Luz na wale korbowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sołtys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 12:51
Lokalizacja: Przasnysz

Luz na wale korbowym

Post autor: sołtys » śr kwie 11, 2007 13:07

Witam Wszystkich. Jeśli źle napisałem temat to z góry przepraszam.Od soboty jestem posiadaczem golfa combi 1.8 aam. Wczesniej miałem tylko auta japońskie. Dziś podczas wymiany pasków rozrządu, wspomagania itp kumpel zauważył na kole pasowym luz. Ku naszemu zdziwieniu kiedy ruszaliśmy tym kołem ruszał się cały wał korbowy ( koło 1cm ) w tył i w przód. Czegoś takiego nigdy nie widziałem żeby samochód jeździł z czymś takim. Silnik pracuje bardzo dobrze obroty równe można postawić szklanke z wodą, zero kopcenia rano czy innych cudów. Odpala ładnie. Kupiłem te auto bo japończyków miałem już dość bo ceny części to kosmos i nie każdy mechanik potrafi je zrobić. Jeśli ktoś wie o co chodzi to wielkie dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

odp.

Post autor: krzaś » śr kwie 11, 2007 13:34

Witam. Prawdopodobnie sa juz wyrobione podkładki dystansowe na wale, które powinny znajdowac sie na srodku wału. Sa one odpowiedzialne własnie za to aby wał nie mniał luzów poziomych. NO NIESTETY TRZEBA WYWALIĆ WAŁ ŻEBY TO WYMIENIĆ.

pozdrawiam



sołtys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 12:51
Lokalizacja: Przasnysz

Re: odp.

Post autor: sołtys » śr kwie 11, 2007 22:33

krzaś pisze:Witam. Prawdopodobnie sa juz wyrobione podkładki dystansowe na wale, które powinny znajdowac sie na srodku wału. Sa one odpowiedzialne własnie za to aby wał nie mniał luzów poziomych. NO NIESTETY TRZEBA WYWALIĆ WAŁ ŻEBY TO WYMIENIĆ.

pozdrawiam
Czy trzeba robić szlif wału i jakieś inne poważniejsze rzeczy. Czy tylko wymienić te podkładki. Jaki może być koszt tych podkładek



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

odp.

Post autor: krzaś » sob kwie 14, 2007 21:32

Nie trzeba robic żadnego szlifu wału.
Wymienic tylko podkładki dystansowe.
Ewentualnie panewki wymienić jak już będziesz miał rozebrane.
koszt podkładek to ok. 35 zł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości