Chłodnica cieknie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bananan4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 15:42
Lokalizacja: Lublin

Chłodnica cieknie

Post autor: bananan4 » wt kwie 10, 2007 20:40

Witam!
W VW Golf III (1,4ABD 1994 LPG) mam problem z chłodnicą - w prawym dolnym rogu czasami cieknie (płynu ubywa bardzo mało, czasami na asfalcie pozostają małe plamki). Mam pytanie: czy naprawiać starą chłodnicę czy kupić na "Allegro" nowy zamiennik za 100 - 120PLN? Chodzi mi o stronę i finansową (koszty naprawy, koszty wymiany) i techniczną (oryginał - zamiennik).
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 21:38 przez bananan4, łącznie zmieniany 1 raz.



michal_777
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt lis 15, 2005 20:52
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: michal_777 » wt kwie 10, 2007 20:45

Witam.
Co do Twojego pytania to bedzie tyle roznych odp co ludzi na forum ;)
Poprostu kazdy robi jak uwaza...
Ja osobiscie nie bawilbym sie w naprawe chłodnicy tymbardziej iz zamiennik nowy nie jest az tak idrogi.
Proste ze lepsza by byla orginalna ale nowy oryginał to majatek a kupno uzywki to loteria.
Twoje auto Twoja kasa przemysl i zrob jak uważasz.

Ps. Ja bym radzil kupic nowke-zamiennik
Pzdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 10, 2007 20:49

Prawdopodobnie cieknie na łączeniu radiatora z platykiem z boku. To jest połączone ze sobą stalową obejmą z ząbkami pozaginanymi odpowiednio. Taśma rdzewieje, w środku puchnie od rdzy. Więc klejenie od zewnątrz na długo nie pomoże. Porządna regeneracja to powyżej 80 złotych. Ja bym wybrał zamiennik lub dobrą używkę ze szrotu. Byleby z gwarancją w razie czego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 132 gości