amortyzatory

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

amortyzatory

Post autor: cylinder » czw kwie 12, 2007 14:15

Witam. 2 kwietnia sprawdzałem na wytrzasarce amortyzatory, poniewaz auto ma 150 tys przebiegu a ja jezdze nim od 5 miesiecy, wiec chciałem sprawdzic czy nie czeka mnie wymiana. Wyniki były nastepujace:
Amplituda drgan
Os przednia: lewa 37Nm prawa 38Nm
os tylnia: lewa 46Nm prawa 46Nm

Tłumienie drgan
os przednia: lewa 68% prawa 67% roznica 1%, ciezar 678kg
os tylnia: lewa 67% prawa 67% różnica 0%, ciezar 483kg

Dzisiaj byłem na przegladzie technicznym gdzie inndziej i tam sprawdzono mi amorki, ku mojemu zaskoczeniu gosc mi mówi ze amorki słabe a do wymiany idzie napewno tylni prawy 37%. Szczena mi opadla bo wydawało mi sie ze poprzedni wyniki te które robiłem na poczatku miesiaca był dobry wszedzie ponad 60 %. To jak to jest patrzec na amplitude drgan czy tłumienie drgan.
Od 2 kwietnia przejechalem moze z 500 km to niemozliwe zeby sie tak zuzyły. Czy gosc sie pomylił czy jak?



Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jolero » czw kwie 12, 2007 14:25

daleko masz z domu do tego zakladu pierwszego? jezeli jest zimne auto to napoczatku amortyzatory inaczej pracuja niz po pewnym czasie...
albo moze wpadles gdzies w dziore i go uszkodzilo


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » czw kwie 12, 2007 14:42

do pierwszego zakładu mam 7 km ale nim pojechałem do niego to wczesniej to chwile jezdziłem po miescie, tak ze auto zdarzyło sie zagrzac. a co do tego koła to nietylko ono bo pozostałe widziałem na monitorze to tak 45, 47 %. A co do pomiaru to patrzymy na tłumienie drgan?

[ Dodano: 12 Kwi 2007 14:49 ]
z drugiej strony patrzac to przy takim przebiegu to raczej niemozliwe zeby auto miało amorki powyrzej 60 % które nie były wymieniane od nowosci i auto jezdziło od poczatku po polskich drogach, na chłopski rozum to niemozliwe po polsce.
No ale przeciesz komputer chyba niemógł sie pomylic przy pomiarze w pierwszym zakładzie.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » czw kwie 12, 2007 16:17

Jesli masz z tylu ponizej 40% to juz to wyczujesz na dziurawych zrogach. Bedzie podskakiwal



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw kwie 12, 2007 16:27

cylinder, Do 3 razy sztuka. Podjedz w takim razie jeszcze gdzies by się przekonac jak jest naprawdę i weź ze sobą może poprzednie wydruki by w razie czego Ci wytlumaczyli skąd te różnice.
37% to jeszcze spokojnie można pojeździć. Bezwzględnie wymienić należy jak jego sprawność spadnie do 30%



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » czw kwie 12, 2007 19:18

Co do odczówania na nierównosciach to auto trzyma sie drogi jak przyklejone. Zostaje mi tak jak mówisz kiss pojechac do trzeciego warsztatu i sprawdzic jeszcze raz wtedy bede pewny na 100%.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości