straszne glosne popychacze!!!zmienial ktos kiedys??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

js2693

straszne glosne popychacze!!!zmienial ktos kiedys??

Post autor: js2693 » wt kwie 12, 2005 11:01

witajcie mam golfa 1.8 popychacze samoregulujace sie strasznie glosnio chodza wymienial ktos kiedys??duzo jest przy tym zabawy??moze jakies wskazowki??czy warto robic odrazu szlifa glowicy??



carrot

Post autor: carrot » wt kwie 12, 2005 11:40

Do wymiany popychaczy hydraulicznych nie trzeba zdejmować głowicy, trzeba natomiast zdjąć pasek rozrządu, pokrywę zaworów i wymontować wałek rozrządu (trzeba wymienić przy tym pasek (z napinaczem, jeśli jest stary), zimmering wałka i uszczelkę pokrywy zaworów)
Przed wymianą popychaczy warto sprawdzić ciśnienie oleju mechanicznym manometrem, zbyt niskie może być przyczyną nieprawidłowej (głośnej) pracy popychaczy
Pzd



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt kwie 12, 2005 12:17

tak bede robic, nie duzo roboty, ale moze bedzie cieszej, kupilem firmy Blistein 8 sztuk i jutro wymieniam



Awatar użytkownika
gryzoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 23:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: gryzoo » wt kwie 12, 2005 13:25

a ile zapłaciłeś za te popychacze? ja też muszę pomyśleć o wymianie bo trochę je słychać u mnie. jaki masz silnik, ABS?


...Pozdro GrYzOo...

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt kwie 12, 2005 16:04

Radzę przed założeniem nowych popychaczy napełnić je olejem ze strzykawki z igłą. Bo będą się odpowietrzały dość długo.



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » wt kwie 12, 2005 17:46

W sumie mnie też troche stukają popychacze. Czy oprócz tego stukania,nie ma jakiś większych skutków ujemnych dla silnika?
Bo mechanik który mi wymieniał pasek rozrządu i robił ogólny przegląd autka,powiedział że jeżeli mi nie przeszkadz to klepanie to żebym się nie narażał na dodatkowe koszty-czy ma racje tak mówiąc?



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt kwie 12, 2005 22:29

za sztuke po 20 zl po znajmomosci. wymieniam wszystkie i uszczelke po dglowica tez bo mam padnieta. Pod koniec tygodnia zloze to Ci napisze jak beda chodzic te popychcze



js2693

Post autor: js2693 » wt kwie 12, 2005 22:32

dzis bylem w sklepie u mnie 1 sztuka popychacza kosztuje 30zl!czyli wyjdzie jakies 240zl minus 20 %znizki czyli 196 zl za komplecik!nie jest tak zle jutro pojade kupic.cholera tylko ze ja nie dawno rozrzad zmienialem.i co znowu mam go zmieniac?lipa troche.



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » wt kwie 12, 2005 23:03

wymienisz tylko popychacze rozzradu nie ruszaj! jak wymienialem to po co? kup uszczelke pod pokrywe i jak cos simerin walka rozrzadu. Pamietaj ze trzeba napelnic nowe popychacze i wcisnac umiejetni inaczej nic Ci nie da samo wlozenia. Powodzenia



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr kwie 13, 2005 01:40

wcisnac umiejetnie? To znaczy jak? Bo mnie tez niedlugo czeka wymiana popychaczy.
Te zimeringi trzeba koniecznie wymieniac? Ile one kosztuja?



Bart_wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 30, 2005 15:09
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: Bart_wawa » śr kwie 13, 2005 09:49

Nic nie trzeba umiejetnie wciskac ja w swoim wymienialem i walek sam je dociska.A tak wogoel jagby ktos chcial wiedziec to 1,8 silnik RP jest bezkolizyjny:D



janisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 22, 2005 10:27
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: janisz » czw kwie 14, 2005 11:56

No to jak jest z tymi popychaczami czy jeżeli lekko klepią to ma to jakiś jemny wpływ (poza głośniejszą pracą silnika)na stan techniczny silnika ?



Awatar użytkownika
crupez
Golf Lover
Golf Lover
Posty: 87
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: crupez » czw kwie 14, 2005 12:49

janisz pisze:No to jak jest z tymi popychaczami czy jeżeli lekko klepią to ma to jakiś jemny wpływ (poza głośniejszą pracą silnika)na stan techniczny silnika ?
Z tego co wiem, to nic nie szkodzi silnikowi jak popychacze klepia lekka przy zapalaniu silnika a potem milkna, ale jezeli Ci klepia caly czas, to napewno szybko sie skoncza, niewiem czy ciagle klepanie ma ujemny wplyw na silnik...



speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pt kwie 15, 2005 07:56

juz zrobilem i dziala cacy, a popychacze mylisz sie bo trzeba wciskac, inaczej bedziesz miec podparte zawory. One sa napelnione juz olejej (nowe) teraz wkladasz w imadlo kawalek sruby i sciskasz je -ten tloczek w sordku az do oporu! olej bedzie z nich sie lal. Nastepnie ladnie wkladasz i odpalasz auto. Polecam pokrecic walem przed odpaleniem. Powodzenia :). Ja kupilem popychace INA ale firma Blistern w pudelku hermetycznym



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości