czy same amortyzatory?Czekam na rady.PZDR



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 18, 2007 18:33

Tominator pisze:Myślałem nad Kayaba
dość powszechnie stosowane w MK przez uzytkowników
Tominator pisze:dodam że strasznie rzuca na zakretach a jak są nierówności na drodze to już całkiem - doradźcie co wymienić?
w zsadzie przydałby sie remont generalny zawieszenia przód i tył przód to wszystkie części gumowo stalowe (tuleje ) do sprawdzenia sworznie , gałki - a tył - dobijanie (stuki ) i noszenie tyłu nie stabilność to pierwszy obiaw wybitej tulei met -gum



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » śr kwie 18, 2007 19:53

Przód masz jeszcze nienajgorszy.Wymień dwa tylne polecam Sachsy lub troche tańsze Kayaby.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr kwie 18, 2007 19:59

Podłącze się pod temat z takim jednym malutkim pytaniem: Amorki siadają mi wszędzie, sprężyny są już zbite (choć nie pękły). Chcę wymienić te elementy. Myślałem o jakiś porządnych amorach i sprężynach, ale nie o nie chcę się pytać. Poza sprężynami i amorkami co powinno iść do wymiany? Pytam, bo i amorki i sprężyny chcę kupić samemu, a wymiana reszty przyjdzie w warsztacie (co prawda mogą mi tak czy siak tam powiedzieć, ale chciałem się najpierw spytać tu :) ). Więc co powinno lecieć razem z tym?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » śr kwie 18, 2007 20:16

Ok zamówiłem Kayaby gazowe przód i tył bo jakoś nie czułbym sie pewnie gdybym tylko tył wymienił, zapłaciłem za całość 552zł z przesyłką a koleś w sklepie moto w którym rano byłem chciał 802zł za ten sam komplet :grin:



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » śr kwie 18, 2007 20:34

I dobrze zrobiłes bedziesz miał spokój.Cena tez dośyć atrakcyjna.pzdr :bajer:



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 18, 2007 20:46

Gutekspc pisze:Podłącze się pod temat z takim jednym malutkim pytaniem: Amorki siadają mi wszędzie, sprężyny są już zbite (choć nie pękły). Chcę wymienić te elementy. Myślałem o jakiś porządnych amorach i sprężynach, ale nie o nie chcę się pytać. Poza sprężynami i amorkami co powinno iść do wymiany? Pytam, bo i amorki i sprężyny chcę kupić samemu, a wymiana reszty przyjdzie w warsztacie (co prawda mogą mi tak czy siak tam powiedzieć, ale chciałem się najpierw spytać tu :) ). Więc co powinno lecieć razem z tym?

Witam. podjedz na stacje diagnostyczna i zrob sobie badanie zawieszenia tzn. Amortyzatory wiesz ze masz do wymiany ale chodzi o luzy w zawieszeniu. Z amortyzatorami mozesz wymienic od razu lozyska w gornym mocowaniu ich, chyba ze juz ich nie ma to i tak musisz.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr kwie 18, 2007 21:22

Łożyska mam wymienione, dziś byłem w warsztacie. Ale nie robiłem badania zawiasu. Natomiast wiedząc, że mam springi i amorki do wymiany, jest jakiś pewniak, że coś pójdzie do wymiany razem z nimi?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
kospel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 19:13
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: kospel » czw kwie 19, 2007 22:30

Tominator a gdzie dorwales takie tanie amorki (to sa tylko amorki rozumiem) bo tez jestem zainteresowany Kayaba i w sumie musze wymienic wszystko amor. sprez. i kit caly czyli odboje gumy itd i sam juz nie wiem czego szukac ....


Pozdro dla wszystkich "golfiarzy"

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw kwie 19, 2007 23:55

Normalnie z allegro, koles o nicku marcinesko - napisałem do wszystkich co mieli kayaby w ofercie i zapytałem ile za komplet do mojej Ibi, poprzysyłali mi maila i wyszło że ten koleś ma najtaniej, dał mi też małą zniżkę bo chciał na początku 348zł za przód i 207zł za tył + 18zł przesyłka, czyli razem 573zł, a po krótkich negocjacjach wyszło 552zł - wiele sie nie zastanawiałem bo koleś z motoryzacyjnego chciał za komplet ponad 800zł
P.S. Jak dojdą i założe i wszystko bedzie ok to wtedy napisze żeby z czytym sumieniem polecić

Acha jeszcze jedno czy wymieniać takze sprężyny,żeby mieć pewność że całe zawieszeie ok? Jeśl itak to jakiej firmy polecacie?



Awatar użytkownika
kospel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 19:13
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: kospel » wt kwie 24, 2007 23:56

faktycznie koles ma tanio dzieki raz jeszcze .mam nadzieje ze bedzie mial to czego szukam


Pozdro dla wszystkich "golfiarzy"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości