Czy amortyzator jest wadliwy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AlanGolf3

Czy amortyzator jest wadliwy?

Post autor: AlanGolf3 » wt kwie 17, 2007 21:22

Kilka dni temu zostawiłem wiadomość z tematem sportowego zawieszenia... Niedawno skapłem sie jednak że po wciśnięciu każdego amortyzatora do końca 3 z czterech wyszły całe po chwili a jeden został.Moje pytanie brzmi: czy jest to oznaka że amor jest wadliwy?? wiem że mój temat sie powtarza ale chciałbym znać odpowiedź na moje pytanie... Prosze o szybką odpowiedź bo na dniach chciałem montowaćmoją zawieche i z góry dziękuje!!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 01:04 przez AlanGolf3, łącznie zmieniany 1 raz.



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » wt kwie 17, 2007 21:24

chodzi ci o to ze jak je wcisnisz to po chwili odbija i tłoczysko wyłazi samo do góry?
mas znowe amory czy stare?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

AlanGolf3

Post autor: AlanGolf3 » wt kwie 17, 2007 21:30

tak właśnie o to mi chodzi, wcisnalem po kolei kazdy z nich, 3 odbiły a jeden został... to jest uzywana zawiecha od znajomego... tylko ze w poprzednim temacie jak pisałem o tej zawieszce inni forumowid\cze mowili ze jesli jest duzy opor to znak ze amorki są okey i tez tak jest ze jest opór... sam juz nie wiem <mysli>:((



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » wt kwie 17, 2007 21:35

moim zdaniem amory nie powinny same wychodzic. musi byc opor przy wciskaniu i wyciaganiu. Wtedy tłumi drgania najlepiej. Jesli auto ma dobre amory i pare razy nacisniesz mocno na maske i nastepnie gwaltownie przestaniesz powinno sie odrazu zatrzymac. A jak amory same wylaza do gory wtedy auto bedzie pare razy sie bujac zanim sie zatrzyma


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Bilstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 30, 2006 21:02
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Bilstein » wt kwie 17, 2007 22:47

Jezeli masz wszytkie amory gazowe a z tego co piszesz raczej tak jest, powinny wyłazic do gory po wcisnieciu prawdopodobnie ten jeden amor jest juz na wykonczeniu.A co do sprawdzania reka to wyrabany amor tez ciezko chodzi chyba ze komus chodzi o taki od malucha 20-letni



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » wt kwie 17, 2007 23:00

Bilstein, nie ma amorów gazowych, a są gazowo-olejowe, potocznie zwane gazowymi. I powinny wyłazić jak są sprawne. Czyli ten jeden nadaje się np. do regeneracji, ale powinno się naprawiać oba na jednej osi.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Bilstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 30, 2006 21:02
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Bilstein » wt kwie 17, 2007 23:35

stempel72 pisze:Bilstein, nie ma amorów gazowych, a są gazowo-olejowe, potocznie zwane gazowymi. I powinny wyłazić jak są sprawne. Czyli ten jeden nadaje się np. do regeneracji, ale powinno się naprawiać oba na jednej osi.
Mysle ze wiadomo o co chodzi i nie musze dokładnie pisac ze sa to olejowo-gazowe maja kolor taki i taki i pewnie nie pasuja do trabanta.GAZOWO-OLEJOWE wyłaza OLEJOWE nie wyłaza



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » śr kwie 18, 2007 08:34

Bilstein, a co ma kolor do rzeczy ? Jak również porównanie z Trabantem ?


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Bilstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 30, 2006 21:02
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Bilstein » śr kwie 18, 2007 21:51

stempel72 pisze:Bilstein, a co ma kolor do rzeczy ? Jak również porównanie z Trabantem ?
NO WłASNIE NIE MA NIC DO RZECZY TAK JAK TWOJE PISANIE NIE MA GAZOWYCH SA GAZOWO-OLEJOWE



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości