przechylony o 15mm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

przechylony o 15mm

Post autor: tomashi » pt kwie 13, 2007 12:56

witam. szukałem ale nic nie znalazłem na ten temat :( Mam problem z przechyleniem budy na stronę pasażera o 15mm!!! Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną :( Dodam ze nie bardzo mam możliwość podniesienia auta (chyba że lewarkiem do wymiany kół). Jeśli macie jakieś pomysły co z tym fantem, zrobić to proszę o odpowiedź.



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pt kwie 13, 2007 13:21

Najłatwiej można sprawdzić czy poduszka pod amortyzatorem nie jest wytłuczona.
Podnieś maskę i zobacz czy odstęp pomiędzy kielichem a grzybkiem jest taki sam po obu stronach. tylne poduszki też możesz pewnie podobnie sprawdzić w bagażniku po zdjęciu plastikowych kapturków.



tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » pt kwie 13, 2007 14:20

w komorze silnika odstają rzeczywiście... ale z obydwu stron :( tyłu jeszcze nie patrzyłęm ale będzie podobnie. Łatwo się je wymienia?



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » pt kwie 13, 2007 15:11

tomashi pisze:w komorze silnika odstają rzeczywiście... ale z obydwu stron
Jresli odstają równo z obu stron to raczej nie wina poduszek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że masz różne sprężyny. GTI były seryjnie obniżone o 20 mm bodajże. Możliwe, że poprzedni włąściciel z jakiegoś powodu wymienił jedną sprężynę na seryjną i teraz stoi krzywo. Sprężyny można wymienić samemu (ja tego akurat nie robiłem) tylko trzeba mieć ściągacz do sprężyn przy wymianie na przedzie a do tyłu podobno można bez sciągacza zrobić wymianę.
Tu masz o przodzie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... pr%EA%BFyn
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... pr%EA%BFyn
A tu o tyle:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55474

[ Dodano: 13 Kwi 2007 15:14 ]
Aha. Po wymianie sprężyn lub ogólnie po wyjęciu i zamontowaniu kolumny przedniego zawieszenie trzeba potem niestety ustawiać geometrię zawieszenia. Jesli tylko tył jest ruszany to nie trzeba geometri robić.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 17:58

Wsadź jeszcze paluszki do dolnych miseczek sprężyn i sprawdź czy kawałek się nie ułamał. Czasem odłamuje się tylko kawałek ostatniego zwoju.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt kwie 13, 2007 21:12

Wsadź jeszcze paluszki do dolnych miseczek sprężyn i sprawdź czy kawałek się nie ułamał. Czasem odłamuje się tylko kawałek ostatniego zwoju.
to samo chciałem zaproponować


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » pn kwie 16, 2007 11:21

spawdziłem czy się nie ułamały, ale jednak są całe :( Zauważyłem za to ze jak naciskam na samochód to wyraźnie widać jak pracują (wysuwają się) gumy od amorków, i słychać pracujący (jakby były w nim bąble powietrza) w nich olej.



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pn kwie 16, 2007 19:18

tomashi,
przyjżyj się dokładnie budzie auta i napisz czy przechylenie to występuje np. na przodzie lub na tyle?? popatrz na odległość między kołem a błotnikiem i wtedy będziesz widział która strona jest winna, przód czy tył bo trochę nie chce mi się wierzyć, że cała strona pasażera siedzi, troche to podejrzane by było.



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » pn kwie 16, 2007 22:03

Ja tam mysle ze ktos tu wstawil seryjne sprezynki na jedna strone



tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » czw kwie 19, 2007 08:05

wcześniej siedział tylko tył ale teraz siedzi cała strona. Dodam że wcześniej jak podciągnąłem auto do góry i delikatnie opuściłem to trzymało wysokość. A teraz siedzi i nie zależne co robię jest przechylony :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 19, 2007 16:27

tomashi pisze:Dodam że wcześniej jak podciągnąłem auto do góry i delikatnie opuściłem to trzymało wysokość.
co z amorami jeszcze. Sprawne gazówki trochę podnioszą auto, a zużyte już nie. Może to ten problrm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » czw kwie 19, 2007 17:28

problem generalnie polega na tym, ze nie bardzo mam jak podniesc auto i sciaganc kola. Z tego co widzialem to mam czarne sprezyny ( nie znalazlem zadnych oznaczen :( ) jesli chodzi o amory to takze nic nie moge o nich powiedziec.
Mysle ze wyjsciem z sytuacji, bedzie kupno nowych sprezyn, a w niedalekiej przyszlosci takze amorki. A takze wymiana gum ktore sa w kielichach. Nie wiem tylko czy gdy zaloze nizsze sprezyny amortyzatory beda dobrze pracowac?



Awatar użytkownika
Ryba266
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 02:19
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: Ryba266 » czw kwie 19, 2007 20:45

Nie wiem tylko czy gdy zaloze nizsze sprezyny amortyzatory beda dobrze pracowac?
Jak to bedzie -40 to wszystko bedzie dobrze :hmm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości