Nawiew i inne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pepsi000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 23:03
Lokalizacja: Siewierz

Nawiew i inne

Post autor: pepsi000 » sob kwie 07, 2007 23:06

Witam
Mam Golfa 2 1,8GT i jest mały problem a w sumie kilka a mianowicie:
1. Koło drążka zmiany biegów znajduje się taki mały plastik który zapobiega wrzuceniu biegu wstecznego, ma taki kształt przybliżony do małego łuczku. U mnie jest on trochę ułamany i czasami można przez przypadek wrzucić wsteczny ;/ Chciałem się dowiedzieć gdzie można takie coś zdobyć i jak to się nazywa dokładnie ;) i ile będzie ewentualnie kosztować, chyba że można to zastąpić czymś innym...

2. Mam problem z nawiewem a mianowicie, że nie ważne jak ustawie na co ma dmuchać :) czy na szybę czy na pasażerów nogi itp to dmucha tak samo przez środkowe nawiewy ;/ nie wiem co to może być w ogóle czy jakieś zapadki co znajdują się w środku czy coś poważniejszego. Proszę o pomoc z tym, ewentualnie jakiś schemat gdzie są zapadki lub coś podobnego się znajduje...

3. Dzisiaj przestały mi świecić żarówki od wstecznego, jak je sprawdzałem to nie są przepalone ruszałem też kablami na stykach i też kapa ;( bezpieczniki też OK, nie mam pojęcia gdzie szukać tego. Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie wysłucham gdzie jest tego przyczyna(p.s wcześniej świeciły)

Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość :) ) od niedawna go posiadam i powoli się zagłębiam w tym kierunku...
Dziękuje i pozdrawiam :) )
Maciek



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » sob kwie 07, 2007 23:09

pepsi000 pisze:2. Mam problem z nawiewem a mianowicie, że nie ważne jak ustawie na co ma dmuchać czy na szybę czy na pasażerów nogi itp to dmucha tak samo przez środkowe nawiewy ;/
W moim jest tak samo, ale mi się wydaje że tak ma być.
pepsi000 pisze:3. Dzisiaj przestały mi świecić żarówki od wstecznego, jak je sprawdzałem to nie są przepalone ruszałem też kablami na stykach i też kapa ;( bezpieczniki też OK, nie mam pojęcia gdzie szukać tego. Jeśli macie jakieś propozycje to chętnie wysłucham gdzie jest tego przyczyna(p.s wcześniej świeciły)
Poruszaj czujnikiem który znajduje się na górze w skrzyni biegów. Taka wtyczka na dwa kabelki jak pamiętam. Powinno pomóc.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 23:12

ad 1 . plastyczek można dorobić, na wzor starego, ma kształt prostokątu z wycięciem na jednym boku i jest prosty a nie łukowaty. To nie pomoże jeśli na dole plastykowe elementy są wybite i gałka lata gora dół, wtedy kupujesz i zmieniasz sa zestawy naprawcze, dostęp niestety od dołu po wujęciu wydechu.
ad2 suwaki od regilacji sa cięgnami połączone z klapkami sterującymi. Wyciągnieesz panel sterujący to zobaczysz o co biega
ad 3 w skrzyni biegów masz włącznik. Wyciąg wtyczkę, zewryzj obudwa piny we wtyczce, włącz zapłon, ma świecić. Jak zaświeci masz wyłącznik w skrzyni do wymiany, jak nie to kable i bezpieczniki do świateł


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

motoreq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: motoreq » wt kwie 10, 2007 18:21

Miałem to samo w swoim MK2, psiknąłem WD-40 w tę wtyczkę przy skrzyni i od razu pomogło. Był zasyfiony ten styk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości