Problem z benzynka :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DaNnYELO88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:41
Lokalizacja: krk

Problem z benzynka :(

Post autor: DaNnYELO88 » śr kwie 18, 2007 00:04

Witam! mam taki problem... autko jezdzilo i bylo odpalane jakies 3 latka tylko na LPG (brak gumy od k-jetronika) ostatnio udalo mi sie ta gume dorwac i zlozyc wszystko jak nalezy auto na benzynce odpalilo nawet bez problemow. Przejechalem jakies 4km nagle zaczelo przerywac i wogule przestal jechac na benzynce, wiec powrot do gazu i tak znowu przez jakis miesiac. dzisiaj mnie natchnelo bo auto lata na benzynie w porownaniu do gazu, wiec sie chwilke pobawilem powyciagalem wytryski troche je przeczyscilem, pomeczylem troche rozrusznik i o dziwo auto znowu odpalilo. silniczek pracowal rowniusienko i bez problemow, wchodzil w obroty jak nigdy itd itp. zgasilem silnik po jakis 4 min pracy na wolnch obrotach i znowu umarl w butach :( nawet oznaku zycia na benzynie nie daje. moze ktos wie co sie moglo stac albo ma jakis pomysl na sprawdzenie?? blagam o pomoc (silnik 1.8 gti 8v 1984)



Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » śr kwie 18, 2007 14:04

Witam. Nie znam się na wtryskach ale wydaję mi się, że z tym jeżdżeniem tylko na gazie przez 3 lata to lekka przeginka bo powinno się (szczególnie w zimie) odpalać na benie i co jakiś czas pojeździć na paliwku, żeby silnik z syfu przeczyścić i żeby układ paliwowy nie umarł, tak jak w twoim przypadku, mam nadzieję, że się mylę i nie poniesiesz duźych kosztów za naprawę :) Pozdrawiam.
PS nie miałeś problemów z parownikiem przez te 3 lata? :chytry:


It's better to burn out than to fade away!

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr kwie 18, 2007 14:44

A jak ostygnie to odpala bez problemu na zimnym silniku?


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr kwie 18, 2007 16:51

1 zatarte wtyski
2 komputer zglupial
3 pompa paliwa i filtr

u mnie byly punkty 1 i 2 a na benie nie latalem z 2-3 miesiace



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr kwie 18, 2007 17:13

Po tylu latach nie używania benzyny prawie pewne że zebrała ci się woda w baku a resztki benzyny uległy zestarzeniu. Warto było by przeczyścić układ paliwowy i wypłukać bak.

ps. http://www.motofakty.pl/artykul/benzyna ... zgnic.html
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 23:20 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.


=-Pinhead-=

DaNnYELO88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:41
Lokalizacja: krk

Post autor: DaNnYELO88 » śr kwie 18, 2007 22:05

nom niestety ja jestem wlascicielem tego autka od niedawna a poprzedni nie za bardzo dbal... tak wiec Zodiac autko dzisiaj sprawdzalem i nie odpalil na zimnym ale go bierze i usiluje odpalic, tak jakby wtrysk rozruchowy byl calkiem sprawny natomiast nie dostawal benzynki na cylindry,a co do jazdy w zimie na gazie to odpalal bez problemow xd wiem ze to przykre jak to autko bylo traktowane ale poprzedni wlasciciel nie mial kasy i jak mu wybuchla guma od k-jetronika to tak zostawil i jezdzil na samej benzynie. (a tak btw to nawet nie wiedzialem ze to ma komputer :chytry: )



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr kwie 18, 2007 22:11

Hmmmmm, jak "wybuchła" guma to pewnie przepływomierz nieźle dostał a dokładniej jego płytka może być pogięta. Należałoby ją sprawdzić/wyregulować.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

DaNnYELO88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:41
Lokalizacja: krk

Post autor: DaNnYELO88 » śr kwie 18, 2007 23:01

hmm Zodiak to moze byc to, chociaz z tego co sie orientuje to ten przeplywomierz jest w k-jetroniku a juz mnie pare osob straszylo ze jest to czesc "nie rozbieralna"... masz moze gg?? lepiej by bylo rozmawiac

[ Dodano: 21 Kwi 2007 10:11 ]
No i udalo sie problem rozwiazac :) k-jetronik byl calkowicie rozlegolowany i pompe baku szlak trafil. A teraz mszyna smiga na benzynce jak nigdy :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości