brzęczek swiatel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

brzęczek swiatel

Post autor: krecha89 » wt kwie 17, 2007 23:19

witam kupilem w sklepie brzeczek do swiatel chcialem go tak podlaczyc zeby dziala tylko na wylonczonym silniku i wlaczonych swiatla !! skad pociagnac kabel taki zeby jak jest wlaonczony silnik byl "- " a po wylonczeniu zaplonu zmienil sie na "+" tak zeby dzialal brzeczek

kolejne pytanie wczorj wyciagnolem wylaczik lampki w kokpicie (znajduje sie w slupku) i tam jest kostka z 3 kablami pod ktory podlaczyc kabel zeby dzialal tez brzeczek pozdro



sobiking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 18, 2005 20:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sobiking » śr kwie 18, 2007 07:13

Witam, kolego jakbyś zapodał jakiś schemacik podłączenia (napewno taki dostałeś razem z brzęczkiem) tego brzęczyka to można by ci pomóc bo tak to nie wiem jak ten brzęczek nawet działa i nie wiem o jakie kabeli konkretnie ci chodzi.



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » śr kwie 18, 2007 07:38

A nie prościej będzie podłączyć do świateł mijania i do + "po stacyjce"
Np w skrzynce bezp. +brzczyka do bezp nr 18 (pompa paliwa) a minus do 1 (św. mijania).
Będzie brzęczal tylko gdy włączysz zapłon i nie będziesz miał włączonych świateł (wersja gdy nie masz przekaźników, choc możliwe że i z przekaźnikami zadziala)


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » śr kwie 18, 2007 19:25

[quote="Amanda"]A nie prościej będzie podłączyć do świateł mijania i do + "po stacyjce"

Będzie brzęczal tylko gdy włączysz zapłon i nie będziesz miał włączonych świateł
no wlasnie gdy wlacze zaplon a ja chce zeby dzialal tylko gdy wylacze zaplon i otwore drzwi (obojetnie czy jest kluczyk w stacyjce czy go nie ma!!) udalo mi sie go podlaczyc ze dziala jak wlacze swiatla mijania albo postojowe ALE NIESTETY BRZECZY TEZ JAK JEST WLACZONY SILNIK A TEGO NIE CHCE WLASNIE PROSZE OP POMOC



Awatar użytkownika
boss999
...
...
Posty: 359
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 12:03
Lokalizacja: Żywiec/Bogdanów/VrocłaW
Kontakt:

Post autor: boss999 » czw kwie 19, 2007 06:17

Witam
Jeżeli sie nie mylę to plus do postojowych, a minus do wyłącznika drzwi. Przy bezpiecznikach powinien być już pociągnięty kabel od wyłącznika drzwi (jest nie podłączony) koloru nie jestem pewien ale chyba żółto-brązowy.



krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » czw kwie 19, 2007 15:56

jesli zrobie tak jak Ty mowisz to bedzie tez dzialal tez na odpalonym silniku



Awatar użytkownika
boss999
...
...
Posty: 359
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 12:03
Lokalizacja: Żywiec/Bogdanów/VrocłaW
Kontakt:

Post autor: boss999 » czw kwie 19, 2007 17:16

Witam
Wydaje mi sie ze na samym brzęczku nie da sie tego zrobić. Trzeba zastosować przekaźnik (chyba najprościej) lub układzik na tranzystorze.
Na przekaźnik trzeba podać napięcie z któregoś kabelka +12V za stacyjką (np. pompy paliwa), a do jego styków ruchomych (rozwierających sie) podłączyć brzęczek. Wtedy jeżeli silnik będzie włączony to przekaźnik rozewrze styki i zrobi przerwę w obwodzie brzęczka przez co nie będzie dzwonił. Po wyłączeniu stacyjki styki przekaźnika zostaną zwarte, obwód brzęczka zamknięty wiec brzeczek będzie dzwonił. Można zastosować zwykły, tani przekaźnik na 12V.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



krecha89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 13, 2007 23:39
Lokalizacja: jarocin

Post autor: krecha89 » sob kwie 21, 2007 23:41

dzieki stary punkcik polecial



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości