Faluje, na gazie gasnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaca23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Łuków

Faluje, na gazie gasnie

Post autor: jaca23 » wt kwie 10, 2007 00:27

witam!!!
Bardzo dużo czytałem na forum ale nie znalazłem zeby miał ktoś taki problem jak ja...
A więc pokolei:
1. odpalam na zimnym silniku na benzynce ładnie chodzi (na gazie odrazu zdycha)
2. po powiecmy minucie zaczyna falwać na benzynce (na gazie odrazu zdycha)
3. po powiecmy dwuch mintach faluje coraz bardziej tak od 100 do 1500 obrotów na benzynce (na gazie odrazu zdycha)
4. w końcu zdycha i ba benzynce no i niestety na gazie też... aaa... wskaznik temp. troszke sie podnosi. no i to jest najgorszy moment bo musze trzymac na obrotach...
5. jak rozgrzeje się jeszcze troszke to zaczyna to zaczyna chodzić na gazie ale strasznie faluje. (na benzynie bardzo mocno faluje i zdycha)
6. w miare wzrostu temp faluje coraz mniej na gazie i tak jest do tej pory jak osiągnie temp. 90 stopni (na benzynie bardzo faluje i gasnie)
7 temperatura 90 na gazie chodzi super. równiutko. (na benzynie bardzo faluje i gasnie).

może ktoś mi coś podpowie bo to wkurza a do tego przymierzem się do sprzedaży mojego golfika no i co powie kupiec jak mu samochód bedzie gasł :grrr: ...

dziękuje....
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 11:42 przez jaca23, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzylo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 403
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 18:32
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: krzylo » wt kwie 10, 2007 20:32

zapewne masz gaznik elektroniczny ??? wydaje mi sie ze to jego wina .... pomimo iz nie ma on wiele wspolnego z gazem .... moim zdaniem jest cos walniete z ssaniem .posprawdzaj przewody ktore dochodza do gaznika ... poruszaj nimi moze gdzies styki nie lacza a jak nie to trzeba by sie zabierac za ciekawsze zajecia(demontarz gaznika) ...



jaca23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 27, 2007 22:27
Lokalizacja: Łuków

Post autor: jaca23 » wt kwie 10, 2007 20:34

ale ja nie mam gaznika.... :bigok:

[ Dodano: 10 Kwi 2007 20:36 ]
silnik gx...

[ Dodano: 15 Kwi 2007 12:56 ]
witam widze ze nikt nic nie podpowiada :( dzisiaj sie cos pogorszyło bo juz wogóle mu odwala i nawet jak jest rozgrzany to gaśnie jak sie pusci gaz, ale nie zawsze... czasami chodzi dobrze... strasznie mnie dzisiaj wkurzał bo byłem w Wawie i co swiatła to problem... pomimo niedzieli ide do garażu, może coś znajde...
Pozdrawiam.



Andrzej.Pr.P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 09, 2009 19:22
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Post autor: Andrzej.Pr.P » sob kwie 04, 2009 21:45

witam ja tez posiadam gx i w tym jest problem poniewaz auto na wtrysku mechanicznym nie lubi instalacji gazowej poniewaz autko z takim wtryskiem po przelaczeniu na lpg nie do konca odcina doplyw benzyny tylko pompke paliwowa przynajmniej tak jest u mnie i wtedy silnik sie dusi bo w przewodach wtryskowych jest okropne cisnienie ja nie mam zbytnio czasu tego zrobic ale jezdze tylko na gazie i bardzo slicznie chodzi i moze to nie prawdopodobne w zime nawet na mrozie odpala za pierwszym razem a to dlatego gdyz calkowicie spuscilem benzyne z przewodow wtryskowych odlaczylem drugi waz od parownika ten od powietrza i zal ze nie moge narazie jezdzic na benzynie to na samym gazie jezdze juz ponad rok to ani razu mnie nie zawiudl tylko raz gdy mi gazu braklo i obroty ma na 1000 i jest bajunia

[ Dodano: 07 Maj 2009 20:31 ]
witam koledzy mam wielka prosbe niech mi ktos podrzuci fotki calego wtrysku mechanicznego w GX wielkie dzieki :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości