Klimatyzacja wyje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Klimatyzacja wyje

Post autor: porlock » śr kwie 11, 2007 13:25

Mam climatronic i czasami jak klima jest wlaczona wydobywa sie (pojecia nie mam z czego, czy z pod maski czy z przewodów wentylacyjnych) taki dziwny dzwięki wyjący cos mniej wiecej jak da sie slyszec w bloku mieszkalnym z kratek wentylacyjnych jak wieje duzy wiatr, ewnetualnie podobnie wyje chamujący autobus, ale dzwiek z kratek w bloku jest bardziej zblizony.
Jest to dosyc niski jednostajny wyjacy ciagly odgłos ktory pojawia sie i znika po kilku sekundach.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr kwie 11, 2007 13:35

W zeszłym roku miałem dość podobne objawy od czasu do czasu buczenie pojawiało sie podczas jazdy .Nie myśląc zbyt dużo podjechałem do serwisu gość spuśił czynnik chłądzący dobił nastepnie do odpowiedniego poziomu. Mówił coś że może poziom oleju w pompie jest niski a że zagadałem sie z kumplem po chwili powiedział ze wszystko jest ok i faktycznie buczenie ustapiło.Może zbyt dużo nie pomogłem ale wjazd do serwisu bedzie jak najbardziej wskazany a przy okazji sprawdzić i wyczyścić lato już tuż tuż :bigok:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr kwie 11, 2007 15:48

Może filtr przeciwpyłkowy trzeba wymienić. Nie mam klimy, ale mi tez buczalo jak dlugo mialem nie wymieniony.



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz kwie 15, 2007 12:53

Niestety wymiana filtra kabinowego nie pomogla, dzwiek jest taki jak by wziać pusta butelke po piwie i w nia dmuchać.



greg

Post autor: greg » ndz kwie 15, 2007 14:53

porlock pisze:Niestety wymiana filtra kabinowego nie pomogla, dzwiek jest taki jak by wziać pusta butelke po piwie i w nia dmuchać.
albo otwór albo coś wpadło i daje taki przydźwięk - jak silnik zgaszony a przekręcisz stacyjkę i włączysz ręcznie (nie ECON) to jest też ten dźwięk?



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz kwie 15, 2007 15:31

a wiesz ze nie wiem :-), musze sprawdzic, a przy zgaszonym silniku klimatyzacja (sperezarka) dziala ?



greg

Post autor: greg » ndz kwie 15, 2007 16:01

porlock pisze:a przy zgaszonym silniku klimatyzacja (sperezarka) dziala ?
nie - wtedy wykluczysz sprężarkę lub sprzęgiełko sprężarki



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » ndz kwie 15, 2007 18:16

hmm jak narazie to w ogole przestało wyć :-s tzn dzis sie nie zdazylo ani razu, bede obserwować i jak zacznie to postaram sie zgasic silnik i zaobserwować, we wtorek jade na odgrzybianie klimy, i ogolny jej przeglad, oczywiscie wspomne o tym "wyciu" zobaczymy co bedzie.



opał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: wawka

Post autor: opał » ndz kwie 15, 2007 22:34

wiem o jaki dzwięk chodzi, prawdopodobnie za bardzo wzrasta cisnienie w układzie wysokiego ciśnienia i ten dzwięk to "upuszczanie" czyli wyrównanie ciśnienia .Masz chyba za dużo czynnika albo zapchany osuszacz.


Każdemu brakuje-jednemu do jachtu,drugiemu do chleba

klimatyzacje-serwis i ozonowanie

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Klimatyzacja wyje

Post autor: mg-maciek » pn kwie 16, 2007 13:42

porlock pisze:Mam climatronic i czasami jak klima jest wlaczona wydobywa sie (pojecia nie mam z czego, czy z pod maski czy z przewodów wentylacyjnych) taki dziwny dzwięki wyjący cos mniej wiecej jak da sie slyszec w bloku mieszkalnym z kratek wentylacyjnych jak wieje duzy wiatr, ewnetualnie podobnie wyje chamujący autobus, ale dzwiek z kratek w bloku jest bardziej zblizony.
Jest to dosyc niski jednostajny wyjacy ciagly odgłos ktory pojawia sie i znika po kilku sekundach.
jak rozwiążesz ten problem to bardzo cię proszę kolego daj info bo na razie nie mam dodatkowej kasy żeby jechać do serwisu, a napełnianie to minimum 150 zł
piszę bo z mojego climatronika wydobywają się identyczne dźwięki :grrr:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » czw kwie 19, 2007 09:12

Niestety w serwisie klimy nie znalezli przyczyny :(



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » czw kwie 19, 2007 09:57

może któryś z silnikczków od klap sterujacych nagrzewnicy sie odzywa że live time mu się kończy :grin:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » czw kwie 26, 2007 16:59

witam
niestety już się dowiedziałem co było powodem wycia klimy
wychodzi na to że kompresor (choć jeszcze nie został wymontowany) bo brzęczy w nim jak cholera i nie daje ciśnienia czyli raczej jego koniec nadszedł lub łożyska czy sprzęgłą bo coś wym rodzaju w nim siedzi
naprawa minimum 500 zł :grrr:
po naprawie dam znać dokładnie w czym rzecz
ja pier...... tyle kasy :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:
pozdrawiam i życzę chłodu :jezor:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » czw kwie 26, 2007 23:33

Co jeszcze zauwazylem ostatnio ciekawego z moim przypadkiem wyjacej klimy, to ze jak zaczelo wyc i wcisnolem sprzegło to przestawało, a jak puscilem to znów wyło.
Moze dzieki tej informacji komus z forumowiczów przyjda jeszcze jakies dodatkowe pomysly, w ogole jaki ma wplyw na sprezarke czy sprzeglo jest wcisniete czy nie ?
Tzn zapewne gdy jest wcisniete to wiecej mocy idzie na sprezarke, ale co to ma do wycia ?


Od dzis dzieki ostrzezeniu "mg-maciek" jezdze na econ, do momentu az znajde przyczyne i ją usune.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości