temperatua silnika i kontolka check

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

abor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 08:55
Lokalizacja: Warszawa

temperatua silnika i kontolka check

Post autor: abor » ndz kwie 15, 2007 09:22

Witam! Tydzien temu kupiłem golfa IV 1,4 16V auto sprawowuje się bez zarzutów. Jednakże wczoraj zapaliła mi się kontolka check... silnik pracuje normalnie, równo, osiągi i spalanie ma w normie. Popatrzyłem na pozostałe kontolki i zegary i niepokoi mnie to, że wskazówka od tempertury silnika jest cały czas na lewej stronie i się nie podnosi podczas normalnej jazdy do 3500 obr/min. Może taka temperatura przy jeżdzie w trasie taka powinna być? Czy te dwie niepokojące mnie kwestie mają coś wspólnego? Można w jakiś sposób zresetować kontolkę check? Np. zdejmując klemy na 12h. Do jakiego warsztatu sprawdzonego i niedrogiego warsztatu powinienem ewentualnie się udać? Mieszkam w Warszawie...



wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

Post autor: wodaa » ndz kwie 15, 2007 10:12

Mam taki sam samochód i miałem podobny problem . Prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik temperatury i dlatego pali ci sie kontrolka. Kup na allegro taki czujnik i sam wymień( temat był opisywany wielokrotnie , wystarczy poszukać) . Jak wymienisz , wtedy tak jak sam piszesz zresetujesz sobie błąd i sprawa załatwiona . Temperatura silnika po nagrzaniu powinna wynosić 90 stopni . Pozdro



abor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 08:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abor » ndz kwie 15, 2007 12:02

dzięki za odp. Teraz uruchomiłem ponownie silnik i czujnik tempratury przez kwadrans pracy nic nie wskazał. Po ok 20 min pokazał 90 st i check lampka check zgasła. Tak więc pewnie czujnik do wymiany. Zastanawiam się czy można jeżdzić samochodem... Czy będzie się włanczało chłodzenie itp.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości