Nakładki - plastikowe progi - problem z identyfikacją części

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Nakładki - plastikowe progi - problem z identyfikacją części

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 13:19

Witam wszystkich,

No właśnie - szukałem szukałem i nic. A tymczasem mam okazję kupić plastikowe progi (nakładki) do MK3, tylko nie wiem dokładnie ile i jakie elementy wchodzą w skład całego kompletu. Sprzedający twierdzi, że to są tylko stelaże do których mocuje się nakładki, a tymczasem ja widzę 6 elementów. O co tu chodzi? Dysponuje ktoś z Was jakimś rysunkiem poglądowym? I które to elementy są na poniższym zdjęciu? Dzięki za pomoc. Obrazek



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob kwie 07, 2007 13:48

No i prawdę mówi... te waskie to listwy montażowe przyklejane do blachy.. Reszta to poszerzenia progów ... Brakuje ci jeszcze tego na dwie strony.
http://www.allegro.pl/item182486821_ory ... ti_fv.html


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 14:15

Oki! Będzie punkcik za pomoc i schemacik! Ale jeszcze pytanie... czym przykleić te wąskie listwy do blachy no i czy te nakładki, do których jest ten link można kupić z "używki"?

pzdr



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob kwie 07, 2007 14:48

powinna być jeszcze "folia ochronna progu" (czarna) 1H4 853 805 - lewa i 1H4 853 806 - prawa.. a kleić listwy może na dobrą taśmę dwustronną?



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 16:13

No tak... przed chwilą dowiedziałem się też, że chlapacze przednie, które mam obecnie założone nie będą pasować do tych progów - jest podobno inna wersja tych chlapaczy, ale odpowiednio wyprofilowanych... nie wiem czy w takiej sytuacji cała zabawa ma sens, gdyż robi się trochę kosztowna....



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob kwie 07, 2007 17:25

DrLupus pisze:nie wiem czy w takiej sytuacji cała zabawa ma sens, gdyż robi się trochę kosztowna....
Nie ulega watpliwości ze jest kosztowna.... Ponadto w oryginale do tych poszerzeń montowane były plastikowe nakladki na nadkola.


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 17:50

A tak, nad nadkolami też myślę, ale zdecydowanie łatwiej je dostać, więc temat można odłożyć na potem. A czy spotkaliście się z podróbami progów, o których mowa w temacie? Bo co do nakładek na nadkola to takich podróbek jest mnóstwo... i to całkiem niedrogich.



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob kwie 07, 2007 17:59

DrLupus pisze:nakładek na nadkola to takich podróbek jest mnóstwo...
ponoć te nakładki nie pasują już tak idealnie ,pomijając fakt ,że ciężko to solidnie przykleić.. jeśli masz podrdzewiałe nadkola i chcesz to ukryć to jeszcze rozumiem.. Ale jeśli są zdrowe to odpuść sobie, w/g mnie to średnio estetyczne, progi bym wolał jakieś solidne w kolor założyć , ja trzy części już dokupowałem bo kradną..



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 18:21

Matador pisze:ponoć te nakładki nie pasują już tak idealnie ,pomijając fakt ,że ciężko to solidnie przykleić.. jeśli masz podrdzewiałe nadkola i chcesz to ukryć to jeszcze rozumiem.. Ale jeśli są zdrowe to odpuść sobie, w/g mnie to średnio estetyczne, progi bym wolał jakieś solidne w kolor założyć , ja trzy części już dokupowałem bo kradną..
Nadkola mam ok, nawet na tył założyłem plastiki od wewnątrz. Progi też są ok. Myślę o podróbach, bo czuję że i tak będę musiał je dopasowywać, a oryginałów szkoda ciąć... Nakładki nadkoli chciałem założyć bardziej dla ochrony rantów przed kamieniami (bądź co bądź ET35 daje im znać o sobie) niż dla wyglądu, natomiast z progami miało by to "ręce i nogi". A poza tym jakie progi masz na myśli???


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » sob kwie 07, 2007 18:40

no ja mam wszystko w oryginale nakładki , progi , szersze listwy i szczerze mówiąc nie rzuca mnie to na kolana ,wolałbym błotniki bez tych nakładek i progi jakieś założyć w kolorze nadwozia.. ale tak zrobili więc trudno [-(



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 23:39

No więc rozglądałem się trochę po Allegro... wybór lichy bo podróbek z ABS-u nikt nie ma, a za takie z jakiejś żywicy czy laminatu to dziękuję. Chyba że macie coś sprawdzonego...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości