Gdzie założyć alarm ( jaka stacja serwisowa? )

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 23:04

Ale ja mam centralny bez pilota. Gdzie bylaby syrenka itd. ? Czujniki wstrzasowe ?
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 23:09

Yedrzey pisze:Czujniki wstrzasowe ?
chodzi o to gdzie zamontować ??gdzieś pod deską rozdzielczą , nad pedałami ......
Yedrzey pisze:Gdzie bylaby syrenka
pod maską....



greg

Post autor: greg » wt kwie 10, 2007 23:11

Yedrzey pisze:Gdzie bylaby syrenka itd. ? Czujniki wstrzasowe ?
czujników wsztrąsowych to nie ma syrneka jest orginalnie zastąpiona sygnałami (tymi samymi co trąbisz w czasie jazdy) w lampkach do czytania w niektórych wersjach są czujniki ruchu



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 23:14

greg pisze:Yedrzey napisał/a:
Gdzie bylaby syrenka itd. ? Czujniki wstrzasowe ?
czujników wsztrąsowych to nie ma syrneka jest orginalnie zastąpiona sygnałami (tymi samymi co trąbisz w czasie jazdy) w lampkach do czytania w niektórych wersjach są czujniki ruchu
kurka to chodzi o oryginalny :| , ja już się gubie :blush: , nie odzywam się :bigok:



greg

Post autor: greg » wt kwie 10, 2007 23:16

damcio151, jaj po prostu tłumaczę ze jak ma centralny zamek i elektryczn eszyby to ma modół komfortu, a jak ma modół komfortu to albo ma wyłączonę wycie albo ma najprostszy modół i wystarczy albo przeprogramowanie albo zmiana modółu na inny który obsługuje i pilota i wycie i alrm i co by tam on ni e potrzebował.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 10, 2007 23:19

greg pisze:damcio151, jaj po prostu tłumaczę ze jak ma centralny zamek i elektryczn eszyby to ma modół komfortu, a jak ma modół komfortu to albo ma wyłączonę wycie albo ma najprostszy modół i wystarczy albo przeprogramowanie albo zmiana modółu na inny który obsługuje i pilota i wycie i alrm i co by tam on ni e potrzebował.
a ok , dzięki za wyjaśnienie :pub: :pub: , to się nie wtrącam bo o modułach komfortu bladego pojęcia nie mam........pozdrawiam :pub:



Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » wt kwie 10, 2007 23:23

Ja juz i tak mam nowy alarm ;) Wiec wystarczy go zamontowac. A modul komfortu owszem jest i czytalem, ze tez jest troche zabawy zeby dzialal z pilotem, bo trzeba czasowke domonotowac, zeby sygnal zamykania podtrzymac.

Ja juz naprawde, chce do elektryka :) I niech on sie martwi jak to ma dzialac, ktory kabelek od czego... ( no bo w dokumentacji jest czerwono-zielony otwieranie zamka... ja patrze u siebie - cudownie jest czerwono zielony polowa roboty za mna... rozbieram drzwi ... czerwono zielony jest ... podlaczony do glosnika :) heheheheh ).

Siedzialem sobie troszke w tym samochodzie, mam ciasno w garazu... Ktos w stacji serwisowej bedzie mial wieksze mozliwosci. Chcialbym namiar na elektryka ktory juz to kilka razy podlaczal ;) Dlatego, ze jak mi cos nie bedzie dzialac to zebym mial do kogo dzwonic :P
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

grzechu.sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 21:39
Lokalizacja: skarżysko-kamienna

Post autor: grzechu.sz » śr kwie 11, 2007 00:25

greg pisze: jak ma centralny zamek i elektryczn eszyby to ma modół komfortu, a jak ma modół komfortu to albo ma wyłączonę wycie albo ma najprostszy modół i wystarczy albo przeprogramowanie albo zmiana modółu na inny który obsługuje i pilota i wycie i alrm i co by tam on ni e potrzebował.

Ciekawa sprawa. greg, znasz może jakiegoś fachurę w Skarżysku, który mógł by mi sprawdzic czy faktycznie u mnie jest tak jak mówisz? I ewentualnie to zrobic?


Pokaż swoje auto a powiem Ci kim jesteś.

greg

Post autor: greg » śr kwie 11, 2007 09:00

grzechu.sz, najprościej to dostać się do modółu komfortu i odczytać jaki model. Jesli nie to trzeb apodpiąć pod VAG i odczytać, jeśłi tylko ten modół ma możliwość obsługiwania pilota (np z końcówką AH to za pomocą programu uruchamiasz - muszę kable kupić i sam się pobawić bo wątpię żeby ktoś u nas umiał - chyba że Kupis na Kościelnym )

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2007 9:02 am ]
Yedrzey pisze:A modul komfortu owszem jest i czytalem, ze tez jest troche zabawy zeby dzialal z pilotem, bo trzeba czasowke domonotowac, zeby sygnal zamykania podtrzymac.
i znowu coś źle doczytałeś - moduł komfortu 1J0 959 799AH ma opcję zamykania i nie potrzeba czasówki



Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Post autor: Yedrzey » śr kwie 11, 2007 10:18

Czytając forum natrafiłem na taką informację :)
Jeśli masz jakąś porządną dokumentację elektryki w Golf IV to podeślij proszę na email:

blueice MALPA gazeta.pl

Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Re: Gdzie założyć alarm ( jaka stacja serwisowa? )

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 11, 2007 13:47

Yedrzey pisze:cześć
Jaki warsztat polecacie, gdzie można podłączyć alarm do Golf IV ( chyba bez CAN :P ).
Alarm już mam ;)
Teraz tak lokalizacja:
Lublin ( lub okolice jeśli da się to zrobić jutro ), ewentualnie Kielce.
A najlepiej w Krakowie.

Przeczytałem listę polecanych warsztatów ale głównie piszecie tam o częściach mechanicznych a tutaj trzeba dobrego elektryka, który już to parę razy robił ;)

Więc czekam na rady ;) Ile trwa takie podłączenie ?

Yedrzey

Masz adres do warsztatu Auto - Elektron, Piotr Tynor ul.Woznicow 16 tel. 6436212. U mnie montaz alarmu z centralnym zamkiem trwala okolo 2,5 godz chodzi do dzisiaj i nie ma z nim zadnego problemu. Gosc wyglada na znajacego sie na rzeczy. Ogolnie ja uwazam ze jak sie na czyms nie zna to nie warto eksperymentowac na swoim samochodzie bo za poprawe tego co samemu sie zapsulo czesto trzeba slono placic. Ja za cala usluge i czesci zaplacilem okolo 300 zl, nie pamietam dokladnie ale cos kolo tego.
Pozdrawiam.



anndda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 11:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: anndda » ndz kwie 15, 2007 12:03

Yedrzey,
witam
kupiles na allegro?
wiec tak poprawne wiazki to:
zółto -niebieski
zółto zielony
znajdujace sie w dzwiach kierowcy -modółu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości