Trzeszcenie podczas skrecania kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Trzeszcenie podczas skrecania kierownicy

Post autor: gixy » wt kwie 17, 2007 21:51

Witam

mam taki problem-ostatnio coraz czesciej słysze trzeszczenie/wycie- nie wiem jak to nazwac- podczas krecenia kierownica gdy auto stoi-np. wykrecam, czy próbuje ominac jakas przeszkode (z zatrzymania). Nie ma znaczenia czy to teren płaski, spadzisty, czy "pod górkę"- i tylko wtedy to "trzeszczenie" słychac- podczas jazdy spokoj, zadnego drgania, nic- ktos wie co to moze byc? Co radzilibyscie sprawdzic? Czy moze Golfy tak maja?-Nie wiem co jeszcze z objawów napisac, nic mi do głowy nie przychodzi.

I jeszcze jedna sprawa:
Nie wiem czy jedno od drugiego jest zalezne czy to dwie oddzielne sprawy ale jest jeszcze cos takiego(z tym ze to było juz od poczatku jak kupiłem auto) mianowicie jak cofam to na max skerconych kołach w pewnym momencie słyszchac jeden pojedynczy "strzał"- obojetnei czy to w lewo czy w prawo- pytałem sie juz mechaników - mowia ze golfy tak maja... hmmm- to prawda czy cos jednak jest nie tak?


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 17, 2007 21:59

gixy pisze:trzeszczenie
może koła obcierają , ale jak w trakcie jazdy jest ok to raczej nie to
gixy pisze:wycie
pompa wspomagania ........ u mnie też wyje , sprawdź ilość oleju w zbiorniczku



arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » wt kwie 17, 2007 22:04

mowisz ze trzeszczy ci kierownica podczas skrecania mi sie wydaje ze to moze byc koncowka drazka kierowniczego


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gixy » wt kwie 17, 2007 22:46

ok wyraziłem sie niezbyt precyzyjnie- słychac trzeszczenie jak krece kierownica- ale to nie kierownica trzeszczy, tylko jest odgłos- czegos....? gdy nia (kierownica) obracam. A co do stanu płynu we wspomaganiu- wszystko jest na "tip top"

[ Dodano: 17 Kwi 2007 22:47 ]
znaczy przy kreceniu kierownica słychac odgłos trzeszczenia<-- tak miało byc:)


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 17, 2007 22:49

gixy pisze: znaczy przy kreceniu kierownica słychac odgłos trzeszczenia<-- tak miało byc:)
Może przekładnia już niedomaga ??u mnie pompa trzeszczy/buczy , a olej jest



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » wt kwie 17, 2007 22:55

Rozumiem, że ten hałas nie dobiega z wewnątrz kabiny. A jak na postoju skręcisz koła na maksa czy ten hałas się wzmaga w miarę kręcenia kierownicą? Jak tak to będzie pompa szwankowała. Mamy tak w naszym golferze. Płyn mamy OK. I poza tym wyciem wspomaganie działa bez problemu (może odrobinę ciężej się obraca kółkiem)



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 17, 2007 22:59

Bednarus pisze:Rozumiem, że ten hałas nie dobiega z wewnątrz kabiny. A jak na postoju skręcisz koła na maksa czy ten hałas się wzmaga w miarę kręcenia kierownicą? Jak tak to będzie pompa szwankowała.
u mnie na przykład wyje coraz mocniej gdy ruszam ze skręconą kierownicą i dodaje gazu......wtedy wyje



Cygan i Mena
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Cygan i Mena » wt kwie 17, 2007 23:24

a może to coś z zawieszeniem? skąd dokładnie dobiegają te odgłosy różnej treści??



arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » śr kwie 18, 2007 15:14

sprawdz kocowke drazka kierowniczego wedlug mnie to jest przyczyna i dlatego tak słcyhac ja tez tak mialem jak jechalem to nie bylo nic a przy malej predkosci przy skrecaniu bylo słychac trzeszczenie i to byla koncowka drazka kierowniczego


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » śr kwie 18, 2007 15:53

Takie pykania przy skręcaniu mają też związek z wybitymi poduszkami na kolumnie McPhersona. Sprawdź czy nie masz tam luzu. U mnie też coś skrzypi przy skręcaniu jakby metal tarł o gumę ale dźwięk wyraćnie dobiega z wnetrza pojazdu. NIe chce mi się grzebac żeby to zlokalizowac ale wkońcu musze sie tym zająć bo juz troche denerwuje.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » śr maja 02, 2007 14:59

rafi1985 pisze:mowisz ze trzeszczy ci kierownica podczas skrecania mi sie wydaje ze to moze byc koncowka drazka kierowniczego
mi też się tak samo wydaje, mi też trzeszczała czasami przy kręceniu, głównie przy większych temp, naprzykład w deszczu lub wilgotno mniej, winowajcą okazała się lewa końcówka drążka kierowniczego, ale nie mam czasu wymienić :blush:
gixy pisze:na max skerconych kołach w pewnym momencie słyszchac jeden pojedynczy "strzał"- obojetnei czy to w lewo czy w prawo
spróbuj zrobić tak samo ruszając do przodu na skręconych kołach, szybciej niż normalnie, możliwe, że przeguby zewnętrzne dają o sobie znać

jeżeli tylko przy cofaniu może to być tuleja metalowo gumowa wachacza ta większa przynajmniej mi się tak wydaje :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 509 gości