Jaka roznica w kostce w przelaczniku bez i z halogenami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GT1.8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 01, 2007 18:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Jaka roznica w kostce w przelaczniku bez i z halogenami

Post autor: GT1.8 » pt kwie 06, 2007 17:43

hej,
powiedzcie mi jaka jest roznica miedzy przelacznikiem swiatel bez halogenow,a z halogenami!!chodzi oczywiscie o kostke z tylu,chce podlaczyc sam instalke od halogeny cleary ale niemam pojecia czy wejscie jest to samo badz co gorsze nowy przelcznik ma wiecej stykow??
prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 19:50 przez GT1.8, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.otwieramy.pl/?p=25514

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 06, 2007 17:47

GT1.8 pisze:chodzi oczywiscie o kostke z tylu
kostka z tyłu jest taka sama i wszystkie kable w tym do halogenów ma. Kabel do halogenów idzie aż doi okrągłego złącza nad chłodnicą (szarożółty), dalej musisz ciągnąć sam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GT1.8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 01, 2007 18:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: GT1.8 » pt kwie 06, 2007 17:52

dzieki za szybka porade :bigok:


http://www.otwieramy.pl/?p=25514

Awatar użytkownika
kominiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kominiarz » sob kwie 07, 2007 09:56

Witam Mam to samo niechce pisac kolejnego postu ale wole podpiac sie pod post kolegi .... Czyli mam rozumiec ze wiazka elektryczna jest taka sama w autach z halogenami jak i bez halogenów ? czyli jedna wiazka do wszystkiego tylko jak niebyło halogenów to zaspepiali złaczke w we wnetrzu montowano przełacznik pojedyńczy bez przodu ? ok a co z ... uhm ? przekaznikiem ? bezpiecznikiem ? no niewiem .... acha i jeszcze jedno poradzcie jak podpiac halogeny pod swiatła drogowe ... czyli właczam drogowe ... dołacza mi sie halogen ....... ale właczajac same halogeny nie załacza sie długie ... uhm .. moze dioda ? .. Pozdrawiam i licze na odpowiedz .. :D



GT1.8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn sty 01, 2007 18:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: GT1.8 » sob kwie 07, 2007 10:15

po co ci drogowe skoro mozesz sobie posmigac na postojowych i halogenach??skoro podlaczysz drogowe to i tak marny widok z halogenow,a po drugie ile na tych drogowych pojedziesz??30 sekund?minute?i kogos zaczniesz oslepiac,a wiedz tez ze wlaczajac drogwe i te halogeny (jak podlaczysz je pod drogowe) moga dlugo nieposmigac,te zarowki tez niebeda dlugo zyly od takiego wlaczania mijania-drogowe-mijania
niebraz sie ale przemysl to
:bigok:


http://www.otwieramy.pl/?p=25514

Awatar użytkownika
kominiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kominiarz » sob kwie 07, 2007 10:24

ok ok ... chodzi o to ze duzo jezdze w trase .. szczególnie w nocy .. i juz nie raz utraciłem zwiezaczka ...... dlatego dokupiłem halogeny/fabryczne/ pozatym ten patent niema byc dla przyjemnosci ale dla bezpieczeństwa czylu by oswiwtlały to co jest przed zderzakiem ..........oczywiscie bede chciał zrobic wyłacznik by odłaczyc to ..... jednak skoro kolega odradza to przemysle ... a co do mojego pytania czy w kazdym golfie była taka sama wiazka ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 10:54

Tak. Od włącznika do kostki nad chłodnicą. Jeśli halogenów nie było to na części "wyjściowej" złącza nad chłodnicą jest gumowy koreczek -zaslepka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » sob kwie 07, 2007 10:55

A jak jest w dwójce? Ktoś wie?


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kominiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kominiarz » sob kwie 07, 2007 11:01

mysle ze chyba tak samo ... ja usiebie poszukam tylko najpierw wywoskuje .. potem pomaluje i wypoleruje jajeczka ... potem swiadanko z rodzinka w swieta i w poniedziałem podłacze światełka :: o ile znajde te złaczki :D



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob kwie 07, 2007 11:20

A wiecie co mnie zastanawia Panowie, bo przeciez byly 2 wersje wylacznikow swiatel (z halogenami i bez) te bez mialy tylko wyjscie na tylne, a w tych z kostka jest taka sama??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 07, 2007 11:25

W trójce taka sama


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob kwie 07, 2007 12:56

Zaraz, zaraz..... czyli z tego co piszecie to i w moim CL bez fabrycznych halogenów jest już instalacja pod halogeny - wystarczy tylko 1. zmienić wyłącznik świateł na ten z opcją "halogeny" 2. podłączyć halogeny do złącza nad chłodnicą i ma działać? Napiszcie czy dobrze rozumuję. A co jeśli w moim aucie jest klima? Czy wówczas złącze jest takie samo? Jest dostępny jakiś schemat tego złącza?

pzdr



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob kwie 07, 2007 15:17

DrLupus pisze:Zaraz, zaraz..... czyli z tego co piszecie to i w moim CL bez fabrycznych halogenów jest już instalacja pod halogeny - wystarczy tylko 1. zmienić wyłącznik świateł na ten z opcją "halogeny" 2. podłączyć halogeny do złącza nad chłodnicą i ma działać? Napiszcie czy dobrze rozumuję
Dobrze rozumujesz, u mnie w CL byla instalka. Najlepiej sprawdz kostke nad chlodnica. Do kostki wchodzi kabel z szarym paskiem (szarobialy czy szarozolty jakos tak) a z drugiej strony kostki jest gumowa zielona zaslepka, wyciagasz ja i wpinasz sie kablem.
A co jeśli w moim aucie jest klima? Czy wówczas złącze jest takie samo? Jest dostępny jakiś schemat tego złącza?
Tak samo.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » ndz kwie 08, 2007 00:05

Tzn. ten kabel jest bezpośrednio dla obydwu halogenów czy to jest sterowanie przekaźnikiem? No bo chyba powinny być dwa przewody: do lewego i do prawego halogenka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości