Uszkodzony wal, problem z cisnieniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lemkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:08
Lokalizacja: Kedzierzyn

Uszkodzony wal, problem z cisnieniem

Post autor: lemkat » ndz kwie 08, 2007 12:41

Witam

Jestem nowym posiadaczem Golfa 3. Samochod jest z 1992r. Niestety nie dlugo trwalo moje szczescie. Oddalem go do mechanika ktory stwierdzil skrzywiony wal w silniku, prawdopodobnie na skutek pekniecia paska rozrzadu. Samochod caly czas sie grzal do 110 stopni a po wymianie oleju na nowy ( mineralny ) sygnalizuje problem z cisnieniem po przejechaniu ok 10km. Mechanik osrzegal ze takie moga byc konsekwencje uszkodzonego walu i niestety sa, ocenil ze naprawa moze byc nie oplacalna wiec wyglada na to ze wymiana silnika jest nieunikniona. Z uwagi na to iz jest to moje pierwsze auto prosze o jakies komentarze co do naprawy samochodu. Mam jeszcze dodatkowe pytanie dotyczace wspomagania, strasznie piszczy gdy kierownica jest skrecona do oporu np podczas parkowania. Czy da sie tego pozbyc ?, czy te modele juz tak maja.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 08, 2007 18:55 przez lemkat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
anthrax00001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lip 31, 2006 14:48
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Post autor: anthrax00001 » ndz kwie 08, 2007 13:03

Radze wymienić silnik na drugi (np. z anglika zapłacisz 800 PLN)
tylko jak szrociarz ściągnie auto to najpierw sprawdź jeszcze w samochodzie ten silnik.

albo jeździć tym aż zarżniesz do końca

wspomaganie piszczy bo pewnie pasek jest luźny, trzeba zrobić ogólny przegląd wspomagania


LPG: [img]http://images.spritmonitor.de/174008.png[/img]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz kwie 08, 2007 13:31

Goły silnik idzie kupić już za 500zł jak się poszuka. Ważne jest abyś miał na ten silnik fakturę opłaconą w skarbówce lub jakąś umowę kupna również opłaconą. Zmiany silnika nigdzie nie musisz już zgłaszać ale dowód zakupu silnika musisz mieć w aucie w razie nadgorliwej kontroli.



lemkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:08
Lokalizacja: Kedzierzyn

Post autor: lemkat » ndz kwie 08, 2007 13:45

Witam

Dzieki za wypowiedzi, dam znac jak juz bedzie po "operacji". Mam nadzieje ze wszystko sie uda bo mimo ze autko mam od niedawna to mozna powiedziec ze sie do niego przywiazalismy ;)

urok golfa ;)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz kwie 08, 2007 14:42

lemkat pisze:do mechanika ktory stwierdzil skrzywiony wal w silniku
Wał korbowy???? Skrzywiony??? Ile skrzywiony, że auto odpala i wał bokiem nie wychodzi??? To, że masz problem z silnikiem nie ulega wątpliwości. Natomiast mam duże wątpliwości co do diagnozy. Nie twierdzę, że tam może nie być, ąle jest to mało prawdopodobne. Czy mechanik rozbierał silnik? Bo może się okazać, że zakup nowego nie jest tak bardzo niezbędny


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

lemkat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:08
Lokalizacja: Kedzierzyn

Post autor: lemkat » ndz kwie 08, 2007 19:03

nie znam sie na tym zbytnio ale mechanik zauwazyl bicie na kole pasujacym czy jakos tak i myslal ze to kolo jest uszkodzone ale po jego zdjeciu okazalo sie ze to nie kolo a wal w silniku jest skrzywiony i stad bicie, silnik mial nowa uszczelke pod glowica wiec ktos przy nim grzebal. zobaczymy po wymianie.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 10, 2007 03:29

lemkat pisze:mechanik zauwazyl bicie na kole pasujacym czy jakos tak i myslal ze to kolo jest uszkodzone ale po jego zdjeciu okazalo sie ze to nie kolo a wal w silniku jest skrzywiony i stad bicie, silnik mial nowa uszczelke pod glowica wiec ktos przy nim grzebal. zobaczymy po wymianie.
może sam czop wału ma bicie ale nie caly wał
jakoś mi diagnoza podpada,
lemkat pisze:problem z cisnieniem po przejechaniu ok 10km
może kiepskiej jakości filtr oleju ? lub czujnik ?
to że jest problem ciśnienia jak napisałeś wcześniej to też
nie wina "krzywego" wału bo silnik już dawno by Ci się
rozpadł na kawałki a wał bokiem wyszedł miałem w swoim
życiu takie coś jak kupiłem bmw widziałem jak mi wał wyszedł
bokiem z silnika :grin: :grin:
nie trzyma ciśnienia bo zwalone pierścienie i panewki a dodatkowo
może jeszcze pompa olejowa

trochę sie rozbazgrałem zamiast spać czy możesz bardziej wyjaśnić w czym rzecz z tym problemem ciśnienia ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości