DŁAWIENIE SIĘ SILNIKA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esperanza23

DŁAWIENIE SIĘ SILNIKA

Post autor: esperanza23 » pt kwie 15, 2005 09:52

Witam ,
Mam Golfa 3; poj.1,4; rocznik 1992 na benzynkę ;-). Czasami gdy jeżdżę odczuwam dławienie się silnika, zmieniając bieg nie wchodzi od razu na obroty i zdarza się to również czasem gdy stoi i odpalam - ma jakby opóźniony zapłon i czasami słychać jak silnik chodzi jak "traktor". Potworek - bo tak go nazywam nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa - zawsze dojechał do celu. Co prawda zdarzało się,że często miał rezerwę w baku ;( i tankuje przeważnie na Orlenie, może to jest przyczyną dławienia się. Wymieniłam ostatnio świece bo był już czas na nie ale to nic nie zmieniło - nadal się dławi. Co to może być? :satan:



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pt kwie 15, 2005 10:16

obstawiam na sonde lambda. ja mam to samo na zimnym w dolnym zakresie obrotów a jak sie nagrzeje to w dolnym zakresie jest ok ale jak gwaltownie mu wcisne to w pewnych zakresach (nie zawsze) czuc jakby go ktoś przytrymał przez chwilke a potem jest ok. wiem ze mam walnięta sonde i moze to jest przyczyna.... podjedź gdzieś i sprawdz czy sonda nei ma zwarcia do masy



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 15, 2005 17:53

a nie masz choinki na przewodach wysokiego napiecia


TUTENHAMON

esperanza23

hmm....

Post autor: esperanza23 » pn kwie 18, 2005 07:37

hmm....za 3 tygodnie oddaję do sprawdzonego mechanika, który sprawdzi w czym problem. To jest dobry kumpel więc mam nadzieję,że nie powymyśla różnych dodatkowych "uszkodzeń". Odezwę się jak coś będę wiedzieć. Póki co pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi ;-)



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pn kwie 18, 2005 10:29

TUTENHAMON pisze:a nie masz choinki na przewodach wysokiego napiecia
co to oznacza? o co chodzi z tą choinką? mam MK2 i podobne problemy.



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » pn kwie 18, 2005 10:33

choinka na przewodach to znaczy czy nie masz przebic na kablach wysokiego napiecia.


Golf III 1.6 ABU (LPG)

esperanza23

choinka ;-)

Post autor: esperanza23 » wt kwie 19, 2005 07:40

Ja nie mam przebić na kabelkach, ale ostatnio jak ruszałam normalnie z jedynki i delikatnie wcisnęłam gaz to buczał jakbym conajmniej wdusiła gaz do dechy aż się wystraszyłam hehe :grin:



piotr460
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 03, 2004 22:08
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: piotr460 » ndz maja 08, 2005 22:25

hmmm mam podobne objawy w mojej trójce 1,8ABS na jednopunkcie przy temp silnika do 70 stopni w dolnym zakresie obrotów przydlawia się . Wiem ze czujnik temp jest sprawny i sonda również nie stoi .Nie moge dojść co jest przyczyną



piotr460
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 03, 2004 22:08
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: piotr460 » ndz maja 08, 2005 22:27

hmmm mam podobne objawy w mojej trójce 1,8ABS na jednopunkcie przy temp silnika do 70 stopni w dolnym zakresie obrotów przydlawia się . Wiem ze czujnik temp jest sprawny i sonda również nie stoi .Nie moge dojść co jest przyczyną



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » ndz maja 08, 2005 22:43



Obrazek

esperanza23

dławienie się silnika

Post autor: esperanza23 » wt cze 28, 2005 08:02

Witam Panie i Panowie,
Obiecałam,że odpowiem jak wszystko będzie w porządku z MK3 więc odpowiadam, co prawda po dłuższej przerwie ale lepiej późno niż wcale. Autko juz jest sprawne - po badaniu diagnostycznym stwierdzono dwie usterki : czujnik temperatury i czujnik Halla, poza tym wymieniony został filtr paliwa i chodzi teraz bez zasrzeżeń!!!JUPI!!!! ;-)))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 387 gości