problem z poduszkami amora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

problem z poduszkami amora

Post autor: darek i jadzka » sob kwie 07, 2007 21:01

witam...Mam problem gdyz wymienilem poduszki amortyzatora i wszystko co bylo potrzebne aby dobrze ustawic geometrie i pojezdzilem tydzien i znowu sa do wymiany poduszki amortyzatora.Co ciekawe to nawet lozyska sa dobrze wyrabane.Moglem zrobic z 500km.Jakie mam te poduszki kupic zeby troszku wytrzymaly.Dodam ze mam amory sportowe i sprezyny -40.Posiadam passata B3 i do przodu zalozylem amory od golfa3 gdyz to jest podobno to samo,jednak drazni mnie to ze jak rozciaglem seryjnego amora i tego co kupilem to okazalo sie ze orginalny jest ok8cm dluzszy, i podczas montazu ciezko bylo scisknac moja sprezyne aby skrecic . Prosze o wszystkie porady i sugestie bo mi rece opadaja.pozdrawiam



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » sob kwie 07, 2007 21:46

darek i jadzka pisze:pojezdzilem tydzien i znowu sa do wymiany poduszki amortyzatora.Co ciekawe to nawet lozyska sa dobrze wyrabane.
To jest raczej niemożliwe.. Chyba, że źle coś poskładałeś..


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » ndz kwie 08, 2007 07:36

witam....ale czy moglem cos zle poskladac?????zaraz po swietach rozbieram wszystko i wymienie poduszki ale czy to pomoze to nie wiem.Dalej prosze o jakies wskazowki



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz kwie 08, 2007 13:50

Na allegro MENTOS sprzedaje wzmacniane poduszki. Polecam.



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » ndz kwie 08, 2007 20:52

witam...czy moze mi ktos zapodac link do aukcji gdzie owy MENTOS sprzedaje te poduszki bo jestem zainteresowany.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn kwie 09, 2007 09:32

Większosć sportowych amorów ma krótszy tłok ze wzgledu na przewidziany montaż do sportowych sprężyn (ktore to maja inną charakterystyke ułozenia zwojów i sa krotsze).

Jezeli jestes nie zadowolony z ciągłych usterek poduszek Mcpersona , to zastosuj poduszki te montowane w mk3 po 08.94 czyli te z odseparowanym łozyskiem one sa praktycznie bezawaryjne. Do takiej modyfikacji bedziesz musial zamowic odpwiedni talerzyk w ASO pod twoją spręzyne (szeroki gorny zwoj <08.94) a do poduszki zmodernizowanej >08.94.

Dla jasniejszego wytlumaczenie sprezyny po 08.94 mialy ostatni gorny zwoj wezszy co za tym idzie talerzyk byl inny i calosc zamontowana na poduszcze z odseparowanym łozykiem.

Moze sprobuj kupic jescze raz te poduszki ale jakies bardziej markowe np. Febi, a jak bedziesz szukal te sportowe to ci podaje nr dla FK FKDL051 te sa wzmacniane.



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn kwie 09, 2007 10:44

A czy moje nadwozie jest tez przystosowane do tego typu zmian????chodzi mi czy nie ma problemu z gniazdami zeby to pasowalo.Aha jaki moze byc koszt takiej przerobki liczac dobre i nowe czesci,chyba ze moge cos zastosowac z uzywek.POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn kwie 09, 2007 11:31

Kielichy w karoseri te same.

No napewno talerzyki to orginalne vw, poduszki i lozyska w zamiennikach.



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » pn kwie 09, 2007 11:35

to jezeli naprawde nie ma problemu ze zmiana i te nowsze sa bardziej wytrzymale to lepiej raz zainwestowac i miec spokuj.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości