Ciężko wchodzące biegi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

Ciężko wchodzące biegi

Post autor: __karol » pt kwie 13, 2007 18:59

Witam,
w moim Golfie II 1.6D jest jakaś dziwna przypadłość. Gdy jeżdżę po mieście (raczej nie są to bardzo długie dystansy) to wszystkie biegi wchodzą lekko, jak rozpędzam sie do 80 to z 5 biegiem także nie mam problemów. Dziwne rzeczy zaczynają sie dziać na trasie. Po przejechaniu paru kilometrów skrzynia zaczyna ciężko chodzić,trójka stawia duży opór, czasami nie udaje mi sie wsadzić 5 biegu, problemy pojawiają sie przy redukcji jak i przy zmianie na wyższy.
Czy może to mieć związek z tym że podczas jazdy na trasie silnik nagrzewa sie i obroty biegu jałowego podnoszą sie w porównaniu do obrotów przy zimnym silniku.
Sprzęgło raczej jest ok, bierze mniej więcej od połowy nie ślizga się.
Może macie jakiś pomysł co z niż może być.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt kwie 13, 2007 21:11

łacznik lewarka z skrzynią biegów przesmaruj go



__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

Post autor: __karol » pt kwie 13, 2007 21:47

łacznik lewarka z skrzynią biegów przesmaruj go


dziejo (chodzi ci o taką tuleję przez która przechodzi pręt od lewarka) przesmarowałem go jak tylko kupiłem samochód, a jak to ma pomóc na problem który opisałem. chodzi o to ze biegi czasem chodza dobrze.



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » pt kwie 13, 2007 21:54

W moim 1,6 silnik PN też jest taki kłopot, czasem bardzo źle wchodzi 2 i 3 innym razem nie mogę wrzucić 1. Najgorzej że czasem chodzi bez zarzutu, myślałem że źle chodzi na zimnym wymieniłem olej w skrzyni ale teraz zaczęło też na rozgrzanym, doprowadza mnie to do szału bo nie wiem co robić :grrr:



__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

Post autor: __karol » pt kwie 13, 2007 21:59

Raphael-b dokładnie o to mi chodzi. Zauważyłem ze skrzynia chodzi dobrze tylko gdy w miarę krótko jeżdżę. Próbowałem już podciągnąć trochę sprzęgło, ale na trasie efekt jest taki sam.



Raphael-b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:41
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: Raphael-b » sob kwie 14, 2007 20:03

Dzisiaj rozmawiałem z moim zanajomym ma Cienkusia i kupił jakiś zestaw naprawczy, mówi że do Golfa też napewno jest. Miał podobny problem, przy tych wszystkich drążkach są takie plastikowe łączniki i to podobno się wyrabia :prayer:



__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

Post autor: __karol » ndz kwie 15, 2007 09:39

Można spróbować, tylko zastanawiam sie czy to pomoże skoro problem pojawia sie, przynajmniej u mnie, tylko przy rozgrzanym silniku, po dłuższej jeździe. Wkurza mnie to bo nie mogę sobie logicznie wytłumaczyć co to może być. popytam może jeszcze w jakiś naprawach samochodowych. Może ten zestaw naprawczy to dobry pomysł. Pozdrawiam

[ Dodano: 15 Kwi 2007 11:53 ]
Raphael-b możesz mieć dużo racji z tym zestawem naprawczym, jak zajrzałem u siebie pod maskę i poruszałem drążkami zmiany biegów to tam są straszne luzy. musze rozejrzec sie za takim zestawem

[ Dodano: 15 Kwi 2007 12:12 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 3220c2f29c



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości