zmiana licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Busek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 15:03
Lokalizacja: Barcin

zmiana licznika

Post autor: Busek » pt kwie 06, 2007 15:11

Witam jezdzilem caly czas golfem 2 generacji 1.8 i przyzwyczailem sie do obrotomierza niestety mialem male dachowanie i teraz jezdze golfem 1.3 zamiast obrotomierza jest zegar da sie wymienic go na ten wczesniejszy Wszystko bedzie sprawne?? pomozcie!! POZDRAWIAM



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » pt kwie 06, 2007 16:28

który rok tego golfika? ja mam 86 i też miałem zegar i założyłem też obrotek i nic nie trzeba było przerabiać tylko wypiać stary i założyć nowy według mnie nic nie będziesz musiał przerabiać



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt kwie 06, 2007 17:34

Busek pisze:Witam jezdzilem caly czas golfem 2 generacji 1.8 i przyzwyczailem sie do obrotomierza niestety mialem male dachowanie i teraz jezdze golfem 1.3 zamiast obrotomierza jest zegar da sie wymienic go na ten wczesniejszy Wszystko bedzie sprawne?? pomozcie!! POZDRAWIAM
Bezpośrednia wymiana raczej nie jest możliwa. Indeks w 1.3 to zazwyczaj 935, a w 1.8 to 950. Możesz do zegara z obrotkiem przełożyć licznik z 1.3 i powinno biegać (jeśli oba są na tę samą ilość wtyczek)



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pt kwie 06, 2007 17:49

Tak jak pisał poprzednik weź zegary z golfa 1,8 i włóż do nich prędkościomierz z 1,3 aby zgadzał się indeks no i przebieg.
A jeśli chodzi o ilość kabelków (wtyczek) to jest tak golfy do pierwszej połowy '89 ( tak gdzieś czerwiec) maiły zegary łączone z instalacją poprzed dwa wtyki, a po '89 na jeden, jeżeli masz oba przed '89 lub po '89 to nie powinno być żadnego problemu przekładasz tylko prędkościomierz do poprzednich zegarów, podłączasz i obrotek śmiga :)


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt kwie 06, 2007 17:52

Podłącze się pod temat, ale z trochę innym pytaniem: Czy obrotek działa na tym samym czujniku co prędkościomierz i licznik km? Te dwa ostatnie mi nie działają (uszkodzony jakiś czujnik w skrzyni), a myślałem nad zmianą zegarów.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pt kwie 06, 2007 17:55

Gutekspc pisze:Podłącze się pod temat, ale z trochę innym pytaniem: Czy obrotek działa na tym samym czujniku co prędkościomierz i licznik km? Te dwa ostatnie mi nie działają (uszkodzony jakiś czujnik w skrzyni), a myślałem nad zmianą zegarów.
Obortomierz działa poprzez czójnik który zlicza impulsy
A prędkościomierz i licznk km poprzez linke, jeżeli nie działa ci prędkościomierz to radziłbym zacząć od sprawdzenia i wymiany linki prędkościomierza, jeżeli to nie pomoże to wymiana plastikowego ślimaka w skrzyni biegów ale stawiam 90 % na linke


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt kwie 06, 2007 19:23

Red Erik pisze:ale stawiam 90 % na linke
Ekspertyza mówi, że przegrałeś. To nie linka, już to sprawdziłem.
Red Erik pisze:jeżeli to nie pomoże to wymiana plastikowego ślimaka w skrzyni biegów
taa, wymiana tego kosztowała by mnie po znajomości (!!!) 500 zł. Przynajmniej tyle policzył mi mój mechanik.

Wracając do prędkościomierza - jeśli wrzucę zegary z obrotkiem, to powinien działać, tak?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pt kwie 06, 2007 19:29

Jakie 500 zł ?!! Odkręcasz linke ze skrzynie biegów, odkręcasz bodajże kluczem 22 miejsce do którego przykręcana jest linka i wyciągasz całość ze ślimakiem, nie wiem jaki jest koszt ślimaka o ile on jest uszkodzony ( ale nie 500 sic! ) robota to 10 minut !!

[ Dodano: 2007-04-06 ]
jeżeli tylko masz zegary na tyle samo wtyków co twoje to tak, tylko ten nowy prędkościomierz winien mieć taki sam indeks,
Ale zacznij od tego ślimaka skoro to nie linka, koszt zegarów to na allegro jakieś 150 zł

[ Dodano: 2007-04-06 ]
ps. jak sprawdziłeś ? odkręciłeś przy zegarach i przy skrzyni ? sprawdzałeś czy końce są całe ? czy nie jest ukręcony któryś ?


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt kwie 06, 2007 19:36

Koleś twierdzi, że w mojej skrzynce ten duperel jest wewnątrz. I stąd koszta, bo 3ba skrzynie rozbierać.

Linkę dla pewności jeszcze sprawdzę. Ale nie tylko ja ją oglądałem i za każdym razem wnioski były takie same.
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 19:40 przez Gutekspc, łącznie zmieniany 1 raz.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » pt kwie 06, 2007 19:40

nie bede sie spierał bo nie widziałem tej skrzyni ale jeżeli element do którego mocowana jest linka przy skrzyni jest przykręcany to go odkręć tam powinien być ten ślimak jeżeli nie to kapa, ale przed jakąkolwik decyzją, odkręć linke od zekarów i powoli ruszj zobacz czy linka wewnątrz pancerza się obraca jeżeli tak to zegary do wymiany a przynajmniej prędkościomierz , natomiast jeżeli stoi to znaczy że coś w skrzyni padło być może ten ślimak


Jak się nie da jak się da

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pt kwie 06, 2007 19:44

Okey, jutro rzucę okiem. Może nawet coś się wykombinuje.


Everyone dies. Not everyone lives.

Busek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 15:03
Lokalizacja: Barcin

Post autor: Busek » sob kwie 07, 2007 13:48

GOLFSTROM_MK_II pisze:który rok tego golfika? ja mam 86 i też miałem zegar i założyłem też obrotek i nic nie trzeba było przerabiać tylko wypiać stary i założyć nowy według mnie nic nie b
ędziesz musiał przerabiać
Witam wlasnie z tym mam problem golf jest 1987 i stego co piszecie sa 2 wtyki a licznik ktory chce wlozyc jest z golfa z 1991 roku



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » sob kwie 07, 2007 14:34

Busek pisze:Witam wlasnie z tym mam problem golf jest 1987 i stego co piszecie sa 2 wtyki a licznik ktory chce wlozyc jest z golfa z 1991 roku
no to powiem szczerze że lepiej poszukać licznika na 2 wtyki bo tak to jakiś elektryk Cię nie ominie



Awatar użytkownika
Red Erik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lis 16, 2005 10:56
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: Red Erik » sob kwie 07, 2007 16:18

Busek pisze:
GOLFSTROM_MK_II pisze:który rok tego golfika? ja mam 86 i też miałem zegar i założyłem też obrotek i nic nie trzeba było przerabiać tylko wypiać stary i założyć nowy według mnie nic nie b
ędziesz musiał przerabiać
Witam wlasnie z tym mam problem golf jest 1987 i stego co piszecie sa 2 wtyki a licznik ktory chce wlozyc jest z golfa z 1991 roku
W dziale Porady jest opis pinoutu lichnika mk2 jak masz troszke smykałki do takich rzeczy to możesz się pobawić a jak nie to lepiej szukaj nowego licznika na dwa wtyki .
Powiem tak tan na jeden wtyk na Allegro sprzedasz drożej niż kupisz na dwa więc nawet na tym zarobisz :)


Jak się nie da jak się da

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 337 gości