Wymiana krućca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Wymiana krućca

Post autor: sylwekzyla » pt kwie 06, 2007 18:33

Czeka mnie wymiana krućca z prawej strony silnika, ponieważ zaczyna mi z niego przeciekać płyn chłodniczy. I w związku z tym musze spuszczać cały płyn czy można się bez tego obejść?



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pt kwie 06, 2007 18:48

a czy to takie straszne spuszczanie płynu ???


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » pt kwie 06, 2007 19:09

ja wymieniałem kruciec cała operacja łatwa, podstaw sobie pod silnik jakies naczynie na wode bo pocieknie po całym motorze i najlepiej jak masz pod silnikiem osłone to ja zdejmij. Jak zdejmiesz ten najgrubszy wąz idący do chlodnicy to podnies go odrazu do góry tak zeby wiecej nie cieklo. U mnie to co zleciało do miski pod motorem zostało wlane spowrotem bo był płyn nawet czysty, choc powinno sie wymienic plyn. Tyle co brakowało to dolalem nowego i dziala. ładnie poskręcasz, a wczesniej przeczyscisz to miejsca łączenia krućca (chyba tak sie pisze :P) z motorem to bedzie wszystko git :). Jasno opisałem? :) jak cos to pytaj :)



cezary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: cezary » pt kwie 06, 2007 19:36

jak się nie mylę to chodzi pewnie o ten trójnik u mnie akurat pod aparatem.Ale jak ruszyć te śruby skoro one (chyba ) od nowości nie ruszane?



gwozdamin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gwozdamin » sob kwie 07, 2007 20:05

skoro o krućcach mowa... wymienili mi uszczelke pod głowicą potem sie okazało że jeszcze na krućcu cieknie, no więc wymienili kruciec i co ciekawe po 2-3 tys znowu poszedł kruciec... czy to zwykła wada krućca co sie zdarza, czy jakis problem z silnikiem ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 20:12

Króćców podróbek nie dokręca się na amen, gorszy materiał na metalowe tulejki w ktorych śroby siedzą
cezary pisze:Ale jak ruszyć te śruby skoro one (chyba ) od nowości nie ruszane?
jak każdą sróbę, spryskać colą wd40 lub czymś takim, porządna 10tka nasadowa lub oczkowa, ciągnąc śróbkę kluczem palnąć w nią młotkiem parę razy. Urwie się to trudno.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob kwie 07, 2007 23:58

Witam!


Pozwole się podłączyć pod post Kolegi bo też czeka mnie wymiana króćca.
Od jakiegoś czasu delikatnie z niego cieknie.
Koleś mówił mi żeby nie kupować tanich zamienników tylko najlepiej oryginał (mimo, że kosztuje podobno dużo więcej).

Mam więc pytanko. Orientuje się ktoś może jakiej firmy króćce szły na montaż fabryczny lub z jakiej firmy szukać zamiennika nie ustępującemu jakością oryginałowi?
Drogi taki "gadżeto-bajer" (króciec uczciwej jakości)?

Ps. Niestety nie mam Etki. Jak Którys z Kolegów mógłby podać mi numer fabryczny tego króćca do MKIII silnik 1,8 ABS to byłbym wdzięczny.

pozdrawiam



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz kwie 08, 2007 00:03

jeśli to jest to o czym myślę :dol: to nr 037121132E
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » ndz kwie 08, 2007 00:46

Wielkie dzięki.

Teraz bedzie mi dużo łatwiej szukać.
Niestety nie mam jak kliknąć punkcika bo temat nie należy do mnie.

pozdrawiam



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz kwie 08, 2007 00:49

maryjan112 pisze:Niestety nie mam jak kliknąć punkcika bo temat nie należy do mnie
nie trzeba bo nie o to tu chodzi



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

kruciec

Post autor: macbu » ndz kwie 08, 2007 09:57

Ja polecam wytoczyć sobie z aluminium (typ A-06 tokarz bedzie wiedział odpowiednie aluminum do toczenia) krućca tego bocznego ale nie dokladnie kształu oryginalnego tylko normalny okragły zeby przylegal do głownicy wieksza powierzchnia... idealnie bedzie pasować i dac na zwykla uszczelke... wczesniej nie mnoglem dostac oryginalnego krucca a na podrubie niecieklo przez okolo 3 tygodnie dorobienie z aluminium koszt okolo 50 zl u tokarza... a efekt murowany juz roczek tak chodzi i nic sie nie dzieje... a plyn spusc sobie sciagajac dolnego weza co idzie do chlodnicy...


Macbu

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » ndz kwie 08, 2007 11:38

Wczoraj przeprowadzałem operacje wymiany krućca. Wszystko poszło łatwo. Najlepiej właśnie jest spuścić cały płyn z układu. Spuściłem dolnym wężem od chłodnicy. No i przy odczepianiu węża z tego krućca to też poleci troche płynu z nagrzewnicy. Obczyściłem miejsce styku silnika z krućcem, poskręcałem, nalałem płynu. Teraz ani kropelka nie skapnie. :bigok:



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

kruciec

Post autor: macbu » ndz kwie 08, 2007 12:45

No to mam nadzieje ze orginala zalożyłeś :P bo inaczej bedziesz tyle razy go wymienial ze zajmie Ci ti tylko 5 min :P Pozdrawiam i zycze ani kropli :)


Macbu

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pn lis 19, 2007 19:39

czeka mnie w najblizszych dniach wymiana tego nieszczesnego krućca, czy trzeba potem odpowietrzac uklad czy uklad sam sie odpowietrzy?? silnik 1,8 ABS


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości