Patent na uszczelnienie wydechu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

babylock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Patent na uszczelnienie wydechu?

Post autor: babylock » pn kwie 09, 2007 11:00

Czy ktoś ma patent na uszczelnienie wydechu. Mam ciągle przedmuchy na łączeniach.


babylock

Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » pn kwie 09, 2007 11:13

Sprawa jest banalnie prosta!

W sklepach motoryzacyjnych dostępne są do tego celu specjalne pasty o konsystencji silikonu, po nałożeniu pasty, skręceniu obelmy i pożądnym nagrzaniu wyfuków ;) pasta ta "cementuje się" i połączenie jest w 100% szczelne. Koszt takiej tubki wynosi gdzieś około kilkunastu złotych a starcza na baaaardzo długo.



Awatar użytkownika
Wolu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: śr sty 31, 2007 18:35
Lokalizacja: PRUDNIK - GERAARDSBERGEN (BELGIA)
Kontakt:

Post autor: Wolu » pn kwie 09, 2007 11:27

Tak jak napisał Tajny, idź do sklepu i poproś o "cement do tłumików" to jest sprawdzony sposób i naprawde działa!


POMÓZ INNYM: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104841&start=0

Awatar użytkownika
Bilstein
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 30, 2006 21:02
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Bilstein » wt kwie 10, 2007 13:29

Miałem taka paste i moim zdaniem jest do bani po paru tygodniach odpada a jak sie smiga w deszczu to jeszcze szybciej.Proponuje wyjac wydech i pobawic sie troche zeby lepiej spasowac oba elementy ja tak zrobiłem i nic nie *#cenzura#* a ta pasta jest dobra na sztuke :chytry: pozd.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt kwie 10, 2007 13:49

babylock, jest taka specjalna pasta :))))) sprawdza sie przynajmniej u mnie sie sprawdziła :D
Bilstein, a moze jakoś to zle nakładałeś ??

Ja jak miam złączenia w układzie wydechowum to rurka przed włozeniam w drugą była szlifnięta i posmarowana pastą !! Tak ze jak włozyłem rurke to az paste wyciskało :)) dopiero potem skrecałem :)) wszystko mi sie super złozyło nigdzie nie mam czarnego osmolonego czyli dziur nie ma :D



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt kwie 10, 2007 14:40

Bilstein pisze:Miałem taka paste i moim zdaniem jest do bani po paru tygodniach odpada a jak sie smiga w deszczu to jeszcze szybciej.Proponuje wyjac wydech i pobawic sie troche zeby lepiej spasowac oba elementy ja tak zrobiłem i nic nie *** a ta pasta jest dobra na sztuke pozd.
Zgadza się. W moim przypadku na spawie miałem niewielką dziurę i niestety było ok. po tym wynalasku ale prze 1 tydzień podem wypalała się. W diabły wymieniłem tłumik.

[ Dodano: Wto Kwi 10, 2007 14:42 ]
Na łączeniach to może założyć jakąś obejmę zaciskową, ale to też trzeba rozbierać wydech.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 327 gości