Stukanie z lewej strony

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

l0rd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 18, 2006 10:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: l0rd » pn kwie 09, 2007 23:52

lluukkaasss, oby, oby :) Przypomniało mi się jeszcze jedno: podczas jazdy na nierównościach (kołysanie) słyszałem wcześniej coś jakby skrzypienie z lewej strony. Myślałem, że to coś z tapicerką (decha itp), więc nic z tym nie robiłem.. Może mieć związek? Teraz tego nie słyszę, ale pewnie przez to, że stukanie zagłusza


Montaż rezystora 390 Ohm w TDI 1Z: [url=http://skocz.pl/rezystor/]http://skocz.pl/rezystor[/url]

Toranaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:44
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Toranaga » wt kwie 10, 2007 00:09

Witam!

Cieszę się że dojechałeś! Szkoda tylko, że problem nie okazał się tak banalny jak kawałek metalu wbity w oponę.

Ja swojego golfa nie ruszam jeśli nie muszę bo się boję, ze to strzeli. Ale kiedy muszę jechać do kraju przecież ;) Ale jak pomyslę o zapłaceniu holowania na niemieckiej autostradzie, naprawie w niemieckim serwisie skrzyni biegów, conajmniej 2,3 nocach spędzonych w niemieckim motelu to mi skóra cierpnie :]

Jutro zobaczę to łożysko na górze macpersona. Szczerze jednak wątpię, że to może być to.
Stukanie wyraźnie słychać niżej. U mnie skręt koła nic nie zmienia. Ale wydaje mi się, że zmiana intensywności chrupotania u Damiana w zależności od skrętu wskazuje definitywnie na przegub.

Pozdrawiam i czekam na dalsze wiadamości od Damiana (i nie tylko).

Toras



l0rd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 18, 2006 10:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: l0rd » wt kwie 10, 2007 00:17

Mam nadzieję, że jutro popołudniu golf będzie już zrobiony, a przynajmniej będę dokładnie wiedział co i jak. Oczywiście dam znać :)
Co do samego przejazdu, ruszając w trasę byłem kompletnie wyluzowany, ale od połowy dystansu A4 niecierpliwie odliczałem kilometry do mojego zjazdu ;] Kurcze, strasznie wkurzająca awaria. Odbiera godność golfowi! ;)

Pzdr,
Damian

[ Dodano: 10 Kwi 2007 09:44 ]
Problem rozwiązany. W życiu nie domyśliłbym się przyczyny.. Przeguby i mocowania amortyzatorów są całe. Okazało się, że jedna ze śrub mocujących lewe koło była za słabo dokręcona. W czasie jazdy kompletnie się odkręciła, a pozostałe 3 wygięły. Koszt naprawy: 4 śruby + robota ;) Oby tylko takie awarie nas spotykały.
Fakt faktem nauczyłem się jednego: zawsze sprawdź po innych dokręcenie śrub, szczególnie mocujących koła..
Toranaga, sprawdź czy u Ciebie nie dzieje się to samo :)

Pzdr,
Damian


Montaż rezystora 390 Ohm w TDI 1Z: [url=http://skocz.pl/rezystor/]http://skocz.pl/rezystor[/url]

Toranaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:44
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Toranaga » śr kwie 11, 2007 09:51

Witam!

Cieszę się, że u Ciebie tylko taka błachostka, a przede wszystkim, że bezpiecznie dojechałeś z niedokręconym kołem.

U mnie wszystkie koła są dokręcone.

Teraz na dodatek jestem jeszcze bardziej niespokojny, bo wczoraj rano stuk nie był wogóle słyszalny (jakby zniknął sam). Chyba wolałbym, żeby coś strzeliło. Zaczynam się bać jeździć tym autem.

Po powrocie do PL oddam go do gruntownego przeglądu.

Jeśli cos się w końcu stanie z autem (tfu tfu) to napiszę co to było.


Pozdrawiam i dzięki za wszystkie sugestie.

Toras



Awatar użytkownika
Chester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 19, 2007 15:32
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Chester » sob paź 06, 2007 18:41

Nie wiem czy jeszcze ten wątek jest odwiedzany ale miałem podobne przypadki. W czasie wolnej jazdy jak i szybszej bylo slycyhać stukanie a najbardziej podczas jazdy po nierównosciach. U mnei trzeba było wymienic dwie obejmy+gumy+gumy na końcu i to wszystko na drążku stabilizacyjnym. Stukanie ustało no i9 jest piekna cisza :) Koszt: i tu sie zdziwicie bylem u "zwykłego" mechanika wiec za części około 120 zl +80 zl robocizna, i z ciekawości udałem sie do autoryzowanego serwisu VW a tam za wszystko wyniosło mnie 150 zl i teraz mam pewność że są oryginalne części :) Pozdrawiam :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości