Wyłączone postojówki na zapłonie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

CaRLoos643
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 23, 2006 00:53
Lokalizacja: wlkp

Wyłączone postojówki na zapłonie

Post autor: CaRLoos643 » pn kwie 16, 2007 23:08

/mam golfa Mk2 1.6TD W zwiazku z nowymi przepisami chcialbym ulepszyc moja elektryke, a mianowicie aby po wyciagnieciu kluczyka swiatla postojowe wylanczaly sie tak jak swiatla mijania :bajer: ale zeby byly dostepne tak po pierwszym naciśnieciu włącznika. Jak przerobic instalacje? zeby wszystko bylo ok. Moze ktos juz próbowal cos takiego?

Ps. nie interesuje mnie automatyczny włącznik/wyłacznik światel chce poprostu wiedzie jak zmienic instalacje, aby postojówki nie swicily po wyciągnieciu kluczyka
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 01:02 przez CaRLoos643, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pn kwie 16, 2007 23:39

Znajdź przewody oznaczone 30 oraz 31 .
30 odetnij i tak zostaw.
Następnie podepnij się do 31 i doprowadź prąd do kostki pod pin 30.
wadą tego rozwiązania jest to że aby włączyć postojówki należy oprócz ustawienia włącznika na odpowiednią pozycję należu włączyć któryś kierónkowskaz.
Na razie myśle nad innym rozwiązaniem tego zagadnienia.
Jak wymyślę to dam znać.
Pozdro.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn kwie 16, 2007 23:52

arek wamej, widze ze sie znasz na sprawie to moze ja tez zapytam !!! Bo ma mtaki problem ze na załączonej stacyjce NIE MOGE WŁĄCZYĆ ŚWIATEŁ POSTOJOWYCH !!! czy na 1 włączniku czy na 2 to zawsze mam krótkie ://

Gdzie moze być przyczyna ???? źle zamontowane przekaźniki czy co ?? bo włącznik jest dobry sprawdzone !!:))



CaRLoos643
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 23, 2006 00:53
Lokalizacja: wlkp

Post autor: CaRLoos643 » wt kwie 17, 2007 00:25

arek wamej pisze:Znajdź przewody oznaczone 30 oraz 31 .
30 odetnij i tak zostaw.
Następnie podepnij się do 31 i doprowadź prąd do kostki pod pin 30.
wadą tego rozwiązania jest to że aby włączyć postojówki należy oprócz ustawienia włącznika na odpowiednią pozycję należu włączyć któryś kierónkowskaz.
Na razie myśle nad innym rozwiązaniem tego zagadnienia.
Jak wymyślę to dam znać.
Pozdro.
Nawet niezle rozwiazanie ale chodzi o to ze na d sopniu przełącznika rzy włączonyc postojówkach i mijania po wyciągnieciu kluczyka wylączaly sie te i te a przy pierwszym stopniu swiecily tylko postojówki. Tak bylo miedzy innymi w maluchu, ale nie wim jak to bylo rozwiazane. Mysle ze cos takiego tez na pewno idzie tu zrobic tylko ktos obenany w elektryce musi pomyslec:-) Moze wiesz jak to zrobić?



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt kwie 17, 2007 06:27

Jak masz wyjęty kluczyk to możesz włączyć lewy lyb prawy kiernek nawet jak nie masz przełącznka. Ja mam zrobione tak jak arek wamej pisze, jednak przerobie to tak by kabel który miał fabrycznie stały plus będzie załączany przekaźnikiem przez kabel od wskaźnika alternatora.W nowej instalacji kabel ten jest w pinie D/1, A2/1,F/3 i U2/12. kolor kabla niebieski. Czyli bede miał tak że lampy zapalą się dopiero jak odpalony bedzie silnik a nie jak przekręcony kluczyk.Przy odpalaniu nie bedzie zużywany prąd na światła i bedzie więcej prądu dla rozrusznika.



Awatar użytkownika
awl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 11:49
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: awl » wt kwie 17, 2007 13:51

arek wamej pisze:Znajdź przewody oznaczone 30 oraz 31,
30 odetnij i tak zostaw. Następnie podepnij się do 31 i doprowadź prąd do kostki pod pin 30.
wadą tego rozwiązania jest to że aby włączyć postojówki należy oprócz ustawienia włącznika na odpowiednią pozycję należu włączyć któryś kierunkowskaz.
To rozwiązanie jest OK, tym bardziej, że postojowych rzadko używam. A czy można to rozwiązanie zastosować w G4?


Pozdrawiam,
Adam

arwam

Post autor: arwam » wt kwie 17, 2007 20:31

awl, napisał A czy można to rozwiązanie zastosować w G4?
Myślę że tak ale trzeba by mieć w ręku schemat elektryczny bo ja niepamiętam jak to zrobili w IV



Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: wladek » śr kwie 18, 2007 00:06

1 6 D pisze:Przy odpalaniu nie bedzie zużywany prąd na światła i bedzie więcej prądu dla rozrusznika.
Przy odpalaniu i tak światła są rozłączane (i nie tylko światła).

[ Dodano: Sro Kwi 18, 2007 12:14 am ]
arek wamej pisze:Myślę że tak ale trzeba by mieć w ręku schemat elektryczny bo ja niepamiętam jak to zrobili w IV
Może to Ci pomoże: tu jest opis przełącznika świateł w Octavi (w Golfie 4 jest ponoć taki sam)
Automatyczne światła
A tutaj jest wątek, który założyłem odnośnie Golfa 4. Może napiszesz tam jak znajdziesz rozwiązanie albo na PW.
Co zrobić, żeby gasły postojówki? (Golf 4)


Dzięki.



arwam

Post autor: arwam » śr kwie 18, 2007 15:05

To_mas napisał arek wamej, widze ze sie znasz na sprawie to moze ja tez zapytam !!! Bo ma mtaki problem ze na załączonej stacyjce NIE MOGE WŁĄCZYĆ ŚWIATEŁ POSTOJOWYCH !!! czy na 1 włączniku czy na 2 to zawsze mam krótkie ://


Kolego To_mas jeśli nie możesz wyłączyć postojówek to możesz mieć uszkodzony włącznik lub masz wersję z ze Skandynawi.
Jak tam twoje turbo dmucha jeszcze?
Pozdro i udanych modów.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 19, 2007 00:25

arek wamej pisze:Jak tam twoje turbo dmucha jeszcze?
jasne ze dmucha :D:D narazei niestety standard :/// bo kasa trzymie :(((( i mnie to zaczyna denewować ze nie mam kaski:// ale staram sie:))

Wsio w moim topicu pisze :D zapraszam
arek wamej pisze:lub masz wersję z ze Skandynawi.
to jest bardziej prawdopodobne :)) bo włącznik sprawdzalem wymieniałem i dalej to samo :)
Choć z VIN wynika ze wyprodukowany w Wolsburgu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości