Obroty spadaja, trzesie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

janek50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 16:09
Lokalizacja: Slask

Obroty spadaja, trzesie

Post autor: janek50 » pn kwie 09, 2007 16:15

witam
Mam golf 2 silnik 1300cm na pełnym wtrysku ,od pewnego czasu na obrotach jalowych silnik bardzo drzy , wszystko sie trzesie w srodku auta ,wymienilem filtry wymienilem swiece ,posprawdzalem przewody gumowe nawet nie ktroe wymienilem , nadal spadaja obroty jalowe tak jak wczesniej pisalem autko cale drzy a nawet i gasnie jak sie stoi na swiatlach ,Czy moze ktos miał taki przypadek i mogłby podpoweidziec zo mam zrobic gdzie szukac . Dziekuje . Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 11:53 przez janek50, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pn kwie 09, 2007 17:43

normalka w tym silniku....... nikt nie umie powiedziec co jest przyczyna :P ja pokrecilem srubka od przepustnicy i jest jako tako da sie jezdzic bez problemow tu masz link do tematu o tym silniczku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » wt kwie 10, 2007 22:14

Witaj. Sprawdź ustawienie zapłonu, drożność układu odmy, rozbierz i wyczyść przepustnicę, oraz sprawdź węzyki podciśnieniowe (cieńkie-plastikowe) szukaj też czy silnik nie dostaje "fałszywego" powietrza. Jest też możliwe że sonda Ci pada, to sprawdzić najłatwiej - odłącz i jedź. Najtrudniej dobrać się do odmy trzeba cały układ rozkręcić i wyczyścić z "pozimowych" pozostałości. Życzę powodzenia i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » śr kwie 11, 2007 08:21

KrzychoKa pisze:Witaj. Sprawdź ustawienie zapłonu, drożność układu odmy, rozbierz i wyczyść przepustnicę, oraz sprawdź węzyki podciśnieniowe (cieńkie-plastikowe) szukaj też czy silnik nie dostaje "fałszywego" powietrza. Jest też możliwe że sonda Ci pada, to sprawdzić najłatwiej - odłącz i jedź. Najtrudniej dobrać się do odmy trzeba cały układ rozkręcić i wyczyścić z "pozimowych" pozostałości. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
tak jak mowi kolega , sprawdz droznosc i szczelnosc odmy , nie moze byc zapchana ani dziurawa , podcisnienia zobacz, sprawdz tez stan kopulki i palca


Obrazek

janek50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 16:09
Lokalizacja: Slask

golf MK 2 1,3 pełny wtrysk

Post autor: janek50 » śr kwie 11, 2007 08:43

witam
Dzieki za porady . Wiec tak wymieniłem swiece , czujnik temperatury ,niektore weze gumowe . Ale odmy nie patrzylem czy te obroty jalowe tez sa zalezne , sonda miala urwane dwa kabelki i zrobilem to ale musze jechac i sprawdzic . Zplon jest Ok sprawdzony .Moze jeszcze przepustnice sprawdzic i tą odme .Posprawdzam .
Dzieki .
Pozdrawiam



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » śr kwie 11, 2007 09:03

Witam!
Mam taki sam silnik i problem również miałem identyczny...okazało się,że jest dziura w wężu od odmy(dostawał lewe powietrze)i to było przyczyną awarii!Wąż został wymieniony i po sprawie,a też długo nie mogłem się z tym uporać!


Sprzedałem swoje mk2:(

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 12, 2007 12:34

no i po sprawie :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw kwie 12, 2007 15:34

A moze mi ktos napisac gdzie w MH jest odma? No i czy odma moze miec cos zwiazanego z gasnieciem auta w wilgotne dni. A dokladniej w takie dni zimowe gdy pada snieg, badz deszcze to auto mi gasnie. Teraz jak jest cieplo i pada, nawet mocno pada to nic sie nie dzieje...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 12, 2007 15:50

MrUkAs pisze:No i czy odma moze miec cos zwiazanego z gasnieciem auta w wilgotne dni.
wjedz do ciemnego garazu albo wieczorem popryskaj spryskiwaczem takim jak do kwiatow kabe zaplonowe woda i po ciemku wlacz silnik i zobacz czy przeskakuje iskra


Obrazek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw kwie 12, 2007 17:03

silent_rob pisze:
MrUkAs pisze:No i czy odma moze miec cos zwiazanego z gasnieciem auta w wilgotne dni.
wjedz do ciemnego garazu albo wieczorem popryskaj spryskiwaczem takim jak do kwiatow kabe zaplonowe woda i po ciemku wlacz silnik i zobacz czy przeskakuje iskra
Juz sprawdzalem i nie skacze. Jakby to byly kable to przy kazdym deszczu by auto padaki dostawalo... :/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 12, 2007 17:39

sprawdz sta nodmy , rozdzielacza ,a palca rozdzielacza , polaczen rurek z podcisnieniami


Obrazek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » czw kwie 12, 2007 18:46

Rurki podcisniea sa OK, odma nie wiem wlasnie gdzie sie znajduje... rozdzielacza nie mam tylko czujnik halla. Paluch rozdzielacza nowy. :)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 12, 2007 20:32

MrUkAs pisze:rozdzielacza nie mam
jak to nie masz rozdzielacza ? :D ]

a odme masz tutaj , mozesz miec jeden z tych wariantow

Obrazek


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 340 gości