metaliczny dźwięk przy wpadaniu w dziure

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

metaliczny dźwięk przy wpadaniu w dziure

Post autor: piobib » pn kwie 16, 2007 21:06

Powstał w mym golfie taki oto problem - gdy najade przednim kołem (dot. strony kierowcy) na jakąś dziure (co w naszym kraju zdarza sie co pare sekund) słychać metaliczne dźwięki. Początkowo myślałem, że to dobiega z silnika, ale teraz wiem, że nie. Podczas zmiany opon okazało się, że to dochodzi z koła. Dokładnie chodzi o to, że jeżeli koło drga znajdujące się pod maską mocowanie resora porusza się z dużo większym zakresem niż przy drugim kole i to stamtąd dochodzą te dźwięki. Słyszałem, że poniżej owego mocowania znajduje się jakaś gumowa podkładka, która od wewnątrz wzmacniana jest blachą i prawdopodobnie ta guma uległa zniszczeniu. Nie mam jednak 100% pewności. Czy możecie to ew. potwierdzić lub podać swoje domysły i ewentualnie czy wymiana tego jest kosztowna i możliwa do wykonania samemu? pozdrawiam


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

ekstremalista1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 00:00
Lokalizacja: Małopolska

stuki

Post autor: ekstremalista1 » pn kwie 16, 2007 21:27

Oczywiście jest wykonalne, potrzebny jest ściągacz do sprężyn i cały amortyzator będziesz musiał wyciągnąć. Jest wiele przyczyn takiego stuku np. górna guma w misce, może paść amortyzator, jeśli są wycieki to już po nim, do wymiany, w każdym z tych przypadków jest potrzebny ściągacz.
Pozdrawiam.


ekstremalista1

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 16, 2007 21:40

Jeszcze klocki bo sprężynki słabe, gumki stabilizatora jak jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » pn kwie 16, 2007 21:44

sprawdz gorne mocowanie amrotyzatora poruszaj kolem w gore i w dol oczywisscie na podnosniku jak obaczysz duzy luz to poduszka amortyatora do wymiany i to czesto puka po wjechaniu na dziure potrasfi wkurzac


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: piobib » wt kwie 17, 2007 15:39

arturo222 pisze:sprawdz gorne mocowanie amrotyzatora poruszaj kolem w gore i w dol oczywisscie na podnosniku jak obaczysz duzy luz to poduszka amortyatora do wymiany i to czesto puka po wjechaniu na dziure potrasfi wkurzac
Dokładnie o to mi chodziło - te luzy dostrzegłem przy wymianie opon z zimowych na letnie. A ile taka poduszka kosztuje? Czy zalecana jest wymiana dwóch od razu?


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

arturo222
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr mar 07, 2007 10:14
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post autor: arturo222 » wt kwie 17, 2007 22:24

ro zalezy jakiej firmy z 50zl kupisz taka poduche pod amortyzator i nmusisz wymieniac 2 na raz mozesz jedna


człowiek cieszy sie dwa razy jak kupi i jak sprzeda

Awatar użytkownika
piobib
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 16:22
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: piobib » ndz sie 12, 2007 21:59

Paweł Marek pisze:Jeszcze klocki bo sprężynki słabe, gumki stabilizatora jak jest.
Miałeś racje, stukały klocki :-)


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5033bf4a45aa53dc659c3.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 270 gości